24.10.2017,12:31
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Sizi rakiplerinizden ayıran neyse, onun üzerine gidin'
VSY Biotechnology; 2016 yılında gerçekleştirdiği yüzde 220,3 büyüme oranı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi” sıralamasında yer aldı.
 
VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş’a ödülü TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından taktim edildi.
 
Ankara’da TOBB İkiz Kuleler’de 25 Ocak 2017’de düzenlenen Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Yarışması’nda VSY Biotechnology yüzde 220,3 büyüme oranı ile ödüle layık görüldü.
 
Ödülü’nü TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan alan Dr. Ercan Varlıbaş, VSY Biotechnology’nin yükselen başarısındaki etmenler hakkında şunları söyledi:
 
“İnovasyon, Ar-Ge, Markalaşma, insan kaynakları VSY Biotechnology’nin temel kavramları. Yenilikçi ürün geliştirme, mevcut ürünlerin daha da geliştirilmesi, yeni projeler oluşturma, proseslerin düzenlenmesi gibi konular VSY Biotechnology’nin dinamik yapısının önemli unsurlarını oluşturuyor. Yenilikçi ürünlerimizin kalitesi Türkiye ile birlikte ihracat gerçekleştirdiğimiz 55 ülkede de kanıtlandı.
 
Her bölgeden gelen taleplere cevap vermek üzere çalışıyoruz. İnsan kaynakları en büyük değerimiz; başarının anahtar unsuru. Ülkemizde katma değer oluşturmak, Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor olmaktan dolayı gururluyuz.”
 
FİRMALARA TAVSİYELER
 
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu; Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin 2012-2015 dönemindeki ortalama büyümesinin yüzde 438 olduğunu ve bu oranın Türkiye'deki milli gelir artışının 12 kat üzerinde bir performans olduğunu belirtti.
 
Hisarcıklıoğlu, firmalara hızlı büyürken dikkatli olmaları konusunda da şu tavsiyelerde bulundu:
 
“Doğru insanları tutmak ve şirketinize çekmek için elinizden geleni yapın. Enerjinizi dağıtmayın. Aynı anda birçok işi yapmaya çalışmayın. Sizi rakiplerinizden ayıran neyse onun üzerine gidin. Girişimciler, başarının yanı sıra başarısızlık hikâyelerini de öğrenmeli. Başarı aslında önceki başarısızlıkların ödülüdür. Muhasebe ve finans işlerinize çok iyi hâkim olun. "
 
VSY Biyoteknoloji ve İlaç San. A.Ş. Hakkında;
 
1997 yılında kurulan VSY, oftalmoloji (göz bilimi) alanında ülkemizin lider kuruluşudur.
Merkezi İstanbul'da bulunan VSY'nin Türkiye'nin dört bir yanında yetkili satış temsilcilikleri ve bayi ağı bulunmaktadır.
VSY; 2008 yılında VSY Biotechnology ve İlaç San. A.Ş.' yi kurarak, 2009 yılında göz içi lensi üretimine başlamıştır.
Geliştirdiği göz içi lensi ile VSY biotechnology; TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından 2010 yılında düzenlenen 9. Teknoloji Ödülleri'nde Büyük Teknoloji Ödülü'nün sahibi olmuştur.
Ayrıca bu yıl Tri-ED lensleri ile de Teknoloji Ödülü'ne layık görülmüştür.
VSY Biotechnology, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı biyoteknoloji Ar-Ge Merkezine sahiptir.
Yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda yalnızca göz alanında değil, Ortopedi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanına yönelik  de inovatif ürünlerini sunmaktadır.
VSY Biotechnology, VSY Türkiye biyoteknoloji ihracatının yarısından fazlasını tek başına yapmaktadır.
 
www.vsybiotechnology.com/YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin en önemli sorunların biri hukuktaki aşınma. Bunda yapılan yanlışların çok büyük bir payı olsa da, demokrasiye inanan, normal vatandaşlar açısından başka da bir kapı yok.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
İşlenen bu mühendislik ve yatırım ekonomisi sefaletlerinin sonuçlarının ne olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay