Bugun...'İklim koruma planı dahilinde hareket etmek için elekrikli ulaşımın acil olarak geliştirilmesi gerek'


facebook-paylas
Güncelleme: 26-12-2020 17:56:59 Tarih: 30-11-2020 00:35

'İklim koruma planı dahilinde hareket etmek için elekrikli ulaşımın acil olarak geliştirilmesi gerek'

Dünyanın önde gelen petrol şirketlerinden ve madeni yağ pazarının öncülerinden olan Petronas, daha çevreci ve sürdürülebilir bir gelecek için elektrikli ulaşımın büyümesini desteklemek üzere Elektrikli Araç (EV) Akışkanları Web Konferansı’nı gerçekleştirdi.

 

E-ulaşımın geleceğine yönelik akışkan teknolojilerini daha da ileriye taşımayı amaçlayan 90 dakikalık web konferansında; sektörün önde gelen uzmanları, OEM ortakları, akademisyenler ve

dünyanın dört bir yanındaki tedarikçilerden oluşan 150 katılımcı yer aldı. 

 

Elektrikli araç endüstrisindeki çalışanlara ve işletmelere çevre dostu teknolojilere yönelik hazırlık ve planlama için öngörüler sunan Elektrikli Araç Akışkanları Web Konferansı, otomotiv sektörünün geleceğine yönelik önemli fırsatları ortaya koydu.

 

Bu alandaki büyümeye ve yeni eğilimlere ışık tutan konferansta;

elektrikli araç (EV),

batarya elektrikli araç (BEV) ve

şarj edilebilir elektrikli araç (PHEV) satışlarının istikrarlı bir şekilde artmaya devam ettiği görüldü.

 

Söz konusu artış, tüketicinin elektrikliye geçiş eğiliminin önümüzdeki süreçte daha da güçleneceğini göstermesi açısından önem taşıdı.

 

FEV Consulting GmbH ile birlikte PLI Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Eric Holthusen moderatörlüğünde gerçekleşen web konferansında; Elektrikli Sürüş Üniteleri (EDU) ve bataryalar için etkili soğutma performansı sağlama noktasında, kullanıma özel akışkanların hayati önem taşıdığı vurgulandı.

 

Her müşterinin tasarımına ve kullanım alanına uyarlanabilen endüstri standartlarına uygun akışkanlar geliştirmek için FEV ve Imperial College ile birlikte test donanımları ve yöntemlerin geliştirildiği belirtildi.

 

- Petronas’tan elektrikli araçlar dünyasına tam destek -

 

Petronas PLI Genel Müdürü ve Grup İcra Kurulu Başkanı Giuseppe D’Arrigo,

COVID-19 salgınının dünya genelindeki ekonomik yapıyı etkilediğini ve değişen iş akışlarında

Petronas olarak yeni çözümler ürettiklerini belirterek;

“Ürünlerimizdeki yenilikçi çözüm ve yaklaşımlar tek bir ortak hedefi esas alıyor; sürdürülebilirlik.

Bu da, daha temiz ve daha sürdürülebilir bir gelecek için e-ulaşım sektörünü büyütmek üzere farklı Akışkan Teknolojisi Çözümlerimizi™ kullanmaya devam etmeye itiyor” dedi.

 

İklim koruma planı dahilinde hareket etmek için elekrikli ulaşımın acil olarak geliştirilmesi

gerektiğinin de altını çizen D’Arrigo; “Elektrikli Araç Akışkanlar Web Konferansı, benzer fikirlere sahip insanlarla ortaklıklarımızı geliştirmeye ve otomotiv endüstrisinin karşılaştığı zorluklara cevap vermeye odaklanıyor.

 

Daha sürdürülebilir bir geleceğe birlikte ilerlemek üzere bir inovasyon ve bilgi paylaşımı ekosistemi oluşturmak için OEM ortaklar, Tier 1 tedarikçiler ve akademisyenlerle işbirliğimizi sürdürmek istiyoruz” şeklinde konuştu.  

 

- Elektrikli araç satışları 2022’de tekrar artacak -

 

Rimac Automobili şirketi katılımcılarından Elizabeta Žalac ise; elektrikli araç sektörüne yönelik 2021 öngörüleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Žalac; “Her ne kadar otomobil üreticileri, son derece katı ve zorlu emisyon normları nedeniyle elektrikli araç programlarını hızlandırsa da, COVID-19 elektrikliye geçiş, araç paylaşımı ve otonom sürüş alanlarının gelişimine olumsuz etki ediyor ve bu etki 2021 yılında da

devam edecek.

 

Araç satışlarındaki düşüşün devam etmesi ve 2022 yılında tekrar yükselmesi bekleniyor.

 

Batarya performansının gelişmeye devam etmesi ve şarj altyapısının yaygınlaşmasıyla pazar muhtemelen bir kırılma noktası yaşayacak” şeklinde konuştu.

 

E-ulaşımın geleceğinin heyecan verici olduğunu ve düzenlenen konferansın sektöre katkılar sağladığını da ekleyen Žalac, “Elektrikli Araç Akışkanlar Web Konferansı, özellikle elektrikli araçların ve dolayısıyla e-ulaşımın gelişmesinde hayati bir role sahip olan batarya paketi ve inverter soğutması açısından, otomobil üreticilerinin elektrikli araç endüstrisindeki en güncel uygulamaları ve teknolojileri yakalamasına yardımcı oluyor” dedi.

 

 

Petronas Madeni Yağlar hakkında;

 

Petronas Madeni Yağlar (Petronas Lubricants International), Malezya'nın ulusal petrol şirketi Petronas’ın global madeni yağ üretim ve pazarlama iş koludur.

 

2008 yılında kurulan ve kökleri 1912 yılına kadar dayanan Petronas Lubricants International,

küresel çapta 80’den fazla pazarda yüksek kaliteli otomotiv ve endüstriyel madeni yağ ürünleri üretmekte ve pazarlamaktadır.

 

Merkezi Kuala Lumpur’da bulunan Petronas Madeni Yağlar, 27 ülkede 30’un üzerinde pazarlama ofisine sahipken, 1993 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

 

Şu anda ilk 10 arasında yer alan Petronas Lubricants International (Petronas Madeni Yağlar),

dünyanın önde gelen madeni yağ şirketlerinden biri olarak konumunu korumak için agresif bir

iş büyüme stratejisi yürütüyor.

 

www.pli-petronas.com/tr-tr/otomotiv

 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER OTOMOBİL Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI YUKARI