23.10.2017,12:40
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
MICE Derneği, turizmcileri tek çatı altında topladı
Kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün buluşma noktası MICE Derneği, turizmcileri tek çatı altında topladı!
 
Uluslararası MICE Derneği (I-MICE) Başkanı Serdar Söyler, sektörün gelişimine yönelik projeler üreteceklerini ve üyeleri ve sektör paydaşlarının sorunlarına çözüm arayacaklarını söyledi.
 
Turizm gelirlerinin yüzde 35'lik diliminde söz sahibi olan MICE (Meetings, Incentives, Conferencing, Events-Toplantı, İnsentiv, Konferans, Etkinlikler) sektörü, Uluslararası MICE Derneği (I-MICE) çatısında güçlerini birleştirdi.
 
Sektör profesyonellerinin bir araya gelerek kurduğu Uluslararası MICE Derneği, MICE çalışan, acenta yönetici, sektörün paydaşlarını oluşturan dernek yöneticileri ve kanaat önderlerini Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn'da gerçekleşen ilk lansman gecesinde buluşturdu.
 
Sektörün geleceği için yapılabileceklerin tartışıldığı gecede konuşma yapan Uluslararası MICE Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Söyler, "Çıkacağımız bu yolda sektörün gelişimine yönelik projeler üreterek, üyelerimizin de bu projeler içinde yer almasını sağlayacağız.
 
Ayrıca, derneğimizin öncelikleri arasında üye ve sektör paydaşlarının sorunlarına çözüm üretilmesi ön planda yer alacak" dedi.
 
Türkiye'nin mevcut durumunu kongre turizmi açısından değerlendiren Söyler, "Türkiye'nin geçirdiği zor süreç en çok uluslararası organizasyonları etkiledi. 2016'da Türkiye'nin bu konuda kan kaybı yaşadığını belirtmeliyiz. Biz de derneği sektörün kanayan yaralarını durdurmanın yanı sıra çok daha güçlü hale gelebilmesi için kurduk.
 
Ancak bu noktada şunu belirtmeliyiz ki; MICE sektöründe diğer turizm alanlarından farklı olarak uzun vadede planlama ve karar süreci gerekiyor.
 
Sektörün yararına olabilecek tüm çalışmalarda ve projelerde Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte çalışabileceğimiz mesajını da vermek istiyoruz" diye konuştu.
 
Gecede konuşma yapan Uluslarası MICE Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurt şunları söyledi:
 
"Derneği Türkiye'de MICE sektörüne hizmet veren üye ve paydaşların tek çatı altında toplanmak, sektörü doğru yönlendirmek, geleceğe hazırlamak, daha etkin ve donanımlı bir örgütsel yapılanma sağlayabilmek amacıyla kurduk.
 
Türkiye'nin içinde bulunduğu krizi daha hızlı atlatabilmesi için yurt dışında yapılacak çalışmaların ve tanıtımların hızlandırılması gerekiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bu konuda yaptığı çalışmaları takdirle izliyoruz ve bu çalışmaların artırarak devam edeceğini düşünüyoruz.
 
Aksi taktirde MICE dahil turizmin pek çok alanında yaşanan olumsuzlukların 2017, 2018 ve 2019'da süreceğini öngörüyoruz. Türkiye'nin çok özel bir dönemden geçtiği göz önüne alınarak, çalışmaların dozunun daha da artırılması gerekiyor."
 
Sektör prefosyenellerinin bir araya gelerek kurdukları Uluslararası MICE Derneği; sektörde Türkiye çıkışlı ilk uluslararası dernek olma özelliği taşıyor.
 
MICE sektörü çalışanları için Türkiye'de kurulan ve global bir atılım yapacak olan dernek, üyelerine yurtiçi - yurtdışı avantajlar sağlarken, etik çerçevenin korunması ve sektör paydaşlarının sorunlarına çözüm üretilmesini ilke edindi. 
 
I-MICE'ın üye listesinde şu şirketler var:
 
- OLİVA MICE
- JOLLY MICE
- CONTRUST KONGRE VE ORGANİZASYON
- MAAY EVENT
- EMİ TOUR
- ANTUR TURİZM
- SETUR
- METS EVENTS
- PV PASHA VOYAGE
- AFİŞ KONGRE
- MEA TRAVEL AGENCY
- TROJA MICE
- MASTER DMC BOSNA HERSEK
- STONE PARK TURİZM & MICE KAPADOKYA
- SEYİR MICE SAMSUN
- EYCE TOURS & MICE TRABZON
- KÖSEZADE TURİZM KKTC
- TRAVEL PLAN KKTC
- GEZGİNLERBURADA.COM
- MAXSER DMC
- ANI TUR MICE
- LUSSO TURİZM & MICE
- MERİDİAN MICE
- EVENTPARK
- AKDES CO&CO TUR
- DURU MICE
- HÜMANİTAS MICE
- TOURİSTİCA
- PERGEL ORGANİZASYON
- MASTER KIBRIS
- OYAK TURİZM
- PLUS MICE
- PRONTO MICE
- TRİO ORGANİZASYON
- DEKON
- EVENT PLUS
- MICE PLAN
- DANTE ORGANİZASYON
- BİR EVENT
- OCT ORGANİSATİON CONGRESS TRAVEL
- KADRAN TURİZM
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
 
https://www.youtube.com/watch?v=PaUuHybb5Eo&feature=youtu.beYORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay