Bugun...Yünsa, son projesiyle; KALDER tarafından Japonların 'sürekli iyileştirme' felsefesine dayanan Kaizen Ödülü’ne layık görüldü


facebook-paylas
Güncelleme: 26-10-2020 00:35:26 Tarih: 20-10-2020 11:49

Yünsa, son projesiyle; KALDER tarafından Japonların 'sürekli iyileştirme' felsefesine dayanan Kaizen Ödülü’ne layık görüldü

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından düzenlenen Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı, Yünsa’nın büyük başarısına sahne oldu.

 

Günden güne geliştirdiği üretim standartları, kalitesi ve sürdürülebilirliği destekleyen projeleriyle sektörde kuralları yeniden yazan üst segment entegre yünlü dokuma kumaş üreticisi Yünsa,

Kaizen Ödülü’ne layık görüldü.

 

Adını “sürekli iyileştirme” anlamına gelen Japon yönetim felsefesinden alan Kaizen Ödülü’nün kazananı, pandemi nedeniyle bu yıl online ortamda düzenlenen konferansta duyuruldu.

 

Yünsa ekibinin dokuma işletmesinde gerçekleştirdiği “Ayak Kaçığı Hatasının Eliminasyonu“ projesi sektörde yarattığı farkla ödülü almaya hak kazandı.

 

Proje lideri Erman Öztekin ile ekip üyeleri Hasan Yorulmaz, Bekir Muslu, Bahar Aşer, İsa Kaya,

Mesut Süder ve Ayhan Mergen tekstil sektöründe üretim hatalarının azaltılmasını sağlayacak projelerinin kazandığı başarının kendilerini gururlandırdığını ifade etti.

 

Geliştirilmesi bir yıla yakın süren proje sayesinde, kumaşın dokunması sırasında belli sıralarda ipliğin eksik kalarak kumaşta kalite kaybı ve görüntü bozukluğuna yol açan üretim hatasının önüne geçildi.

 

Yünsa Ailesi olarak sadece kendi üretimlerine değil bütün sektöre faydalı olacak yenilikler geliştirmenin kendileri için büyük önem taşıdığını ifade eden Yünsa Genel Müdürü Mustafa Sürmegöz, “Yıllık 5 bin metre kumaşın hatalı ürün olarak çıkmasını engelleyen projemiz sayesinde, hem iş gücü kaybı azaltıldı hem de doğal kaynakların boş yere kullanımının önüne geçildi.

 

Bize Kaizen Ödülü’nü kazandıran bu proje, çalışma azmimizi daha da kamçılıyor.

 

Yünsa’nın ‘sıfır kalite hatası’ hedefine ulaşmak için projelerimiz çoğalarak devam ediyor.

 

Çünkü biliyoruz ki; imzamızı attığımız her yenilik ve başarı,

aslında Türkiye’ye katılmış bir değerdir” dedi.Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI