23.10.2017,12:42
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Halls şekerleri, Macaristan üzerinden tüm Avrupa’da satışa sunulacak
Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı arasında yer alan Mondelēz InternationalTürkiye, önemli bir ihracat üssü olan Gebze Fabrikası’ndan yılın ilk yurt dışı satışını Macaristan’a gerçekleştirdi. 
 
Mondelēz International’ın önemli bir üretim ve ihracat üssü olarak seçtiği Gebze Fabrikasından, Japonya’dan Amerika’ya uzanan geniş bir coğrafyada 50’den fazla ülkeye satış yapan Mondelēz International Türkiye, 2017 yılına da önemli bir ihracatla başladı. 
Mondelēz International Türkiye Gebze Fabrika Direktörü İbrahim Kaya, “Tesisimizde ürettiğimiz Halls şekerlerini Macaristan’a göndererek, 2017’nin ilk ihracatıyla yıla hızlı bir başlangıç yaptık.Türkiye’de ürettiğimiz Halls şekerleri, Macaristan üzerinden tüm Avrupa’da satışa sunularak Avrupalı tüketicilerle buluşacak” dedi.
 
Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı içerisinde yer alan şirket, aynı zamanda İstanbul İhracatçılar Birliği sıralamasında şekerleme kategorisinde ilk 3 ‘te yer alıyor.
 
Gebze Fabrikası’nın önemli bir ihracat üssü olduğunu ifade eden Kaya, 2017 yılında ihracat rakamlarını arttırmayı ve 20 bin ton ihracat hedeflediklerini söyledi.
Tüm dünyadaki fabrikalar arasında en büyüğü Gebze’de…
 
Dünyanın en büyük bisküvi, şekerleme ve çikolata şirketi Mondelēz International’ın tüm dünyadaki fabrikaları içinde, kapasite ve fiziki açıdan en büyüğü olan Gebze Fabrikası, 85 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor ve 17 farklı üretim teknolojisiyle imalat yapıyor.
 
Aynı zamanda Mondelēz fabrikaları arasında en çok sayıda üretim teknolojisine ve paketleme alternatifine sahip olan fabrikada; sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık ürünler üretiliyor.
 
Mondelēz International, Türkiye’de First, Falım, Kent, Olips, Bonibon ve Jelibon gibi pek çok güçlü markasıyla sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık kategorilerinde pazar lideri şirketlerden biri olarak ön plana çıkıyor.
 
Ayrıca Milka, Toblerone, Oreo ve Barni  gibi efsanevi küresel markalarıyla çikolata ve bisküvi kategorilerinde de güçlü bir varlığa sahip bulunan şirket, Gebze Fabrikası’ndan dünyaya sakız ve şeker ihracatı yapıyor.
 
Mondelēz Türkiye Hakkında;
 
Mondelēz International, Türkiye’de First, Falım, Kent, Olips, Bonibon  ve Jelibon gibi pek çok güçlü markasıyla sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık kategorilerinde pazar liderlerinden biridir.
 
Ayrıca Mondelēz International, Türkiye pazarında  Milka, Toblerone, Oreo ve Barni gibi efsanevi küresel markalarıyla çikolata ve bisküvi kategorilerinde de güçlü bir varlığa sahiptir.
 
Gebze’de bulunan büyük üretim tesisiyle yaklaşık 1.200 kişiye istihdam sağlamaktadır.
 
Gebze tesisinde üretilen ürünler 50’nin üzerinde ülkeye ihraç edilmektedir.
 
http://tr.mondelezinternational.com/homeYORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay