24.11.2017,21:54
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Yunan Savunma Bakanı Kammenos yalan söylüyor
30122013-1-084620.jpg
ÜMİT YALIM
Yunanistan’ın başkenti Atina’da, Sözde Pontus Rum soykırımı ve Sözde Ermeni soykırımı anma töreni düzenlendi.

22 Mayıs 2016’da yapılan anma törenine Yunan Savunma Bakanı Kammenos da katıldı. Kammenos’un anma töreninde yaptığı konuşma Yunan Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinde ve Yunan basınında yayımlandı.

Anma törenine Yunan Genelkurmay Başkanı ile birlikte Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları da katıldı. Törene katılanlar arasında, Yunan milletvekilleri, Rus astronot FedorYurchikhin, Ermenistan Meclisi Başkan Yardımcısı Edward Sharmazanov, Ermenistan’ın Atina Büyükelçisi, Ermeni Ortodoks Başpiskoposu ve yüzlerce Yunan vatandaşı da vardı.

Yunan Savunma Bakanı Kammenos anma töreninde yaptığı konuşmada ilginç konulara değindi. Kammenos, Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Tellidis’in, Pontus Rum kökenli bir general olduğunu vurguladı. Korgeneral Tellidis, işgal edilen Türk adalarına sık sık gelerek Yunan bayrağı altında poz vermişti.

Bakan Kammenos konuşmasında, 1909 -1923 yılları arasında, Jön Türkler tarafından 350 binden fazla Pontuslu Rum’un ve 1,5 milyon Ermeni’nin toplu halde öldürüldüğünü iddia etti.Kammenos, Yunan Parlamentosunun, Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkış tarihi olan 19 Mayıs’ı, Pontus Rum soykırımı anma günü olarak ilan ettiğini de belirtti. 

Bakan Kammenos’un soykırım iddiaları tamamen yalandır. 1923 Tarihli Lozan Antlaşması’na bakıldığında, Bakan Kammenos’un ne kadar yalancı olduğu görülecektir. Yunanistan’ın da imzaladığı Lozan Antlaşması’nın hiçbir yerinde Pontuslu Rumların soykırımı ile ilgili hiçbir kayıt yok. Aksine Lozan Antlaşmasının 59.Maddesinde, Yunan Ordusunun Anadolu’da yaptığı katliamlar açık bir şekilde yazılmış ve katliam bizzat Yunanistan tarafından tescil edilmiştir. Bakan Kammenos’un Türk Milleti’ne iftira atmaya hakkı yoktur, haddine de değildir.

 

Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili olarak bugüne kadar uluslararası geçerliliği olan bir belge sunulamamıştır. Buna karşılık 1914-1921 yılları arasında Ermeniler tarafından katledilen 518.105 Türk’ün soykırımı tek tek belgelenmiştir. 

Ermenistan Meclisi Başkan Yardımcısı Edward Sharmazanov tarafından, Yunan Savunma Bakanı Kammenos’a, 22 Mayıs 2016’da, Ermenistan Ulusal Meclisi Liyakat Madalyası verilmiştir. Söz konusu madalya, Ermeni-Yunan işbirliğinin somut bir göstergesidir.

Yunan Savunma Bakanı, Türk Milletine ve Türkiye’ye açık bir şekilde saldırırken, Başkomutan olduğunu iddia eden Erdoğan’ın, Başbakan Yıldırım’ın ve Türk Dışişleri Bakanlığı’nın sessiz kalması da hayret ve üzüntü vericidir.

 

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay