23.10.2017,12:42
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
100 puana ulaşan kullanıcılar, fidan bağışında bulunabilecek
Mobil teknolojilerin dönüştürücü gücüyle Türkiye'yi sürdürülebilir geleceğe taşımayı hedefleyen Vodafone Türkiye, bu alandaki çalışmalarına hızla devam ediyor.
 
İlk kez 2014 yılında uygulama marketlerinde yer alan ‘Yeşile Saygı’ mobil uygulamasını şimdi tamamen yenileyen şirket, uygulamayı yeni içerik ve servisler ile daha interaktif ve kullanıcı dostu bir hale getirdi.
 
Vodafone Türkiye’nin sürdürülebilirliği toplumsal tabana yaymayı hedefleyen ‘Yeşile Saygı’ mobil uygulaması ile artık kullanıcılar hem çevre konusunda daha fazla bilinçlenecek hem de doğaya yatırım yapma fırsatına sahip olacak.
 
Uygulama “Yeşile Git” özelliğiyle doğaseverler arasında yeni bir sosyal buluşma ortamı da sunuyor.
 
Kullanıcılar, bu özellik sayesinde bulundukları çevredeki yeşil alanları, parkları, organik pazarları ve hayvan barınaklarını görüntüleyebilecek.
 
Ayrıca kendilerine ait bir profil oluşturarak, Facebook üzerinden oturum açabilecek.
 
Uygulama üzerinden profil oluşturan kullanıcılar, “Yeşil Dostlar” bölümünde uygulamayı kullanan diğer kişilerle arkadaş olup, onları takip edebilecek.
 
Rozet kazanımı, arkadaşlar arasında sıralama, ayın birincisi gibi özelliklerle daha interaktif hale getirilen uygulama, ‘Yeşil Ayak İzim’ özelliğiyle herkese daha fazla çevre bilinci kazandırmayı amaçlıyor.
 
Uygulama içerisindeki haberleri okuyan, testleri çözen, check-in yapan, fotoğraf yükleyen ve sosyal medya üzerinden paylaşım yapan kullanıcılar bu özellikle puan kazanabiliyor.
 
100 puana ulaşan kullanıcılar fidan bağışında bulunabilecek
 
Uygulama ile her ay en fazla puanı kazanan ve birinci olan kullanıcı, birbirinden özel hediyelerin de sahibi olacak.
 
‘Yeşil Ayak İzim’ özelliğiyle uygulama üzerinden her ay yeşil puan toplayan kullanıcılar 100 puana ulaştıklarında isterlerse, Vodafone kendileri adına Ege Orman Vakfı'na fidan bağışında bulunabiliyor.
 
Yenilenen uygulama ile kullanıcılara anlık bildirimler gönderilirken, en son haberleri ve etkinlikleri görmeleri de sağlanıyor.
 
Uygulama günlük hayata dair yeşil ipuçları sunuyor
 
‘Yeşile Saygı’ uygulaması sayesinde kullanıcılar, çevre ve sürdürülebilirlik konusunda çeşitli ipuçları ve testlerle bilgi edinebildikleri gibi ilginç makalelere ve rapor ve araştırma sonuçlarına da “Yeşil Haberler” vasıtasıyla ulaşabilecek.
 
Lokasyon bazlı uygulama sayesinde kullanıcılar yakın çevrelerindeki organik ürün satan dükkanlara, doğa alanlarına, hayvan barınaklarına, yeşil ofislere, yani doğal ve sağlıklı bir yaşam için ihtiyaçları olan pek çok noktaya anında ulaşabiliyor.
 
Hasan Süel: “Çevre bilincini toplumun her kesimine yaymak istiyoruz”
Vodafone olarak, doğayı ve çevreyi koruma konusunda mobil teknolojilerin gücünü kullanmaya devam ettiklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, uygulama ile ilgili şunları söyledi:
 
“Vodafone olarak, ticari ve sosyal yatırımlarımızın merkezine yerleştirdiğimiz sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mobil teknolojilerin gücünü kullanarak, sürdürülebilirliği ve çevre bilincini toplumun her kesimine yaymak istiyoruz. Sürdürülebilirlik konusunda atılacak en temel adımın bilinçlendirmeden geçtiğine inanıyoruz.
 
Bu amaçla, sürdürülebilirlik vizyonumuzla paralel olarak insanların çevre ile ilgili konularda aradıkları birçok şeyi bir arada bulabilecekleri bir platform sunuyoruz. Yaklaşık 2 yıl önce tüm kullanıcıların hizmetine sunduğumuz ‘Yeşile Saygı’ mobil uygulamasının içeriğini zenginleştirerek doğa dostu yaşama dair ipuçları ve yeni uygulamalarla daha interaktif ve kullanıcı dostu bir hale getirdik.
 
Doğaya ve yeşile önem veren herkesi ‘Yeşile Saygı’ mobil uygulamasını akıllı telefonlarına yüklemeye ve kullanmaya davet ediyoruz. Vodafone olarak, çevreyi ve yeşili korumada üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye kararlıkla devam edeceğiz.”
 
Vodafone Türkiye hakkında;
 
Gelirler bakımından dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim şirketlerinden biri olan Vodafone Grubu’nun bünyesinde yer alan Vodafone Türkiye, 30 Eylül 2016 itibariyle hizmet sunduğu 22,6 milyon abonesiyle Türkiye’nin ikinci büyük mobil iletişim şirketidir.
Türkiye’nin ikinci en büyük uluslararası doğrudan yatırımı olan Vodafone Türkiye’nin bugüne kadar toplam yatırımları 19 milyar TL’ye yaklaşmıştır.
2010’da Borusan Telekom’u bünyesine katan Vodafone Türkiye, 2011’de de Türkiye’nin en büyük alternatif telekom operatörlerinden Koç.net’i bünyesine dâhil etmiştir.
Türkiye’nin Dijital Dönüşümüne liderlik etme vizyonu doğrultusunda bireylere ve kurumlara mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADSL ve fiber hizmetleri sunan Vodafone Türkiye, yaklaşık 3.300’ü aşkın çalışan kadrosu, 1.200’ü aşkın perakende mağazası ve ekosisteminde bulunan 43.000 paydaşı ile faaliyet göstermektedir.
 
http://www.vodafone.com.tr/VodafoneHakkinda/yesilesaygi/index.phpYORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay