20.01.2018,09:56
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Ticari ilişkilerini, Türkiye’de yatırıma dönüştürdüler
Son üç yılda, BCCT - Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası, 68,1 milyon poundluk bir pazarın hareketlenmesine katkı sağladı.
Bu iş hacminin yıllık 7,4 milyon pounda ulaşması hedefleniyor.
 
Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası - BCCT son üç yılda, oluşturduğu özel faaliyet programları ile Birleşik Krallık firmalarının Türkiye pazarına ilgi göstertmesine katkı sağlayıcı aktif rol oynadı.
 
Oda, iş dünyasına yönelik heyet ziyaret programları, iş geliştirme hizmetleri gibi aktiviteleri aracılığıyla, son üç yıl toplamında 68,1 milyon poundluk bir pazara katkı sağladığını açıkladı.  
 
BCCT İş Geliştirme Ekibi, geçtiğimiz yıl boyunca 488 firmaya, 685 iş ve hizmet geliştirme desteği sağladı.
 
Servis verdiği işlerin ortalaması ise; aylık 57 projeye ulaşıyor,
 
Önümüzdeki dönemde, BCCT’nin katkılarıyla bu iş hacminin yıllık 7,4 milyon pounda ulaşacağı öngörülüyor.
Enerji, sağlık ve lojistik gözde sektörler
 
BCCT kayıtlarına göre; Türkiye pazarına doğrudan veya distribütör aracılığıyla giriş yapan Birleşik Krallık firmalarının çoğunluğu enerji, sağlık, mühendislik-teknik, kimya ve lojistik alanlarında faaliyet gösteriyor.
 
BCCT’nin desteğiyle bu firmalar distribütör bulmak, müşteri edinmek ve fabrika kurmak yoluyla son üç yılda Türkiye’de varlıklarını artırdılar.
 
Odadan yoğun hizmet desteği talep eden sektörlerin başında ise mühendislik, enerji, mekanik, metal ( demir-çelik), eğitim, sağlık, inşaat, kozmetik ve yiyecek& içecek sektörü geliyor.
 
Ticari ilişkilerini Türkiye’de yatırıma dönüştürenler
 
Geçtiğimiz yıl, yenilenebilir enerji, sağlık, makine mühendisliği, kimyasallar, liman ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren Birleşik Krallık şirketleri, ticari ilişkilerini Türkiye’de yatırıma dönüştürdü.
 
BCCT, 2013'ten beri özelleştirilmiş hizmetleriyle Birleşik Krallık-Türkiye ticaret ilişkilerine yoğun katkıda bulunuyor.
 
Bu katkı ile, Birleşik Krallık şirketleri kısa ve uzun vadede iş hacimlerinde değer artışları görebiliyor.
 
Markalaşma sinerjisi
 
Birleşik Krallık ve Türkiye’deki ticaret ve hizmet sektörlerinde 2017 yılında olumlu ve yapıcı dinamizmin artışı bekleniyor.
 
İki ülkenin karşılıklı pazar ve ekonomilerine katkı sağlanabilecek yatırımlar önemini koruyor.
 
BCCT iş geliştirme uzmanları Türkiye’nin üretimde katma değer yaratacak yatırım potansiyeli ile Birleşik Krallığın katma değerli, nitelikli marka oluşturma deneyiminin yeni projeler için sinerji doğuracağını belirtiyor.
 
Her iki ülkedeki firmaların birbirlerini tamamlayan projeler üretmek suretiyle ortak bir kazan-kazan anlayışını benimsemeleri ise; başarılı projelerin önünü açıyor.
 
Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT hakkında;
 
BCCT, Türkiye ile Birleşik Krallık arasında 129 yıldır ticari ve kültürel bir köprü görevi üstlenir.
 
Birleşik Krallık dışında faaliyet gösteren ikinci en eski Ticaret Odasıdır.  
 
BCCT, 2013 yılında DIT (Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Ajansı) ile iki ülke arasındaki ticareti artıracak olanakları destekleyen Stratejik Ortaklık anlaşması imzalamıştır.  
 
Anlaşma çerçevesinde iki ülke arasında ticari ilişkileri geliştirmek ve yeni işbirlikleri yaratmak hedefiyle projeler geliştirilmektedir.  
 
Oda, Türk firmalarıyla iş yapmak isteyen Birleşik Krallık firmalarını, Türkiye ekonomisi ve şirketleri hakkında bilgilendirirken, üyeleri adına Birleşik Krallık'taki Ticaret ve Sanayi Odaları’yla ve
Ticaret Bakanlığı ile ilişkileri geliştirir.
 
www.bcct.org.trYORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?