24.11.2017,21:55
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Türk topraklarında işgalci Noel kutlaması
30122013-1-084620.jpg
ÜMİT YALIM
Erdoğan Noel mesajı yayınlarken, işgalci Yunan askerleri de Türk topraklarında Noel Kutlaması yapıyordu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 23 Aralık 2015 tarihinde Noel Mesajı yayınladı. Erdoğan, Noel Mesajı yayınlarken, işgalci Yunan askerleri de, Türk topraklarında Noel Kutlaması yapıyordu. Yunan Savunma Bakanı Kammenos ve Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Tellidis, 23 Aralık 2015 Çarşamba günü, İzmir’in Koyun Adasına gelerek işgalci Yunan askerlerinin Noelini kutladılar. Ceketinin üzerine kamuflajlı askeri parka giyen Savunma Bakanı Kammenos, Yunan askerlerinin Noelini kutladıktan sonra onlara hediye dağıtmayı da ihmal etmedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 Aralık 2015Cuma günü Türkiye markasının tanıtımında konuşanBaşbakan Ahmet Davutoğlu, “hava sahamızı, kara sınırlarımızı korumak bizim en tabii hakkımız ve en asli görevimizdir ve hiçbir taviz vermeden bunu yapmakta da kararlıyız” dedi. Davutoğlu milletimizin gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Çünkü,Davutoğlu’nun konuşmasından iki gün önce, 23 Aralık 2015 tarihinde, Yunan Savunma Bakanı ve Kara Kuvvetleri Komutanını taşıyan Yunan CH - 47 Askeri Helikopteri, Türk Hava Sahasını 3 mil ihlal etti ve Türk topraklarına indi. Yunan helikopterine hiçbir önleme yapılmadı ve helikopter hiçbir engelle karşılaşmadan İzmir il sınırları içinde bulunan Koyun Adası’na indi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Davutoğlu’nun yalanları bu olayla sınırlı değil.08 Aralık 2015 tarihinde, Türk hava sahasına 2-3 mil kadar giren ve hava sahamızı saatlerce ihlal eden Yunan helikopterine de hiçbir önleme yapılmadı.  Yunanistan Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesindeki resim ve görüntüler, Davutoğlu’nun yalan söylediğini belgeliyor ve Türk hava sahasının nasıl ihlal edildiğini gözler önüne seriyor. Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos, Kara Kuvvetleri Komutanı Tellidis,  Hollanda Savunma Bakanı Jeanine Hennis ve Hollanda Göçmen Bakanı Klaas Dijkhoffile birlikte göçmen krizini incelemek üzere,08 Aralık 2015 tarihinde, Yunanistan’ın Sakız Adası’na gidiyorlar. Sakız Adası’ndaki göçmenlerin bulunduğu kampları inceleyen heyet daha sonra askeri helikopter ile Aydın’ın Bulamaç Adasına geçiyor. Bulamaç Adası’nda incelemelerde bulunan Bakan Kammenos ve beraberindeki heyet işgalci Yunan askerleri ile birlikte fotoğraf çektiriyor. Kammenos ve beraberindekiler son olarak helikopterle Aydın’ın Eşek Adası’na gidiyor ve Belediye Başkanı Kottoros ile hatıra fotoğrafı çektiriyor. Kottoros yapmış olduğu konuşmada, “Bu ziyaretin, Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos ile birlikte Avrupalı Bakanlarının Eşek Adası’na yaptıkları ilk ziyaret olduğunu” vurguluyor. Bakan Kammenos ve beraberindeki heyet bu ziyaretler sırasında, Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olan ve 11 yıldır Yunan işgali altında bulunan Eşek ve Bulamaç adalarına, CH 47 tipi askeri helikopter ile giderek Türk hava sahasını 2-3 mil kadar ihlal ediyor. Yunanistan, ilk defa, başka bir ülkenin bakanlarını (Hollandalı Bakanları), Eşek ve Bulamaç adalarına götürmek suretiyle işgale resmiyet kazandırıyor. Halbuki, 1943 Tarihli İngiliz haritasında ve 1951 tarihli Amerikan haritasında Eşek ve Bulamaç adalarının, 12 Ada deniz sınırının dışında ve Türkiye’ye ait olduğu açıkça görülüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Davutoğlu, “Kara sınırlarımızı korumak asli görevimizdir” diyor ama batıdaki kara sınırlarımız yani 16 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığı, 2004 yılından beri tam 11 yıldır Yunan işgali altında. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tayyip Erdoğan, 26 Aralık 2015 tarihinde,Haliç Kongre Merkezinde yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin içinde başka bir devlete asla müsaade edilemez” dedi ve tek bayrak,tek devletvurgusu yaptı. Halbuki, 2004 yılından beri tam 11 yıldır, devletin birliği ve tekliği ortadan kalkmış, otorite Yunanistan ile paylaşılarak Türkiye’nin batısında ikili devlet düzenine geçilmiştir. İzmir, Aydın ve Muğla illerimiz birisi Türk diğeri Yunanlı olmak üzere ikişer vali ve ikişer belediye başkanı tarafından yönetilmektedir.İzmir, Aydın ve Muğla illerimizde birisi Türk bayrağı diğeri Yunan bayrağı olmak üzere iki bayrak dalgalanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’ne ait 16 ada ve 1 kayalığın, Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu üçlüsü tarafından Yunanistan’a alenen verildiği tam4,5 yıldır görsel ve yazılı basında defalarca gündeme getirilmiştir.Başta Tayyip Erdoğan olmak üzere konunun muhatapları tarafından bu açıklamaların hiçbirisi tekzip edilmemiş, edilememiştir. Tekzip edilmesi de mümkün değildir. Çünkü bütün açıklamalar somut belgelere dayanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olan adalara, Yunan Savunma Bakanı ve Yunan Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesindeki generaller elini kolunu sallayarak,defalarca giderken, Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesindeki generaller bir kez bile gidemiyor.Milli iradeyi temsil edenler nerede?

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay