23.10.2017,12:46
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Yurt dışında mağaza sayısını; 150’ye çıkarmak istiyoruz'
Damat, Tween ve D’S Damat markaları ile Türkiye’den çıkan küresel moda devi olma yolunda hızla ilerleyen Orka Holding, yurt dışındaki mağazalar zincirine bir yenisini daha ekledi.
 
Orka Holding, Ürdün’ün başkenti Amman’da Damat, Tween ve D’S Damat flagship mağazasını açtı. 
Moda devinin Amman’daki ikinci mağazasının açılışına, Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ile Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatör Osman Arar’ın ev sahipliğinde Türkiye Amman Büyükelçiliği Müsteşarı Emin Melih Tezel ve Amman Ticaret Müşaviri Nil Gökçe de katıldı.
 
Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, ülkenin aynı zamanda siyaset, ticaret ve kültür merkezi de olan başkent Amman’da büyük ilgi gördüklerini söyledi.
 
Orakçıoğlu, “Amman’daki pazar potansiyeli yeni yatırımlarımızın önünü açıyor. Ülkede yıl sonuna kadar iki yeni mağaza daha açarak toplamda dört mağaza olmasını planlıyoruz” dedi. 
 
Bu yıl 50 milyon dolar ihracat hedefi 
 
Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, bu yıl büyüme hedefini yurt dışı odaklı olarak planladıklarını ve 50 milyon dolar ihracat hedeflediklerini söyledi.
 
Bu kapsamda dünyanın hemen hemen her bölgesinde mağazalar açmayı sürdürdüklerini dile getiren Orakçıoğlu, “Son 10 günde Mısır İskenderiye’de, Kosova Piriştine’de ve Pakistan Lahor’da birer mağaza açtık. Geçtiğimiz günlerde de İsviçre’nin Wil şehrinde ilk mağazamızı açtık.
 
Bu yıl yurt dışında 100 olan mağaza sayısını 150’ye çıkarmak istiyoruz. Yurt içindeki mağaza sayısını da 220’ye çıkararak yıl sonunda toplamda 370 mağaza sayısına ulaşmayı planlıyoruz” diye konuştu. 
Resim altı
Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu (ortada), Orka Holding Yönetim Kurulu Üyesi Osman Arar (sağdan ikinci), Türkiye Amman Büyükelçiliği Müsteşarı Emin Melih Tezel (soldan üçüncü) ve Amman Ticaret Ataşesi Nil Gökçe. YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay