21.11.2017,11:13
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Künye

KÜNYE

- Genel Yayın Yönetmeni

Çetin ÜNSALAN

Reklam ve Halkla İlişkiler

Gülin GÖRGÜLÜ ÜNSALAN

-iletişim

info@reelpiyasalar.com

REEL PİYASA NEDİR?

Kelime anlamı olarak Reel Piyasa, üretilmiş mal ve hizmetler ile bu mal ve hizmetlerin üretiminde kullanılan üretim faktörlerinin karşılaştıkları piyasalardır. Otomobil piyasası, pamuk piyasası vb. piyasalar bu kapsamdadır.

Reel piyasaların hiç bilinmeyen yanlarını ele alan, günlük ve geleceğe dönük projeksiyonlarını ortaya koyan, küçük ve orta boy işletmelerle, reel ekonomiyi sorunları ve çözümleriyle gündeme taşıyan sitede güncel haberlere ve gelişmelere de yer verilmektedir.

Sitede farklı sektörlerde dernek, oda başkanı, ekonomist, siyasetçi ve piyasa temsilcileriyle, hem spesifik, hem de gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalar, röportajlar ve faaliyetlerden de haberler yer alıyor.

Makro ekonomiden mikroya, Türkiye’nin gerçek gündemini öne çıkaran reel piyasalar, ticaretin nabzının attığı sokakların sesi, tüketiciden üreticiye kadar uzanan zincirde okuruna sunuyor.

 

reelpiyasalar.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır.
Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. reelpiyasalar.com’daki haber kaynaklarına ve içeriğe sansür uygulamaz. Bundan dolayı haberler üzerinde yasal sorumluluk kabul etmez. Yayınlanan yazı ve fotoğraflar kaynak gösterilmeden kullanılamaz, özet ve alıntı yapılamaz. Yazılardaki görüşler sahiplerine, reklamların sorumluluğu firmalara aittir.

YazıYorum
Dolar / TL kuru 11 ayın zirvesini gördü. Esasen düz mantıkla baktığınızda dolardaki yükseliş eğiliminde şaşıracak bir şey yok. Fakat ısrarlı çıkış, herkesin yüreğini ağzına getiriyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay