17.12.2017,18:29
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Tasarım Merkezi Belgesi alan ilk ve tek firma olduk'
Tematik ürünleriyle dünya çocuklarının düşlerini gerçeğe çeviren Çilek,Türk mobilya sektöründe, Ar-Ge Merkezi olup aynı zamanda “Tasarım Merkezi Belgesi” alan ilk ve tek firma oldu.
 
Çilek, bakanlık tarafından verilen bu belge ile inovasyon ve sürdürülebilirlik ilkesini tüm iş süreçlerine entegre ettiğini bir kez daha kanıtladı. 
Tasarım Merkezi Belgesi alan Çilek Design Hub ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan bölüm Direktörü Çiğdem Esra Kanberoğlu, “Kurumsal değerlerimizi belirlerken, firmamızı ve sektörü ileriye taşıyacak maddeler ortaya koyduk. 6 ay önce Türk tasarımlarının global pazarda daha fazla yer almasını sağlamak için sadece Türk tasarımcıların dahil olduğu bir oluşum başlattık. 
 
Çilek bünyesinde kurduğumuz Çilek Design Hub’ın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanması sonucu Tasarım Merkezi Belgesi alan sektördeki ilk ve tek firma olduk.
 
Design Hub ekimizle Türkiye’nin tasarım gücünü temsil etmek ve Türkiye’nin ihracat gücünü arttırmak amacındayız. Mobilya sektörünün geleceği özgün tasarım, Ar-Ge veinovasyona verdiği önem nispetinde şekillenecektir.
 
Uluslararası pazarlarda yer almak isteyen firmaların rekabet ortamına ayak uydurabilmeleri için, sürekli yeni ve özgün tasarımlar oluşturmaları gerekmektedir” dedi.
Çilek olarak, inovasyonve sürdürülebilirlik anlayışını tüm iş süreçlerine entegre ettiklerini bir kez daha yineleyen Kanberoğlu, “Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz tüm projelerde özgün tasarıma, güvenliğe ve kaliteye önem vererek, yenilikçi ürünlere imza attık, atmaya da devam ediyoruz. 
 
Sektörümüzde birçok ilkler ve yenilikler gerçekleştirdik. Türkiye’de mobilya sektöründe hem Ar-Ge merkezi bulunan ve hem de Tasarım Merkezi Belgesi alan ilk ve tek firma olduk.
 
Öncü ve örnek olmak bizi mutlu ediyor” dedi.
 
http://m.cilek.com/YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?