24.03.2018,09:01
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Tasarım Zirvesi'nde,Teknoloji Bakanı'ndan GREEN Chemicals’a Ar-Ge Merkezi Belgesi
Ankara’da ATO Congresium’da 20 – 21 Aralık tarihlerinde düzenlenen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi sona erdi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katıldığı zirvede, GREEN Chemicals A.Ş., 2017 senesinde ülke çapında 411’nci, kimya sektöründe 21’nci, kendi alanında ise; ilk AR-GE Merkezi belgesini organizasyonun ilk gününde Teknoloji Bakanı’nın elinden aldı.
Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinde yapılan projelerin sonunda ortaya çıkan yeni teknoloji ve çıktıların kamuoyu ile paylaşıldığı, Ar-Ge ve Tasarım merkezlerinin sorunlarının tartışıldığı zirve 2 gün sürdü.
 
Ar-Ge ve İnovasyonla Kalkınma temalı organizasyonda, kendi alanında Ar-Ge Merkezi belgesini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün elinden alan GREEN Chemicals A.Ş. İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Can Ali Aydın şunları söyledi.
 
“Ar-Ge merkezi ünvanını almanın, ülkemizin sanayisinin ve teknolojisinin gelişmesinde firma katkısının ilk adımı olduğunu bilerek, hedefimizi kısa vadede kimya sektörünün en başarılı AR-GE merkezi, uzun vadede ise; AR-GE merkezleri arasında en fazla teknoloji geliştiren ve ticarileştirebilen firma olmak şeklinde belirledik.
 
Bu noktalara gelmek için ise; sırrımız, sadece ve sadece çok çalışmak.”
Can Ali Aydın ayrıca, GREEN Chemicals ailesi olarak beklentilerinin; yaptıkları Ar-Ge çalışmalarının ülkemize ekonomimizde katma değer yaratacak, uluslararası pazarda rekabet gücümüzü artıracak ileri teknoloji içeren ürünler olarak dönmesi olduğunu da belirtti.
 
Üretimde ve Ar-Ge’de son teknolojiyi kullandı, Ar-Ge Merkezi ünvanını aldı
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın; teknoloji yoğun üretim, girişimcilik ve bu alanlara yönelik yatırımlar ile Ar-Ge’ye ve yeniliğe yönelik Ar-Ge personeli ve nitelikli iş gücü istihdamının artırılmasını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla oluşturduğu programın tüm aşamalarını başarıyla uygulayan GREEN Chemicals A.Ş., şu anda 762’ye ulaşan Ar-Ge merkezleri arasında 411. Merkez olarak kimya sektöründe öncü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 
Zirvede konuşan Sayın Bakan Dr. Faruk Özlü'de; Ar-Ge ve tasarımın, dijital dönüşüm sürecinin anahtar kavramları olduğunu, bunları üretimin merkezine koyarak yatırım yapanların her zaman kazançlı çıkacaklarını belirtti.
 
İnovasyonun artık firmalar için zorunlu olduğunu da kaydeden Özlü, ihracatta büyüme için Ar-Ge’nin ülkemizin olmazsa olmaz unsurlarından olduğunu söyleyerek, 2018 yılı gider bütçesinden, yaklaşık 5 milyar lira kaynak ayırdıklarını, Ar-Ge ve tasarım merkezlerinde yaklaşık 45 bin kişinin istihdam edildiğini de sözlerine ekledi.
Firma Hakkında;
 
GREEN Chemicals A.Ş, Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuş, 23 yıldır deneyimli idari ve teknik kadrosu, araştırma ve geliştirme ekibiyle, Gebze’de 12 bin metrekare alana kurulu son teknoloji üretim tesislerinde, kimyevi ürün geliştirip, üretiyor.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ülke saadet zincirleri içerisinde uyanıkların, fırsatçıları nasıl dolandırdığını tartışıyor. Anlıyoruz ki 65 adet benzeri yapılanma var.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?