21.03.2018,04:03
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Brüksel’in konuşulmayanları
2412018-27292314_10155340229637843_1428837757_n-225756.jpg
KADER SEVİNÇ
Bu zirveye istenmeyen adamlar damgasını vurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile birlikte NATO Zirvesi’nin 3 istenmeyen adamından biriydi.

 

Bu ülkelerde parlamentolar var. İşleyen bir sistem var gibi görünüyor. Ancak bu 3 ülke de özgürlükçü olmayan bir yöne doğru savruluyorlar.

 

'Erdoğan'dan kadın bakan gafı'

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'la yaptığı görüşme sonra kameralar önünde büyük bir gaf yaptı.

 

Fransa'nın yeni savunma bakanı bir kadın. Fransa Cumhurbaşkanı Macron kendisini tanıştırdığı zaman, Erdoğan 'Böyle bir bakanlığa bir bayanın getirilmesi enteresan' dedi.

 

Bu konu Fransa'da gündem oldu. Bu söz üzerine zaten hemen devam edildi ve salona geçildi.

 

Merkel'le görüşmelerde ise İncirlik Üssü, demokratikleşme ve idam gibi konuların da gündeme geldiğini öğrendik. Erdoğan'ın AB'nin önde gelen isimleri Tusk ve Junker'le yaptığı görüşmeler ise gergin geçti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce eğer müzakere başlıkları açılmazsa bu görüşmeyi yapmayacağını söylemişti. Ancak Erdoğan Brüksel'e geldi ve bu görüşmeyi yaptı.

 

Tusk da görüşmeden hemen sonra attığı twitle, görüşmede gazetecilerin durumunun ve insan haklarının ele alındığını söyledi. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan için çok kolay bir Brüksel ziyareti olduğunu söyleyemeyiz.

 

kadersevinc@gmail.com

 

Avrupa Sosyalistler ve Demokratlar Partisi (PES)
Yönetim Kurulu Üyesi
CHP Avrupa Birliği Temsilcisi


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Herkesin dilinde aynı soru: Dolara ne oluyor? Aslına bakarsanız güncel gelişmeler her zaman, günlük şaşkınlıkları da beraberinde getiriyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?