24.11.2017,21:53
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Bıkmadınız mı?
04052015-unnamed-142917.jpg
JALE YANILMAZ
Ne akademik birikimim, ne sosyal statüm, ne tanımlanmış herhangi bir kimliğim… Sade yazıyor, kısa yazıyor, dünyaya geldiğim en çıplak insanlığımla basitçe soruyorum.

Bıkmadınız mı, ceylan derisi döner koltuğunda, poposunun şeklini alan çukuru korumak uğruna menfaatine geldiği gibi dön durak dönen siyasetçilerden. Ben bıktım, gına geldi, nefessiz kaldım öfkeden.

 

Bıkmadınız mı, en ilkel dürtülerinizi sıvazlayan hangi karizmatik, hangi çift dilli, hangi bal salyalı üzerimizde tepinsin diye seçmek için canhıraş koşturan seçmen kuklalığından. Ben bıktım, feragat edenleri gördükçe vatandaşlığından.

 

Bıkmadınız mı, gözünüzün içine baka baka yapılan yolsuzluk pervasızlığının başına “amaaan bundan öncekiler de yiyordu, kim yemiyor ki, siyaset bu” safsatasıyla masumiyet haresi kondurmaktan. Ben bıktım, ahlaksızlığına meşruluk, kibrine huşuluk bulayan Nirvanalardan.

 

Bıkmadınız mı, Tanrı’nın böğrüne, ucu kutsal ayetlerle maskelenmiş şeytan oklarını fırlatanları baş üstünüze alıp kutsamaktan. Ben bıktım, iğrençlik biçildikçe, karanlık süzüldükçe kutsal kitaptan.

 

Bıkmadınız mı, devleti hükümetten ibaret, geleceğimizi bir ayağı zincirli 550’nin aklına zimmet kılıp, zafer halayları grev halaylarına döndükçe Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmak, parçalamak, perişan etmek için fır dönmekten. Ben bıktım, toplumu zehirleyen, içten içe çürüten bu zihni dönek öbekten.

 

Bıkmadınız mı, kandırılmışların (!) kandırdığı olmaktan…

 

Bıkmadınız mı, her nefesinizde en kıymetli inançlarınızdan vurulmaktan…

 

Ben bıktım, siz de bıkın artık.

 

jalyan70@yahoo.com.tr

 

 


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay