19.01.2018,02:24
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Yurt dışında mağaza sayısını; 150’ye çıkarmak istiyoruz'
Damat, Tween ve D’S Damat markaları ile Türkiye’den çıkan küresel moda devi olma yolunda hızla ilerleyen Orka Holding, yurt dışındaki mağazalar zincirine bir yenisini daha ekledi.
 
Orka Holding, Ürdün’ün başkenti Amman’da Damat, Tween ve D’S Damat flagship mağazasını açtı. 
Moda devinin Amman’daki ikinci mağazasının açılışına, Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ile Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatör Osman Arar’ın ev sahipliğinde Türkiye Amman Büyükelçiliği Müsteşarı Emin Melih Tezel ve Amman Ticaret Müşaviri Nil Gökçe de katıldı.
 
Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, ülkenin aynı zamanda siyaset, ticaret ve kültür merkezi de olan başkent Amman’da büyük ilgi gördüklerini söyledi.
 
Orakçıoğlu, “Amman’daki pazar potansiyeli yeni yatırımlarımızın önünü açıyor. Ülkede yıl sonuna kadar iki yeni mağaza daha açarak toplamda dört mağaza olmasını planlıyoruz” dedi. 
 
Bu yıl 50 milyon dolar ihracat hedefi 
 
Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, bu yıl büyüme hedefini yurt dışı odaklı olarak planladıklarını ve 50 milyon dolar ihracat hedeflediklerini söyledi.
 
Bu kapsamda dünyanın hemen hemen her bölgesinde mağazalar açmayı sürdürdüklerini dile getiren Orakçıoğlu, “Son 10 günde Mısır İskenderiye’de, Kosova Piriştine’de ve Pakistan Lahor’da birer mağaza açtık. Geçtiğimiz günlerde de İsviçre’nin Wil şehrinde ilk mağazamızı açtık.
 
Bu yıl yurt dışında 100 olan mağaza sayısını 150’ye çıkarmak istiyoruz. Yurt içindeki mağaza sayısını da 220’ye çıkararak yıl sonunda toplamda 370 mağaza sayısına ulaşmayı planlıyoruz” diye konuştu. 
Resim altı
Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu (ortada), Orka Holding Yönetim Kurulu Üyesi Osman Arar (sağdan ikinci), Türkiye Amman Büyükelçiliği Müsteşarı Emin Melih Tezel (soldan üçüncü) ve Amman Ticaret Ataşesi Nil Gökçe. YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?