18.10.2017,01:17
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Koçluk' alanında ülkemizde ilk defa bir yüksek lisans programı hayata geçiyor
Meslek Yeterlik Kurumu tarafından 2013 senesinde Resmi Gazete’de yayınlanarak bir meslek olarak tanınan “Koçluk” alanında ülkemizde ilk defa bir yüksek lisans programı hayata geçiyor.
 
Yönetici Koçluğu ve Mentorluk alanında mesleğin gelişimine destek veren ve iş dünyasının ihtiyaçlarına hizmet eden program, İşletme Yüksek Lisans Programı’na bağlı alt uzmanlık dalı olarak açılıyor.
 
İçerik tasarım ve koordinasyonu EMCC Türkiye Başkanı Dr. Rıza Kadılar tarafından üstlenilen programın uzmanlık dersleri, ülkemizin bu alanda en yetkin ve tecrübeli eğitmenleri tarafından verilecek.
 
Öğrencilere Deneyim ve Altın Kariyer Fırsatı
 
Dünya genelinde lider üniversitelerin sunduğu programlar göz önünde bulundurularak uluslararası düzeyde hazırlanan programda temel işletme anabilim derslerinin yanında, koçluk ve mentorluk becerileri, temel psikoloji dersleri ile sistem yaklaşımı ve liderlik yetkinlikleri ile donatılmış uzmanlık dersleri sunulacak.
 
Uygulama esaslı bir meslek olması sebebiyle öğrencilere program süresince pratik yapabilecekleri müşteri/danışanlar sağlanacak.
 
Öğrenciler pratik kazanmak ve mesleğe hazırlanmak için ilk dönem İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin kariyer merkezi “Altın Kariyer” tarafından belirlenecek olan diğer bölümlerdeki öğrencilere koçluk hizmeti verecek.
 
İkinci dönem öğrencilerin üniversitenin “Sürekli Eğitim Merkezi” katılımcılarına koçluk hizmeti sunarak pratik yapmaları sağlanacak; böylece öğrenciler mesleği uygulamaya hazır olarak programdan mezun olacaklar.
 
Edindikleri beceri ve yetkinlikleri uygulayabilecekleri iş imkanı bulabilmeleri için Altın Kariyer desteğinden de faydalanacaklar.
 
Program İKBU Gayrettepe Yerleşkesinde açılıyor
 
Kurumsal hayatın birçok alanında kendine yer bulan, günümüzde vazgeçilmez bir liderlik aracı haline gelen İşletme Alt Uzmanlık Dalı olarak açılan Yönetici Koçluğu ve Mentorluk yüksek lisans programı, İKBU Gayrettepe Yerleşkesi'nde açılacak.
 
Programa katılan öğrenciler, bu alanda uluslararası bireysel akreditasyon (EMCC) almak için gerekli ön koşulları sağlayan bir eğitim programından mezun olmuş olacaklar.
 
Değişimi yöneten ve yeniliklere uyum sağlayabilen insan kaynaklarının giderek önem kazandığı günümüz iş dünyasının rekabet ortamında başarılı olmak isteyen şirketler, kurumlar ve yöneticileri hedefleyen program hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 373 59 00 numaralı telefon aranabilir ya da sbe@kemerburgaz.edu.tr  e-posta adresinden iletişime geçilebilinir.
 
EMCC Türkiye Başkanı Dr. Rıza Kadılar kimdir?
Mentorluk ve koçluk alanında Türkiye’de en tanınmış isimlerden olan EMCC Türkiye Başkanı Dr. Rıza Kadılar programın koordinatörlüğünü üstleniyor.
 
ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra Stanford Üniversitesi’nde Ekonomi Yüksek Lisansı yapan Kadılar, HEC’de MBA ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde doktorasını tamamladı.
 
INSEAD Executive Education bünyesinde yer alan Strategic Bank Managment programınından da mezun olan Dr. Kadılar, profesyonel kariyerinde Türkiye, İngiltere, Hollanda ve Fransa’da üst düzey banka yöneticiliği yaptı.
 
Koçluk eğitimini Londra merkezli CTI ve ileri seviye diplomasını yine Londra merkezli AoEC’den alan, psikoloji alanında da değişik eğitim programlarını tamamlayan Dr. Rıza Kadılar’ın sektöre ışık tutan “Yetenekten Lidere: Kurumsal Koçluk Hizmeti Satın Alma Rehberi”, “Mentorluk: Birlik ve Bilgelik Sanatı” ve “Fasilitasyon: Toplantı Yönetme Sanatı” isimli kitapları bulunmaktadır.
 
Dr. Kadılar’ın başka alanlarında yayınlanmış kitapları bulunmakta, Bloomberg Businessweek dergisinde görüşlerine yer verdiği yazıları yayınlanmakta ve Londra merkezli “Global Trade Review” isimli derginin de yayın kurulunda yer almaktadır.
 
Hisar Eğitim Vakfı mütevellisi olan Dr Kadılar, ülkemizin önde gelen üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak ders vermektedir. YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonominin patronaji tamamen dağıldı. İroni yaparak durum mu anlatmaya çalışıyor, yoksa gerçeklerle başa çıkamayınca geleneğe uyup hayâller diyarında mı gezmeye karar verdi; açıkçası bundan emin değilim.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay