21.02.2018,17:45
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'KOBİ’ler, e-ticaret satışlarını daha kolay muhasebeleştirebilecek'
Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft ile ön muhasebe programı Paraşüt, küçük ve orta ölçekli işletmelerin(KOBİ) e-ticaret operasyonlarını hızlandıracak bir iş birliğine imza attı.
 
Bu kapsamda gerçekleştirilen entegrasyon sayesinde, e-ticaret yatırımı yaparak ürünlerini internet üzerinden satmak isteyen KOBİ’ler; site kurma ve ön muhasebe yönetimi gibi işlemleri tek bir platform üzerinden kolayca yapabilecek.
 
Böylece KOBİ’lerin e-ticaret sitelerine gelen tüm siparişlerin yanı sıra müşteri, ürün ve fatura bilgileri, Paraşüt hesabına otomatik olarak aktarılırken e-ticaret satışları da çok daha kolay muhasebeleştirilecek.
 
IdeaSoft Kurucu Ortağı Seyhun Özkara, “Kurulduğumuz günden bu yana KOBİ’lerin dijitalleşmesi ve gelişimi için çalışıyor, bu anlamda büyüyen Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan KOBİ’leri destekleyen pek çok farklı inovatif çalışmayı hayata geçiriyoruz.
 
Bugün, onların işini kolaylaştırmak, satışlarını artırmak ve katma değer sağlamak adına yaptığımız çalışmalara Paraşüt ile yeni bir soluk kazandırdık.
 
E-ticaret süreçlerinde ‘muhasebe yönetimi’, KOBİ’lerin hayatını kolaylaştıracak en önemli konulardan biri…
 
Bu anlamda; Paraşüt ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığı ile; KOBİ’lerin tek tıkla e-ticaret satışlarını faturalama, e-fatura veya e-arşiv gibi tüm süreçlerini kolayca yönetebilmelerini sağlıyoruz.
 
Böylece; daha az zaman ve emekle daha hızlı iş ve süreç yönetimi yapılabilmesine imkan tanıyoruz.
 
Bu zamana kadar müşterilerimize bütünleşik bir hizmet sunabilmek adına pek çok iş ortaklığı gerçekleştirdik.
 
Bundan sonra da bu gibi değerli iş birliklerimiz sürecek” dedi.
 
Paraşüt Kurucu Ortağı Sean Yu ise; “Türkiye'de e-ticaret sektörü hızla büyüyor. Kendi web sitesini kurup e-ticarete adım atan KOBİ’lerin sayısı da her geçen gün artıyor.
 
Bu kapsamda; işlerini hızla büyüten KOBİ’lerin operasyonel ihtiyaçları öncelikler arasında en üst sıraya çıkıyor.
 
Gerçekleştirdiğimiz iş birliği de söz konusu ihtiyaçlara çözüm sunarak e-ticaret sektörünün ön muhasebe alanındaki iş yönetimini ve takibini daha kolay hale getirecek.
 
Paraşüt, artık sadece bir ön muhasebe programı değil, bir işletme sahibinin hem finansal işlemlerini yapabildiği hem de tüm iş süreçlerini yönetebildiği bir platform olma yolunda ilerliyor.
 
Bu hedefimize, e-ticaret yazılımı sektöründe 10 yılı aşkın süredir hizmet veren IdeaSoft ile gerçekleştirdiğimiz entegrasyonla bir adım daha yaklaştık.
 
Bize gelen talepleri ve farklı iş birliklerini değerlendirip en geniş kitleyi etkileyecek olanlara öncelik veren bir sıralama yaptık ve geliştirme sürecimize dahil ettik.
 
Bu plan doğrultusunda 2018 yılında kullanıcılarımızı birçok yenilikle buluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
 
IdeaSoft Hakkında;
 
2005 yılından bu yana web ve mobil tabanlı yazılım çözümleri sunan şirket, Türkiye'nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.
 
Her ölçekten firmanın iş hedeflerini gerçekleştirme sürecinde rekabet güçlerini artıracak, katma değer oluşturacak, kaliteli projeler ve çözümler üreten bir teknoloji firması olarak çalışmalarına devam ediyor. 
 
www.ideasoft.com.tr
 
Paraşüt Hakkında;
 
Küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerinin finansal operasyonlarını daha verimli yönetebilmesini desteklemek hedefiyle kururlan Paraşüt, 2013 yılından bu yana web tabanlı fatura ve finansal yönetim hizmeti veriyor.
 
İşletme sahipleri için finansal kontrol paneli niteliği taşıyan uygulamada fatura ve cari hesap yönetimi, kredi kartıyla online tahsilat gibi temel finansal hizmet ve bilgileri gerçek zamanlı ve kolay anlaşılır şekilde sunuyor.
 
www.parasut.com

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Çok sevdiğim bir atasözü vardır: Herkes gider Mersin’e biz gideriz tersine…
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?