23.11.2017,19:29
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'26 Ekim’de, Cumhuriyet Balomuzu Ankara’da yapacağız'
Üyeler arası ticari iş birliğini güçlendirmek amacıyla yapılan ‘’TÜGİAD Business Network-Kazandıran Buluşmalar’’ (TBN) etkinliğinin 13’üncüsü Başkent’te büyük bir katılımla gerçekleşti.
Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen TBN etkinliği bu kez TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Yıldırım Grup İcra Kurulu ve Fertaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım’ın ev sahipliğinde Yıldırım Kule’de yapıldı.
 
Türkiye’nin dört bir yanından üye ve iş adamlarının büyük ilgi gösterdiği organizasyona TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen, Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, Çukurova Şubesi Başkanı Gül Akyürek ve Ege Şubesi Başkanı Can Yavaş ile üyeler katıldı.
 
TÜGİAD Genel Sekreteri Başak Ilısulu’nun yaptığı açış konuşmasının ardından söz alan TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman gelenekselleşen bu etkinliklerle her geçen gün üyeler arası iş ağının genişlediğini belirtti.
 
Kahraman, ‘’Üyelerimizi bir araya getirmek, birbirlerini yakından tanıma fırsatı sunmak ve ticari iş birliğini artırmak, bu sayede yatırımları hızlandırmak temel amacımız.
 
Üye arkadaşlarımızın ülkemize kazandırmış oldukları projelerde bu organizasyonları düzenleyerek onların yapmış olduğu güzel eserleri de tanımış oluyoruz.
 
Başkent’imize değer katan bu güzel projeyi yapan ve bizi davet eden Zafer Yıldırım’a teşekkür ediyoruz, hayırlı olsun diyoruz.
 
İnşallah bu etkinliklerimiz devam edecek. 26 Ekim’de de Genel Merkez ile birlikte tüm üyelerimizi buluşturacağımız Cumhuriyet Balomuzu da Ankara’da yapacağız.
 
Bu anlamlı buluşmada da tüm üyelerimizi aramızda görmek istiyoruz’’ diye konuştu.
 
‘’Devam eden yatırımlar Türkiye’nin geleceğine güveni gösteriyor’’
 
TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen de böyle verimli organizasyonlarda bulunmaktan ve tüm üyelerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek ‘’TÜGİAD Başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Böyle güzel üyelerimiz, yurt dışında yaşayıp da aramızda olan büyüklerimiz var.
 
TÜGİAD’lıların yatırımları tüm ülkede devam ediyor, bu Türkiye’nin geleceğine duyulan güvendir. Bütün TÜGİAD’lılar Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam edeceklerdir.
 
Bizler bu ülkede olduğumuz ve bu ülkeye inandığımız sürece bu ülke Atatürk Cumhuriyeti olarak ilelebet payidar kalacaktır’’ diye konuştu.
Geceye katılanları 26 Ekim’de gerçekleşecek olan Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine davet eden Yücelen, gerçekleştirecekleri program hakkında da bilgi verdi.
 
Yücelen, ‘’Nasip olursa Cumhuriyet Balomuzu 26 Ekim’de Atatürk’ü ziyaret ederek başlatacağız.
 
Öğleden sonra meclis ziyaretimiz olacak ve akşam da Ankara Şubemizin düzenlemiş olduğu Cumhuriyet Balosu’nda bir arada olacağız. Türk gençliğine yakışır bir şekilde tüm asaletimizle orada olacağız’’dedi. 
 
Ali Yücelen ev sahibi Zafer Yıldırım’a davetinden dolayı teşekkür ederken TÜGİAD üyelerinin Türkiye’nin her yerinde böyle güzel eserlere imza atmaya devam edeceklerini söyledi.
 
‘’TÜGİAD’lı olmak bana hep gurur kaynağı olmuştur’’
 
Gecenin ev sahipliğini yapan TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Yıldırım Grup İcra Kurulu ve Fertaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım yoğun katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür ederek gerçekleştirdikleri proje hakkında bilgiler verdi.
 
Yıldırım; ‘’Bu gece sizi ağırlamaktan şeref ve heyecan duyuyorum. TÜGİAD’lı olmak bana hep gurur kaynağı olmuştur. Bu gururu her TÜGİAD’lı ile iş yaptığımda tekrar yaşıyorum’’ diye konuştu.
 
Bu organizasyonlar sayesinde çeşitli işbirliklerinin başladığını belirten Yıldırım, ‘’TÜGİAD’ın en önemli aktivitelerinden birisi olan TBN bizim için çok kıymetli bir organizasyon, burada gerçek anlamda kartvizit alışverişi yapılıyor. Bir kartvizit ile çok farklı işler nasip olabiliyor.
 
Burada önemli olan şey insanların birbirleriyle iletişim kurması. Ben TÜGİAD’dan çok şey kazandım, en önemlisi de dostluklar.
 
Burada hep birlikte iş stresinden uzak hep beraberce iletişimimizi güçlendiriyoruz. İnşa ettiğimiz Yıldırım Kule’deki iç eğim saygıyı simgeliyor. Ben de sizleri saygıyla selamlıyorum’’ dedi.
 
TÜGİAD hakkında;tügiad ile ilgili görsel sonucu
 
1986 Yılında kurulan Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Türkiye’de genç işadamlarının en geniş profilde bir araya geldiği ilk ulusal ve tek uluslararası yetkinliğe sahip dernektir.
 
Otomotiv yan sanayi, inşaat – yapı malzemeleri, tekstil, turizm, gıda – tarım – hayvancılık, enerji – yeşil ekonomi, kimya, maden – metal işleme, makine – imalat sanayi, mobilya – kerestecilik, lojistik, bilgi teknolojileri, medikal ekipmanlar, finansal hizmetler – danışmanlık, dış ticaret ve diğer hizmetler başta olmak üzere farklı sektörleri temsil eden 21 – 45 yaşları arasında 850 genç girişimci üyesi ile TÜGİAD bugün, 500 bin kişilik bir istihdam gücünü ve yaklaşık 18 Milyar Dolarlık bir ihracat hacmini temsil etmektedir.
 
G20 Genç Girişimciler İttifakı’nda (G20 GGİ) Türkiye’yi temsil eden TÜGİAD, aynı zamanda ittifakın stratejik planlama ve iş planından sorumlu icra kurulu üyesidir.
 
TÜGİAD, 84 ülkede 200 bin genç girişimciye ulaşmayı hedefleyen MAME’de (Akdeniz – Afrika ve Orta Doğu Genç Girişimciler İletişim Ağı) kurucu üye ve kurumsal yapılanmadan sorumlu icra kurulu üyesidir.
 
1993 Yılından itibaren Brüksel’de AB nezdinde Daimi Temciliği bulunan TÜGİAD, 45 bin üyesi bulunan Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES) Başkan Yardımcısıdır.
 
Türkiye genelinde 115'i bayan olmak üzere 850 üyesi bulunan TÜGİAD yaş ortalaması 35 olan üye profili ile ülkenin önemli bir çoğunluğunu temsil eden dinamik bir iş adamı ve sanayici profiline sahiptir.
 
Yıllık ciroları yaklaşık 50 milyar dolar olan TÜGİAD üyesi genç iş adamlarının yatırım ve girişimleri ülke ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır.
 
İnşaat, tekstil, dış ticaret, otomotiv yan sanayi, turizm, gıda, makine, motor ve diğer metal ürünler imalatı sektörleri başta olmak üzere TÜGİAD üyelerinin toplam 60 sektörde ağırlığı hissedilmektedir.
 
Ortalama yıllık 18 milyar dolar ihracat, 23 milyar dolar ithalat yapan TÜGİAD üyelerinin en çok dış ticaret yaptığı ülkeler ise; Almanya, İtalya, İngiltere, ABD, Fransa, Rusya, İspanya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri, komşu ülkeler, Türk Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkeleridir.
 
http://www.tugiad.org.tr
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay