22.02.2018,02:04
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Turgutreis manzaralı Yunan tahriki
30122013-1-084620.jpg
ÜMİT YALIM
Yunanistan, Ege Denizi’ndeki tahriklerine devam ediyor. Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis, 13 Nisan 2017 Perşembe günü Muğla Kalolimnoz Adasını ziyaret etti.

Ziyaret ile ilgili haber ve resimler Yunan internet haber sitesi KOSNEWS 24’te yayımlandı. 

Muğla Kalolimnoz Adası’ndaki işgalci Yunan askerlerini denetleyen Korgeneral Stefanis, Bodrum Turgutreis manzaralı fotoğraf çektirdi.

Ege Denizi bölgesinde işgal ettiği adalarımızı yolgeçen hanına çeviren Yunanistan, gerilimi daha da artırarak Turgutreis manzaralı tahriklerine devam etti. Adada bulunan askeri birliğin karargâhı önünde fotoğraf çektiren Stefanis kontrollü bir şekilde gerilimi artırıyor.

Korgeneral Stefanis, Kalolimnoz Adasında inşa edilen kilisenin önünde işgalci Yunan askerleri ile birlikte poz vermeyi de ihmal etmedi.

Perşembe gecesini Muğla Kalolimnoz Adasında geçiren Stefanis, Cuma sabahı yapılan bayrak çekme törenine de katıldı. Muğla Kalolimnoz Adasında 13 yıldır Yunan bayrağı dalgalanıyor.

2004 yılından beri 13 yıldır Yunan işgali altında olan Muğla Kalolimnoz Adası, Kardak Kayalıklarının 2 mil batısında olup 6 millik Türk karasularının içindedir.

 

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri   


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Türkiye reel sektör bazında konsantrasyonunu ihracata bağlamış durumda. Elbette bunun önemini yok sayacak değilim.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?