Bugun...



Haliç'in iki yakası: Balat-Ayvansaray-Hasköy

Bu turumuzda İstanbul’un en eski semtlerini dini kültürlerini, tarihini, farklı kültürlerde dinlerde olan toplumların yan yana saygı içinde beraber nasıl yaşadıklarına tanık olacağız.

facebook-paylas
Tarih: 03-11-2019 16:49

Haliç'in iki yakası: Balat-Ayvansaray-Hasköy

Bu turumuz çok özel çünkü ziyaret edilmesi çok zor olan özel izinle gireceğimiz Ahrida Sinagogu ziyareti de var.

Ahrida Sinagoguna girebilmek için özel izin gerekli olduğundan dolayı, katılımcı misafirlerimizin en az 3 gün öncesinden kimlik fotokopisini bize mail atmaları gerekmektedir.

Ziyaretimiz tek tek isim ve kimlik kontrolü ile yapılabilmektedir. Ayrıca Ahrida Sinagoguna randevumuz olduğu için turun buluşma saati kesindir ve geç kalınmamalıdır. 

 

Tarih: 05 Kasım 2019 / Salı

 

Buluşma Saati: 09.00
 

Buluşma Yeri: Balat Otobüs Durağı
 

Tur Türü: Tam gün yürüyüş ve aralarda toplu ulaşım araçlarını kullanma

 

Tur Ücreti: 75 TL
 

Ücrete dâhil olanlar: Rehberlik Hizmeti, Sinagog, Kilise, Camii ziyareti sırasında verilen bağışlar
 

Ücrete dâhil olmayan hizmetler: Ulaşım, Müze ve ören yeri giriş ücretleri. (Istanbulkard bulundurulması tavsiye edilir.)
 

Rehber: Zerrin Sapmaz
 

İletişim: 0532 163 87 79
 

Görülecek Yerler
Ahrida Sinagogu-Balat (Ziyaret edilecektir),Yanbol Sinagogu-Balat (Dışarıdan görülecektir)
Davud Yıldızlı Evler, Çana Sinagogu, Çıfıt Çarşısı, Doktor Davit Eskinazi,  Musevi Hastanesi, Surp Hireşdagabet Ermeni Kilisesi, Sahabe Türbeleri, Dökümcü Gül Baba Türbesi, Vleharnia Meryemana Rum Kilisesi, Hz Cabir Camii, İstanbul Surları, Sveti Stefan Bulgar Kilisesi, Hasköy (Ezger, Karaim…) Sinagogları, Aya Pareskevi Kilisesi, Aynalıkavak Kasrı

 

Planladığımız Program
Turumuza saat 09.00 Balat Otobüs durağında başlayıp tarihi Ahrida Sinagoğuna doğru Çıfıt Çarşısından yürüyerek başlayacağız. Ahrida Sinagoguna girebilmek için özel izin gerekli olduğundan dolayı, katılımcı misafirlerimizin en az 3 gün öncesinden kimlik fotokopisini bize mail atmaları gerekmektedir. Turumuza Balatta biraz yürüyüp eski diğer iki Sinagogu Davut yıldızlı evleri, Doktor David Eskinazi nin Muayenehanesini gördükten sonra, Sveti Stefan Bulgar Kilisesini ziyaret ediyoruz. 

 

Ardından yol boyunca yürüyüp Ayvansaray bölgesini keşfe çıkacağız. Surp Hireşdegabaet Ermeni Kilisesi, Hz Cabir Camii, Sahabe türbeleri, Vlehernia Meryemana Rum Kilisesi ve Ayazması, Gül Baba Parkı ve türbesi, İstanbul surlarını göreceğiz. Ardından Ayvansaray dan Haliç Hattı ile karşıya Hasköy e geçiyoruz. 

 

Hasköy de öğle yemeği molamızın ardından, sokakları keşfe çıkacağız. Sinagoglarına ve Musevi hayatına bir göz atıp Camialtı tarafındaki Aya Periskevi Kilisesine açıksa uğrayacağız. Öğleden sonra son durağımız bahçesi Lale Bahçeleriyle dolu, Aynalı Kavak Kasrı nı ziyaret edip çay molamızı vereceğiz. Kalan zamanımıza göre artık yolumuza ne çıkarsa deyip Kasımpaşa ya yürüyerek turumuzu tamamlıyoruz.  

 

Düzenleyen: TGZ Travel Service by Zerrin Sapmaz







Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TURİZM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Sivasspor 12 7 2 3 24 12 24 +12
2 Trabzonspor 12 6 2 4 23 13 22 +10
3 İstanbul Başakşehir 12 6 2 4 19 13 22 +6
4 Fenerbahçe 12 6 3 3 21 12 21 +9
5 Beşiktaş 12 6 3 3 15 13 21 +2
6 Yeni Malatyaspor 12 5 3 4 25 13 19 +12
7 Alanyaspor 12 5 3 4 19 13 19 +6
8 Galatasaray 12 5 3 4 13 10 19 +3
9 Göztepe 12 4 4 4 11 12 16 -1
10 Gaziantep FK 11 4 4 3 16 21 15 -5
11 Denizlispor 12 4 6 2 11 13 14 -2
12 Çaykur Rizespor 12 4 6 2 11 20 14 -9
13 Gençlerbirliği 12 3 5 4 17 17 13 0
14 Konyaspor 12 3 5 4 12 17 13 -5
15 Kasımpaşa 12 3 6 3 17 20 12 -3
16 Antalyaspor 11 3 6 2 11 20 11 -9
17 MKE Ankaragücü 12 2 7 3 8 20 9 -12
18 Kayserispor 12 1 7 4 11 25 7 -14
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 12 7 2 3 17 11 24 +6
2 Akhisarspor 12 6 3 3 15 11 21 +4
3 BB Erzurumspor 12 6 3 3 13 9 21 +4
4 Ümraniyespor 12 6 3 3 21 15 21 +6
5 Bursaspor 12 7 3 2 17 14 20 +3
6 Menemenspor 12 6 4 2 13 12 20 +1
7 Fatih Karagümrük 12 5 3 4 18 13 19 +5
8 Keçiörengücü 12 4 2 6 9 7 18 +2
9 Balıkesirspor 12 5 4 3 14 10 18 +4
10 Adana Demirspor 12 3 3 6 16 13 15 +3
11 Altay 12 4 5 3 17 17 15 0
12 Giresunspor 12 3 5 4 12 18 13 -6
13 İstanbulspor 12 2 4 6 17 19 12 -2
14 Osmanlıspor FK 12 4 7 1 16 21 10 -5
15 Boluspor 11 2 5 4 11 13 10 -2
16 Adanaspor 12 1 5 6 13 20 9 -7
17 Altınordu 11 1 6 4 9 17 7 -8
18 Eskişehirspor 12 3 8 1 17 25 1 -8
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa FK 14 13 0 1 43 10 40 +33
2 Samsunspor 14 10 0 4 33 5 34 +28
3 Yeni Çorumspor 14 9 4 1 21 14 28 +7
4 Sancaktepe Bld 14 7 5 2 22 11 23 +11
5 Hekimoğlu Trabzon 14 7 5 2 26 26 23 0
6 Pendikspor 14 6 4 4 19 16 22 +3
7 Tarsus İdman Yurdu 14 7 6 1 16 18 22 -2
8 Afjet Afyonspor 14 6 5 3 22 16 21 +6
9 Zonguldak Kömürspor 14 5 5 4 16 13 19 +3
10 Sarıyer 14 5 5 4 16 14 19 +2
11 İnegölspor 14 5 6 3 18 14 18 +4
12 Hacettepe Spor 14 5 7 2 17 26 17 -9
13 Kırklarelispor 14 4 5 5 11 20 17 -9
14 Gümüşhanespor 14 4 8 2 15 20 14 -5
15 Amed Sportif 14 3 6 5 8 20 14 -12
16 Başkent Akademi FK 14 3 8 3 14 19 12 -5
17 1922 Konyaspor 14 3 10 1 13 27 10 -14
18 Şanlıurfaspor 14 0 13 1 1 42 14 -41
Takım O G M B A Y P AV
1 Serik Belediyespor 14 9 1 4 28 14 31 +14
2 24 Erzincanspor 14 8 1 5 20 8 29 +12
3 Artvin Hopaspor 14 7 2 5 23 12 26 +11
4 68 Aksaray Belediyespor 14 7 3 4 21 11 25 +10
5 Çatalcaspor 14 6 2 6 25 15 24 +10
6 Karaköprü Belediyespor 14 5 3 6 12 9 21 +3
7 Çankaya FK 14 5 4 5 14 13 20 +1
8 Buca FK 14 6 6 2 18 22 20 -4
9 Düzcespor 14 5 5 4 8 10 19 -2
10 Sultanbeyli Bld. 14 4 4 6 13 11 18 +2
11 Silivrispor 14 4 5 5 15 14 17 +1
12 Şile Yıldızspor 14 4 5 5 12 12 17 0
13 Erzin Spor Kulübü 14 3 4 7 13 12 16 +1
14 Yomraspor 14 3 5 6 13 15 15 -2
15 Yeni Orduspor 14 1 2 11 4 7 14 -3
16 Kızılcabölükspor 14 3 6 5 15 20 14 -5
17 Tokatspor 14 0 11 3 7 27 3 -20
18 Manisaspor 14 0 11 3 7 36 3 -29
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 25/11/2019 Antalyaspor vs Gaziantep FK
 29/11/2019 Gençlerbirliği vs Yeni Malatyaspor
 30/11/2019 Çaykur Rizespor vs Konyaspor
 30/11/2019 Sivasspor vs Kasımpaşa
 30/11/2019 Alanyaspor vs MKE Ankaragücü
 30/11/2019 Göztepe vs Fenerbahçe
 01/12/2019 Gaziantep FK vs Denizlispor
 01/12/2019 İstanbul Başakşehir vs Antalyaspor
 01/12/2019 Trabzonspor vs Galatasaray
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 25/11/2019 Altınordu vs Boluspor (H:1)
 29/11/2019 İstanbulspor vs Fatih Karagümrük
 30/11/2019 Keçiörengücü vs Altınordu
 30/11/2019 BB Erzurumspor vs Osmanlıspor FK
 30/11/2019 Adanaspor vs Bursaspor
 01/12/2019 Giresunspor vs Adana Demirspor
 01/12/2019 Ümraniyespor vs Akhisarspor
 01/12/2019 Boluspor vs Menemenspor
 01/12/2019 Altay vs Eskişehirspor
 01/12/2019 Giresunspor - Adana Demirspor Giresunspor ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Giresunspor yenilmez
 01/12/2019 Ümraniyespor - Akhisarspor Ümraniyespor ligde evindeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Ümraniyespor yenilmez
 01/12/2019 Boluspor - Menemenspor Menemenspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Menemenspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/12/2019 Bayburt Özel İdare Spor vs Eyüpspor
 01/12/2019 Elazığspor vs Van Spor
 01/12/2019 Kahramanmaraşspor vs Bodrumspor
 01/12/2019 Bandırmaspor vs Ankara Demirspor
 01/12/2019 Kardemir Karabükspor vs Ergene Velimeşe
 01/12/2019 Kastamonuspor vs Sakaryaspor
 01/12/2019 Kırşehir Belediyespor vs Sivas Belediyespor
 01/12/2019 Niğde Anadolu FK vs Uşak Spor
 01/12/2019 Tuzlaspor vs Etimesgut Belediyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 30/11/2019 Yomraspor vs Çatalcaspor
 30/11/2019 Şile Yıldızspor vs Sultanbeyli Bld.
 01/12/2019 24 Erzincanspor vs Tokatspor
 01/12/2019 Buca FK vs Karaköprü Belediyespor
 01/12/2019 Çankaya FK vs Serik Belediyespor
 01/12/2019 Erzin Spor vs Yeni Orduspor
 01/12/2019 Manisaspor vs Kızılcabölükspor
 01/12/2019 Silivrispor vs Düzcespor
 01/12/2019 68 Aksaray Belediyespor vs Artvin Hopaspor
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
HABER ARA
YUKARI YUKARI