25.11.2017,12:08
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Aranan bahane bulunmuştur
2712016-12552972_10153921535774589_156661117630312356_n-010317.jpg
TÜLAY HERGÜNLÜ
Bu yıl da aranan bahane bulundu.

30 Ağustos kutlamaları “terör” bahanesi nedeniyle iptal edildi.

 

Bu iktidarın Millî Bayramlara karşı gizleyemedikleri bir alerjileri var.

 

Kutlama günü yaklaştıkça içlerini bir sıkıntı kaplıyor,  uykuları kaçıyor, makamlarında tırnaklarını kemire kemire volta atıp, ne yapsak da bir bahane bulup kutlamaları iptal etsek diye düşünmekten midelerine kramplar giriyor olmalı.

 

Çok da şanslılar; her yıl mutlaka bir bahane bulunuyor hamdolsun!

“Domuz gribi”, “Van depremi”, “havanın soğuk olması”, “kulak”, “madenci kazası”, “Reyhanlı saldırısı”, Genel hayatı olumsuz etkileme” v.s, vs…

Bu yıl da buldular…

 

Yeniden yarattıkları terörü bahane ettiler.

 

2012 yılında yapılan bir değişiklikle Millî Bayram kutlamalarını küçültüp, önemsizleştirdiler.

Atatürk anıtlarına çelenk konulmasını bile izne bağladılar. Tören geçişlerini ve tebrikleri kaldırdılar.  Geleneksel Garnizon Koşusu ve seğmenlerin zeybek oynayarak Atatürk’ü karşılama yürüyüşü de artık yapılamıyor. 19 Mayıs kutlamaları için stat da verilmiyor.

 

Gençliğin yürüyüşlerine polis müdahale diyor. Samsun’dan toprak getirmek de yasak.

23 Nisan Bayramı’nda çocukların, devleti yönetenlerin koltuklarına oturma geleneğini de kaldırdılar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hem ulusal olmaktan hem de uluslar arası olmaktan çıkarttılar. Dünyadaki tek çocuk bayramı olma özelliğini taşıyan bu bayramın coşkusunu, “Türkçe Olimpiyatları” şenliklerine boğdurdular.  Bu şenlikleri ön plana çıkartarak 23 Nisan’ı geri plana itip, unutturmaya çalışıyorlar.

 

Millî Bayramlar, bir milleti birbirine kenetleyen tarihsel zaferlerin bir sonucudur. Bir ulusun kazandığı zaferleri, bayramlarla taçlandırmak en tabii hakkıdır. Bu hakkı türlü bahanelerle elinden almak, millî birlik ve beraberliğe darbe vurmak demektir.

 

Evet, şehitlerimiz vardır, Mehmetçiğin tabutu ardı ardına dizilmektedir. Yüreklerimiz yangın yeri… Ancak unutulmamalıdır ki Millî Bayramları kutlayabilmek için de yüz binlerce şehit verdik.  Bizim bayramlarımız şehitlerimizin al kanlarıyla süslenmiştir. İşte bu nedenle de kutlanmayı hak etmektedirler.

 

Hiç kimse bahanelerin arkasına sığınmasın. Burada kasıt vardır!

 

Yapılmak istenen Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik duygusunu, ulus bilincini, tarihî zaferlerini, tarihten gelen özgüvenini yok etmektir.

 

Her yıl bulunan bahaneler, Millî Bayram kutlamalarının önüne kasten dikilen engellerdir. Yoksa bayram kutlamalarını iptal edip, düğün derneklerde boy gösterenleri unutmuş değiliz!

Türk Milleti her şeyin farkındadır…

 

En azından yüzde 50’si…

 

Türk Ulusu’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı, bayramımız kutlu olsun!

 

hergunlu@ttmail.com

 


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay