23.10.2017,12:52
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Mecrea, 2017 sonuna kadar 10 franchise vermeyi planlıyor
Girişimci Mete Gürdal ve Sinan Ventura tarafından 2012 yılında kurulan online ayakkabı markası Mecrea, hızlı büyümesini sürdürüyor.
 
2016 yılını 100 bin çift üzerinde ayakkabı satışıyla kapatan Mecrea, hem Türkiye pazarında hem de yurtdışında vites büyütüyor.
Online satışlarının yanı sıra Nişantaşı ve Palladium AVM’de konsept mağazaları bulunan Mecrea, 2017 sonuna kadar İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Bursa 10 franchise vermeyi planlıyor. 
 
Markanın 2018 ciro hedefi ise; 20 milyon TL.
 
UCUZ VE EĞLENCELİ AYAKKABI İLE YÜZDE 8 PAZAR HEDEFİ
 
Mecrea’nın CEO’su Sinan Ventura “2017 yılına yeni yatırımlarla giriyoruz. Kurulduğu dönemde melek yatırımcılardan toplamda 1,8 milyon TL yatırım aldık. 2017’de alacağımız 2,5 milyon dolarlık yatırımı marka bilinirliğimizi artırmaya yönelik reklamlara ve mağazalaşmaya harcayacağız.
 
18-35 yaş arası kadınlar için bir “fast fashion” ayakkabı markası olmayı amaçlıyoruz. Tüm dünyada giderek yaygınlaşan “cheap and cheerful” (ucuz ve neşeli) segmentine Türkiye’de öncülük edeceğiz.
 
Son üç yılda her yıl yüzde 100’ün üzerinde büyüyen Mecrea, ayda 1 milyonun üzerinde tekil ziyaretçi alıyor, 5 milyon sayfa gösterimi gerçekleştiriyor.
 
4 yılda toplam 18,5 milyon tekil kadın ziyaretçiye ulaşan Mecrea, günde 350 çiftin üzerinde ayakkabı satışı gerçekleştiriyor.
 
2016 yılını 5,5 milyon TL civarında bir ciro ile kapattık. 2019 yılında online ayakkabı satışlarında yüzde 8 paya sahip olmayı hedefliyoruz.
 
2020’de ise; global dağıtım yapan internet sitesi mecrea.com’un yanı sıra yurtiçinde ve dışındaki konsept mağazalarıyla yılda 1 milyon çift ayakkabı satan global bir marka olmak istiyoruz” diyor.
KİŞİYE ÖZEL ÜRETİM
 
Mecrea’yı diğer ayakkabı markalarından ayıran en önemli özeliklerden biri de kişiye özel üretim yapabilme kapasitesi.
 
Çok sayıda atölyeyle anlaşması bulunan Mecrea’da yaklaşık 580 farklı model ayakkabı bulunuyor.
 
Ancak yine de arzu ettiği ayakkabıyı bulamayan müşteri tasarımı kendisine ait ayakkabıyı Mecrea’ya yaptırma şansına sahip.
 
İstediği modeli sipariş verebilen müşteri en kısa sürede ayakkabısına ulaşabiliyor.
 
Bugüne kadar 5 bin çift ayakkabı bu şekilde üretildi.
 
Mecrea hakkında;
 
Adı İspanyolca “Benim için yaratılmış” anlamına gelen Mecrea, Mete Gürdal ve Sinan Ventura tarafından 2012 yılında kuruldu.
Mecrea, bugün sahip olduğu Türkiye’nin en geniş ayakkabı koleksiyonuyla online platformda kadınlara ulaşılabilir lüksü yaşatıyor.
En trend ayakkabıları en uygun fiyatlarla sunan Mecrea, koleksiyonuna her hafta 50 yeni model ekliyor.
Ayda 1 milyonun üzerinde tekil ziyaretçi alan Mecrea, 16-35 yaş arası moda tutkunlarını hedefliyor.
Yakın zamanda koleksiyonuna yüzde 100 deri ayakkabıları da ekleyen Mecrea’nın Nişantaşı ve Palladium AVM’de konsept mağazaları bulunuyor.
 
www.mecrea.com
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay