22.02.2018,02:01
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Tarık Akan
2712016-12552972_10153921535774589_156661117630312356_n-010317.jpg
TÜLAY HERGÜNLÜ
Gençliğimizin ve Türk sinemasının romantik jönü, yetişkinliğimizin devrimcisi Tarık Akan' ı kaybettik. Hababam Sınıfı ve bizler bir kez daha öksüz kaldık. Gençliğimizden bir sayfa daha kapandı.

Bizim dönemimizin efsane delikanlısıydı. Uzun boyu, renkli gözleri, gür saçları, şatafatlı favorileriyle genç kızların rüyasındaki sevgiliydi. Tüm sevgililer biraz ona benzerdi… Ya da benzesin istenirdi…

Hangimiz, kendimizi Hababam Sınıfı’nın sıralarında otururken hayal etmedik ki!

Ne zaman Türk sinemasından bir sanatçı ölse, bizden de bir şeyler onunla beraber yok olur gider.  Sayfalarımız birer birer kapanırken, yüreğimize bir kara hüzün çöker… Çünkü kapanan sayfalar bir daha açılmayacaktır; biliriz! O sayfalarda, onlar görmese de aslında biz de yerimizi almışızdır. İşte bu nedenle her giden sanatçının ardından bizim de sayfalarımız birer birer kapanmaya başlar… Hele de o giden bir özgürlük savaşçısıysa, ardından pılımızı pırtımızı toplayıp göç etmek geçer içimizden; meçhule doğru… Çünkü kendimizi yalnız ve desteksiz kalmış hissederiz; Cumhuriyet düşmanlarının karşısında…

Gençliğimizin yakışıklı oyuncusu, yetişkinliğimizde bir devrimci olarak karşımıza çıktı. Türk insanının sorunlarını beyaz perdeye taşıyan, sosyal yaralara parmak basan, haksızlıkların karşısına dikilen bir sanatçıydı. Orta yaşı geçtiğimizde ise bir eğitim gönüllüsü ve Silivri’ de polis bariyerlerini zorlayan bir savaşçıydı… Tarık Akan her şeyden evvel ülkesini ve milletini seven bir insandı; bir vatanseverdi…

Tarık Akan gitti… Çok üzgünüm.

İnşallah çocukları babalarının bıraktığı yerden mücadeleye devam ederler.

Mekânı Cennet olsun. Nurlar içinde yatsın.

 

hergunlu@ttmail.com


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Türkiye reel sektör bazında konsantrasyonunu ihracata bağlamış durumda. Elbette bunun önemini yok sayacak değilim.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?