24.11.2017,21:55
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Turgutreis manzaralı Yunan tahriki
30122013-1-084620.jpg
ÜMİT YALIM
Yunanistan, Ege Denizi’ndeki tahriklerine devam ediyor. Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis, 13 Nisan 2017 Perşembe günü Muğla Kalolimnoz Adasını ziyaret etti.

Ziyaret ile ilgili haber ve resimler Yunan internet haber sitesi KOSNEWS 24’te yayımlandı. 

Muğla Kalolimnoz Adası’ndaki işgalci Yunan askerlerini denetleyen Korgeneral Stefanis, Bodrum Turgutreis manzaralı fotoğraf çektirdi.

Ege Denizi bölgesinde işgal ettiği adalarımızı yolgeçen hanına çeviren Yunanistan, gerilimi daha da artırarak Turgutreis manzaralı tahriklerine devam etti. Adada bulunan askeri birliğin karargâhı önünde fotoğraf çektiren Stefanis kontrollü bir şekilde gerilimi artırıyor.

Korgeneral Stefanis, Kalolimnoz Adasında inşa edilen kilisenin önünde işgalci Yunan askerleri ile birlikte poz vermeyi de ihmal etmedi.

Perşembe gecesini Muğla Kalolimnoz Adasında geçiren Stefanis, Cuma sabahı yapılan bayrak çekme törenine de katıldı. Muğla Kalolimnoz Adasında 13 yıldır Yunan bayrağı dalgalanıyor.

2004 yılından beri 13 yıldır Yunan işgali altında olan Muğla Kalolimnoz Adası, Kardak Kayalıklarının 2 mil batısında olup 6 millik Türk karasularının içindedir.

 

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri   


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay