22.11.2017,08:29
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Evladı olmayanlar gökten zembille mi indi?
2712016-12552972_10153921535774589_156661117630312356_n-010317.jpg
TÜLAY HERGÜNLÜ
Yüzde 50’nin cumhuru, çocuğu olmayanlara bel altından vurdu!

Devlet Bahçeli’ye verdiği cevapta;

“…Ama evladı olmayanların böyle bir saygısızlığı yapmasından daha başka bir şey de olmaz. Bunlar aile, evlat nedir bilmez” dedi.

 

Çünkü evladı olmayanlar gökten zembille indikleri ya da ağaç kovuğundan çıktıkları için anaları, babaları, ataları, kardeşleri olmuyor; aile nedir bilmiyorlar.

Yanıldınız!

Biz aile de biliriz, evlat da…

 

Çocuğu olmayan Hz. Aişe,  (R.A.) müminlerin anası olduğu için bizim de anamızdır…

Biz evlat sahibi olamayanlar, tabutları arka arkaya gelen vatan evlatlarına evlat deriz, onlar için içimiz yanar, gözyaşı dökeriz!

 

Timsah gözyaşları değil, gerçek gözyaşlarıdır o döktüklerimiz!

Gönlümüzde ağlarız; kameralar görmez!

Bu ülkenin tüm evlatları bizim evlatlarımızdır. Hepsini yüreğimize sığdıracak kadar anayız, babayız! O kadar kocamandır yüreğimiz! O kadar yücedir sevgimiz!

Bizim evlatlarımız kinine değil, vatanına sahip çıkanlar ve o vatan uğruna ölenlerdir!

 

Her kula nasip olmaz!

Senin çocukların sana layık evlatlar… “Allah bilir kulunu, ona göre vurur sırtına çulunu” misali, senin çocuklarını sadece sana özel yaratmış, hamdolsun!

Senin çocukların gibi çocuklar sana ödül olarak verilmiş… Ne kadar övünsen azdır…

Biz bu ödüle layık değiliz çok şükür!

Bir an evvel Tekâsür Sûresi’ nin sana da inmesini Allah’tan diliyoruz…

 

*

 

Şehit olmak istiyor muş!

Enerji Bakanı ne demiş?

“Benim amacım, Allah nasip ederse şehit olmaktır” demiş!

Nasip etmez bakan bey! Nasip etmez!

Neden mi?

Anlatalım:

 

“Bir harp sonrasında Hz. Peygamber'e: 'filanca, falanca şehit oldu' diye tekmil verdiler. O, bunların birisi için şöyle dedi: 'Hayır! İşte o dediğiniz kişi şehit olmamıştır. Ben onu cehennem içinde görüyorum. Sebebi de, kamu malından (beytü'l mal'dan devlet malından) çaldığı bir giysidir. Hz. Peygamber bunun ardından Hattab oğlu Ömer'i çağırarak şu talimatı verdi:

 

'Git, Ey Hattab oğlu, git de insanlara şunu duyur: Cennete yalnız ve yalnız müminler girecektir. "

Şehit olmanın da bir kuralı var bakan bey!

 

Siz elbette kamu malından aşıran birisi değilsin… Ancak, bu fakir milletin parasıyla alınan 709 bin liralık makam aracına bindiğin sürece şehitlik mertebesine erişmen çok zor görünüyor... Millet aç yatarken, sizlerin milyarlık lüks araçlarda saltanat sürmeniz İslam’a uygun değildir. Hal böyle olunca da ne çare ki şehitlik sana oldukça uzak gibi…

 

**

 

Siz, bizi yönetenler;

Arka arkaya gelen şehit tabutları sizin eserinizdir.

Ne kadar övünseniz azdır!

Türk Milleti elbette bunları unutmayacaktır!

 

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türkiye’ye baş sağlığı diliyoruz.

Bu karanlık günlerden ancak sabra, sükûna ve millet olarak birbirimize sarılarak çıkabiliriz.

 

hergunlu@ttmail.com


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 1 | Onay Bekleyen Yorum 0

Abdullah Taşan

Teşekkür ederim Hergünlü kardeşim efendim ağzına sağlık.Elbette çok güzel şeyler söylemişsin ve elbette ki senin söylediklerin bunların ruh halini ve o ruh hali ile yaptıklarını ne tarife yeter nede karpuz gibi ikiye böldükleri güzelim Türkiye'min kendilerinden yana olanlara anlatmaya yetmez.Ben burada senin söylediklerinin üzerine on kat daha fazla yazsam fayda etmez ama bu durum ne seni beni nede bizim gibileri yıldırmamalı dilimizin döndüğünce sesimiz kısılıncaya kadar etrafımıza insanlara anlatmalıyız.Çünkü bunlar şeytandan daha melunlar çünkü şeytanın en azından uzak durulması gereken birsi olduğunu biliyoruz ya bunlar,iki yüzlü şeytanlar,bunların aklına gelen şeytanın bile aklına gelmez.Şeytan en azından insana hakaret etmez,şeytan en azından insanları gruplara bölmez,toplumlar mezhep kavgalarına sürüklemez,en azından insanlarla alay etmez,şeytan erkeklere ayrı kadılara ayrı davranmaz,şeytan biraz dekolte giyinmiş kadınlardan tahrik olmaz,ben bugüne kadar çok eşli şeytan duymadım,ben milyon dolarlık mersedese binen şeytan duymadım.Diyorum ya sayın efendim kardeşim,ben bunların melanetlerini saatler boyu yazabilirim,yazabilirim de kime anlatabilirim benim senin anlamamız önemli değil önemli olan sokaktaki vatandaşa ve de elbetteki Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası için bu vahabilerin gerçek iç yüzünü gelecek nesillere anlatabilmek,ama yılmayacağız korkmayacağız kararlılıkla doğru bildiğimiz yolda Atatürk'ün yolunda yürümeye devam edeceğiz
5.4.2016 11:32:49


Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Dövizdeki yükseliş ekonominin baş belası.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay