23.10.2017,12:41
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
45 yılda dünya markası oldu
Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalarından biri olarak inşaat, altyapı ve telekoma yönelik geniş yelpazede kaliteli boru, ek parça sistem ve çözümleri sunan ve bu özellikleriyle de dünya markası olan WavinPilsa, çalışanlarıyla birlikte kuruluşunun 45. yılını kutladı.
WavinPilsa, dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi WavinGroup üyesi ve Mexichem iştiraki olarak; güvenli içme suyu dağıtımı, yağmur suyu ve atık suyun yönetimi, enerjiyi daha verimli kullanarak binaların ısıtılması ve soğutulması gibi günlük hayatın vazgeçilemez ihtiyaçlarına yönelik etkili çözümlerle, 45 yıllık başarı hikâyesine imza attı.
WavinPilsa, müşterilerine sağladığı yararları Avrupa’daki liderliği, yerel piyasalardaki varlığı, yenilikçiliğe ve teknik desteğe verdiği önem ve adanmışlığı ile daha da artırarak, yarım asra merdiven dayadı.
 
WavinPilsa’nın başarı hikâyesinin 45 yıl önce başladığını söyleyen Wavin Pilsa Genel Müdürü Fatih Asal, şirketin kuruluş yıl dönümünü çalışanlarıyla birlikte kutlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
 
Yarım asra dayanan başarılarının kararlılıkla sürdürüleceğini ifade eden Fatih Asal, şunları kaydetti:
 
“Kuruluşumuzdan bu yana her zaman lider olmayı ve plastik boru sektöründe inovatif kimliğimizle yer almayı başardık. 1971 yılında Adana’da kurulan şirketimiz 2008 yılına kadar Sabancı Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdürdü.
 
Bu tarihten sonra Avrupa’nın sektöründeki lider şirketi WavinGroup bünyesine katılan WavinPilsa,  2012 yılından itibaren de Güney Amerika’nın en büyük PVC hammadde ve petro-kimya şirketlerinden Mexichem iştiraki olarak faaliyetlerini yürütüyor.
 
Yurt içi ve yurtdışı projelerde büyük başarılara imza atarken, bizim en büyük değerimiz, daima müşterilerimizle kurduğumuz güçlü ilişki ve onların takdirini kazanmamız oldu.  
 
Bu kıymetli bağı; çalışanlarımız ve bayilerimizle beraber üretimden inovasyona, müşteri hizmetlerinden eğitim desteğine kadar 45 yıldır işimize olan bağlılığımız sayesinde gerçekleştirdik.
 
Sektöre sunduğumuz yenilikler ve çözümler ile bundan sonrası için de tüm iş ortaklarımızı Wavin Pilsa ile daha iyiye bağlamaya devam edeceğiz.”
 
WavinPilsa hakkında;
 
WavinPilsa, Türkiye’deki Plastik Boru sektörünün lider firmalardan biridir. Şirket; inşaat, altyapı, telekoma yönelik geniş yelpazede ve kaliteli boru ve ek parça sistem ve çözümleri sunmaktadır.
45yıllık bir geçmişe sahip olan Wavin TR Plastik Sanayi A.Ş., 1971 yılında Adana’da kurulmuştur.
2008 yılına kadar Sabancı Holding bünyesinde Pilsa Plastik A.Ş. olarak faaliyet gösteren firma bu tarihten sonra merkezi Hollanda'da bulunan kendi alanında Avrupa’nın en büyüğü olan Wavin tarafından satın alınmıştır. Bu satın almadan sonra şirket Wavin Pilsa olarak faaliyetlerine devam etmiştir.
Wavin Pilsa, geleneksel boru sistemlerinin (PPRC, Pis su, Pex, Kompozit boru, Koruge, PE 100 boruları gibi) yanında PE Elektrofüzyon ek parçalar, SiTech+ sessiz boru çözümleri, Quickstreamsifonik yağmur suyu tahliye sistemleri, Tegra enjeksiyon menhol ve muayene bacaları, Hep2O push fit sistemi, Basalttherm gibi yenilikçi çözümleri de mühendislik hizmetleri ile birlikte sektöre sunmaktadır.
Wavin Pilsa, Dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi olan WavinGroup’un bir üyesidir. Wavin; güvenli içme suyu dağıtımı, yağmur suyu ve atık suyun yönetimi, enerjiyi daha verimli kullanarak binaların ısıtılması ve soğutulması gibi günlük hayatın vazgeçilemez ihtiyaçlarına yönelik etkili çözümler sunar.
WavinGroup'un merkezi Hollanda’nın Zwolle şehrindedir. 25 Avrupa ülkesinde direkt olarak faaliyet gösteren Wavin bu ülkelerde 40 adet üretim tesisine sahiptir. Avrupa dışında birçok bölgede ise; distribütör ve temsilcileriyle faaliyet göstermektedir. WavinGroup 2012 yılında Latin Amerika’nın lider boru sistemleri ve petrokimya üreticisi olan Mexichem bünyesine katılmıştır.
Wavin Pilsa, müşterilerine sağladığı faydaları, Avrupa’daki liderliği, yerel piyasalardaki varlığı, yenilikçiliğe ve teknik desteğe verdiği önem ve adanmışlığı ile daha da artırmaktadır. Wavin, en iyi standartları sürekli olarak sağlamakta ve güvenilir tedarik ağı ile müşterilerinin hedeflerine ulaşmasına destek olmaktadır.
 
http://pilsa.wavin.com/YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay