18.10.2017,01:17
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Tasarım Merkezi Belgesi alan ilk ve tek firma olduk'
Tematik ürünleriyle dünya çocuklarının düşlerini gerçeğe çeviren Çilek,Türk mobilya sektöründe, Ar-Ge Merkezi olup aynı zamanda “Tasarım Merkezi Belgesi” alan ilk ve tek firma oldu.
 
Çilek, bakanlık tarafından verilen bu belge ile inovasyon ve sürdürülebilirlik ilkesini tüm iş süreçlerine entegre ettiğini bir kez daha kanıtladı. 
Tasarım Merkezi Belgesi alan Çilek Design Hub ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan bölüm Direktörü Çiğdem Esra Kanberoğlu, “Kurumsal değerlerimizi belirlerken, firmamızı ve sektörü ileriye taşıyacak maddeler ortaya koyduk. 6 ay önce Türk tasarımlarının global pazarda daha fazla yer almasını sağlamak için sadece Türk tasarımcıların dahil olduğu bir oluşum başlattık. 
 
Çilek bünyesinde kurduğumuz Çilek Design Hub’ın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanması sonucu Tasarım Merkezi Belgesi alan sektördeki ilk ve tek firma olduk.
 
Design Hub ekimizle Türkiye’nin tasarım gücünü temsil etmek ve Türkiye’nin ihracat gücünü arttırmak amacındayız. Mobilya sektörünün geleceği özgün tasarım, Ar-Ge veinovasyona verdiği önem nispetinde şekillenecektir.
 
Uluslararası pazarlarda yer almak isteyen firmaların rekabet ortamına ayak uydurabilmeleri için, sürekli yeni ve özgün tasarımlar oluşturmaları gerekmektedir” dedi.
Çilek olarak, inovasyonve sürdürülebilirlik anlayışını tüm iş süreçlerine entegre ettiklerini bir kez daha yineleyen Kanberoğlu, “Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz tüm projelerde özgün tasarıma, güvenliğe ve kaliteye önem vererek, yenilikçi ürünlere imza attık, atmaya da devam ediyoruz. 
 
Sektörümüzde birçok ilkler ve yenilikler gerçekleştirdik. Türkiye’de mobilya sektöründe hem Ar-Ge merkezi bulunan ve hem de Tasarım Merkezi Belgesi alan ilk ve tek firma olduk.
 
Öncü ve örnek olmak bizi mutlu ediyor” dedi.
 
http://m.cilek.com/YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonominin patronaji tamamen dağıldı. İroni yaparak durum mu anlatmaya çalışıyor, yoksa gerçeklerle başa çıkamayınca geleneğe uyup hayâller diyarında mı gezmeye karar verdi; açıkçası bundan emin değilim.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay