17.12.2017,18:33
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Eskitilmiş efektler ile geçmişin günümüze uyumu
Tasarımda ve üretimde dünyanın sayılı porselen markalarından biri olan Porland, yeni sezonda da trend yaratan koleksiyonlara imza atıyor
 
Türkiye'de 20. yüzyıl başlarından itibaren kullanılan desenli yer karolarından ilhamla hazırlanan Tiles Koleksiyon, Porland’ın 2017 tasarımları arasında yer alıyor.
 
Osmanlı - Türk kültürünü yansıtan mimari yapılarda özellikle eski konaklarda kullanılan karo desenler günümüz yorumu ile porselende hayat bulurken nostalji teması sofraları süslüyor.
 
Üç farklı desende hazırlanan koleksiyon çini renklerle el yapımı çiçekli ve pastoral çizgileri kombinleyerek geleneksel bir tasarım havasına bürünüyor.
 
Modern çizgilerle geleneksele atıf yapan Tiles, çini mavisi, kırmızı ve yumuşak renk geçişlerinin sağlandığı karma renkleri ile alternatif sunumlar vadediyor.
 
Porland’ın, el yapımı ve seri üretimi birleştirerek modern formlarda ürettiği Tiles Koleksiyon’da; farklı ölçülerde düz ve kayık tabaklar, çukur tabaklar, kupa, lokumluk ile çay ve kahve fincanlarının yanı sıra traverten bardak altlıkları gibi özel parçalar da yer alıyor.
Eskitilmiş efektler ile geçmişin günümüze uyumunu yansıtan Tiles Koleksiyon’a ait parçalar bulaşık makinesinde yıkanabilir, fırın ve mikrodalga fırın kullanımına uygundur.
 
Koleksiyonu yakından incelemek için sizleri, Porland Mağazaları ve online alışveriş mağazasına (www.porland.com.tr) davet ediyoruz.
 
www.facebok.com/porlandkurumsal
 
www.instagram.com.tr/porlandkurumsal
 
www.twitter.com/porlandkurumsal
PORLAND Hakkında;
 
1976 yılında temelleri atılan Porland, Bilecik tesislerinde yılda yaklaşık 70 milyon adet porselen üretiminin %65’ını dört ana kıtada 30’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. 
 
Porselen üretiminin yanı sıra portföyündeki diğer markaları; çelik ürünlerde Festino, cam ürünlerde Fiamma ve tekstil ürünler ile mutfak araç gereçlerinde Porland Style ile hem horeca hem de perakende sektöründe faaliyet göstermektedir. 
 
Porland, Horeca kesimine yönelik hizmet veren bölge müdürlükleri, perakendede 20’yi aşkın mağazası ve online alışveriş sitesi ile yurt dışı pazarının yanı sıra yurt içinde de önemli bir pazara sahiptir.
 
Porland, Türkiye'nin ilk renkli porselen üretimini yapan ve Türk Standartları Enstitüsü'nün 10850 kalite belgesine ilk sahip olan, ayrıca İngiliz kalite standardı olan BS 4034 belgesine sahip yerli porselen üreticisidir.
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?