20.01.2018,09:43
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Halls şekerleri, Macaristan üzerinden tüm Avrupa’da satışa sunulacak
Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı arasında yer alan Mondelēz InternationalTürkiye, önemli bir ihracat üssü olan Gebze Fabrikası’ndan yılın ilk yurt dışı satışını Macaristan’a gerçekleştirdi. 
 
Mondelēz International’ın önemli bir üretim ve ihracat üssü olarak seçtiği Gebze Fabrikasından, Japonya’dan Amerika’ya uzanan geniş bir coğrafyada 50’den fazla ülkeye satış yapan Mondelēz International Türkiye, 2017 yılına da önemli bir ihracatla başladı. 
Mondelēz International Türkiye Gebze Fabrika Direktörü İbrahim Kaya, “Tesisimizde ürettiğimiz Halls şekerlerini Macaristan’a göndererek, 2017’nin ilk ihracatıyla yıla hızlı bir başlangıç yaptık.Türkiye’de ürettiğimiz Halls şekerleri, Macaristan üzerinden tüm Avrupa’da satışa sunularak Avrupalı tüketicilerle buluşacak” dedi.
 
Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı içerisinde yer alan şirket, aynı zamanda İstanbul İhracatçılar Birliği sıralamasında şekerleme kategorisinde ilk 3 ‘te yer alıyor.
 
Gebze Fabrikası’nın önemli bir ihracat üssü olduğunu ifade eden Kaya, 2017 yılında ihracat rakamlarını arttırmayı ve 20 bin ton ihracat hedeflediklerini söyledi.
Tüm dünyadaki fabrikalar arasında en büyüğü Gebze’de…
 
Dünyanın en büyük bisküvi, şekerleme ve çikolata şirketi Mondelēz International’ın tüm dünyadaki fabrikaları içinde, kapasite ve fiziki açıdan en büyüğü olan Gebze Fabrikası, 85 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor ve 17 farklı üretim teknolojisiyle imalat yapıyor.
 
Aynı zamanda Mondelēz fabrikaları arasında en çok sayıda üretim teknolojisine ve paketleme alternatifine sahip olan fabrikada; sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık ürünler üretiliyor.
 
Mondelēz International, Türkiye’de First, Falım, Kent, Olips, Bonibon ve Jelibon gibi pek çok güçlü markasıyla sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık kategorilerinde pazar lideri şirketlerden biri olarak ön plana çıkıyor.
 
Ayrıca Milka, Toblerone, Oreo ve Barni  gibi efsanevi küresel markalarıyla çikolata ve bisküvi kategorilerinde de güçlü bir varlığa sahip bulunan şirket, Gebze Fabrikası’ndan dünyaya sakız ve şeker ihracatı yapıyor.
 
Mondelēz Türkiye Hakkında;
 
Mondelēz International, Türkiye’de First, Falım, Kent, Olips, Bonibon  ve Jelibon gibi pek çok güçlü markasıyla sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık kategorilerinde pazar liderlerinden biridir.
 
Ayrıca Mondelēz International, Türkiye pazarında  Milka, Toblerone, Oreo ve Barni gibi efsanevi küresel markalarıyla çikolata ve bisküvi kategorilerinde de güçlü bir varlığa sahiptir.
 
Gebze’de bulunan büyük üretim tesisiyle yaklaşık 1.200 kişiye istihdam sağlamaktadır.
 
Gebze tesisinde üretilen ürünler 50’nin üzerinde ülkeye ihraç edilmektedir.
 
http://tr.mondelezinternational.com/homeYORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?