20.01.2018,09:43
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Yeni bayilikler için başvurular alıyoruz, bunları değerlendireceğiz'
VSY Biotechnology, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgesi’nden gelen talepleri değerlendirerek yeni bayiliklere kapı açacak.
 
VSY Biotechnology yurtdışı ekibi;  Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgesi’nin önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Arab Health Fuarı’nda yeniliklerini sağlık profesyonelleriyle buluşturdu.
 
VSY Biotechnology Yurtdışı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özge Altunbaş Göktekin, MENA Bölgesi’nde; Tunus, Suudi Arabistan, Mısır, Cezayir, Libya, Ürdün gibi birçok ülkede bayiliklerinin bulunduğunu ve bu bayi ağını daha da genişletmek istediklerini belirtti.
 
Altunbaş Göktekin; “Arap ülkeleri artık göz sağlığı için kaliteli ve ileri teknoloji içeren ürünleri talep ediyor; bu doğrultuda firmamız da bu bölgede büyük ilgi görüyor” dedi.
 
İHRACAT ORANI ARTIYOR
 
Asya, Orta Doğu, Afrika Satış Müdürü Hakan Karadeniz de son dönemde MENA Bölgesi’nde ihracat oranlarının artışına dikkat çekerek konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;
 
“Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) sağlık harcamaları yüzde 3,2 olarak açıklandı. Gelişmiş ülkelerde ise bu oranının yüzde 18 olduğu biliniyor. Avrupa ile kıyaslandığında oldukça düşük oranlar fakat son dönemde BAE’de sağlık harcamaları artış gösteriyor. Yalnızca 5,7 milyar dolarlık hastane projesi bulunuyor.
 
Bunun gibi diğer yatırımlarla birlikte sağlık harcamalarında gelecek 5 yıl içerisinde yüzde 17 oranında bir artış olacağı öngörülüyor. Özellikle bu şekilde MENA ülkelerindeki sağlık bütçelerinin genişlemesiyle, ileri teknoloji içeren ürünlere sahip olan firmamıza olan ilgi ve talepte de artış yaşandı. Yeni bayilikler için başvurular alıyoruz, bunları değerlendireceğiz.”
 
Sağlık sektörü ihtiyaçlarının % 90'ını ithalat yoluyla karşılayan BAE’deki Arab Health fuarına; 155 binin üzerinde sağlık profesyoneli katıldı.
 
VSY Biyoteknoloji ve İlaç San. A.Ş. Hakkında;
 
1997 yılında kurulan VSY, oftalmoloji (göz bilimi) alanında ülkemizin lider kuruluşudur.
Merkezi İstanbul'da bulunan VSY'nin Türkiye'nin dört bir yanında yetkili satış temsilcilikleri ve bayi ağı bulunmaktadır.
VSY; 2008 yılında VSY Biotechnology ve İlaç San. A.Ş.' yi kurarak, 2009 yılında göz içi lensi üretimine başlamıştır.
Geliştirdiği göz içi lensi ile VSY biotechnology; TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından 2010 yılında düzenlenen 9. Teknoloji Ödülleri'nde Büyük Teknoloji Ödülü'nün sahibi olmuştur.
Ayrıca bu yıl Tri-ED lensleri ile de Teknoloji Ödülü'ne layık görülmüştür.
VSY Biotechnology, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı biyoteknoloji Ar-Ge Merkezine sahiptir.
Yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda yalnızca göz alanında değil, Ortopedi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanına yönelik  de inovatif ürünlerini sunmaktadır.
VSY Biotechnology, VSY Türkiye biyoteknoloji ihracatının yarısından fazlasını tek başına yapmaktadır.
 
www.vsybiotechnology.com/

 
YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?