17.12.2017,07:16
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Brüksel’in konuşulmayanları
25022015-1380168_10152000128317843_1509891310_n-161537.jpg
KADER SEVİNÇ
Bu zirveye istenmeyen adamlar damgasını vurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile birlikte NATO Zirvesi’nin 3 istenmeyen adamından biriydi.

 

Bu ülkelerde parlamentolar var. İşleyen bir sistem var gibi görünüyor. Ancak bu 3 ülke de özgürlükçü olmayan bir yöne doğru savruluyorlar.

 

'Erdoğan'dan kadın bakan gafı'

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'la yaptığı görüşme sonra kameralar önünde büyük bir gaf yaptı.

 

Fransa'nın yeni savunma bakanı bir kadın. Fransa Cumhurbaşkanı Macron kendisini tanıştırdığı zaman, Erdoğan 'Böyle bir bakanlığa bir bayanın getirilmesi enteresan' dedi.

 

Bu konu Fransa'da gündem oldu. Bu söz üzerine zaten hemen devam edildi ve salona geçildi.

 

Merkel'le görüşmelerde ise İncirlik Üssü, demokratikleşme ve idam gibi konuların da gündeme geldiğini öğrendik. Erdoğan'ın AB'nin önde gelen isimleri Tusk ve Junker'le yaptığı görüşmeler ise gergin geçti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce eğer müzakere başlıkları açılmazsa bu görüşmeyi yapmayacağını söylemişti. Ancak Erdoğan Brüksel'e geldi ve bu görüşmeyi yaptı.

 

Tusk da görüşmeden hemen sonra attığı twitle, görüşmede gazetecilerin durumunun ve insan haklarının ele alındığını söyledi. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan için çok kolay bir Brüksel ziyareti olduğunu söyleyemeyiz.

 

kadersevinc@gmail.com

 

Avrupa Sosyalistler ve Demokratlar Partisi (PES)
Yönetim Kurulu Üyesi
CHP Avrupa Birliği Temsilcisi


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Yazarın Diğer Yazıları
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?