23.10.2017,12:48
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
2017, AirCanada’nın 80. kuruluş yıldönümü
Türkiye’deki faaliyetlerine 2013 yılında başlayan ve halen Türkiye’de yerleşik nadir Kanadalı şirketlerden biri olan AirCanada, 2016 yılında yüzde 20 büyüdüğü Türkiye pazarında 2017 yılında yapacağı yeni yatırımlarla daha da fazla büyümeyi hedefliyor.
 
Kanada’nın en büyük ve ödüllü havayolu şirketi AirCanada, İstanbul-Toronto arasında direkt sefer düzenleyen tek Kuzey Amerikalı havayolu şirketi olarak faaliyet gösteriyor. 
 
“Türkiye pazarına olan güvenimizi hep koruduk”
 
Türkiye pazarına olan güvenlerinin 2016 gibi çok zor bir yıl da bile devam ettiğini ve haklı çıktıklarını gördüklerini vurgulayan AirCanada Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever, “2016 yılı AirCanada’nın Türkiye’de yüzde 20 büyüdüğü bir yıl oldu. Bu büyüme AirCanada’nın global olarak her türlü ekolojik, ekonomik faktörlerden bağımsız sürdürülebilir karlı büyüme hedefiyle çok örtüşüyor.
 
Türkiye pazarında yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen seferlerimizde hiç aksama olmadı. Türkiye pazarına olan güvenimizi hep koruduk. Güvenlik önceliklerimizle operasyonlarımıza devam ettik. Bu nedenle de hızlı büyüdük ve büyümeye devam ediyoruz” dedi.
 
“2017 yılı da büyüyeceğimiz bir yıl olacak”
 
Türkiye’ye ilk kez AirCanada tarafından getirilen jetlagsiz, geniş gövdeli, Dreamliner B787 uçakları ile sefer yapan halen tek havayolu olduklarına dikkat çeken Konuksever, “B787 Dreamliner uçaklarımız ile ilgili o kadar olumlu geri dönüşler aldık ki 2017 yılında B787 uçakların daha yüksek kapasite olan 900 serisine geçeceğiz.
 
Türkiye pazarına vermiş olduğumuz önemin göstergesi olan yeni yatırımımız ile uluslararası iş ve turistik amaçlı seyahat eden müşterilerimize teknoloji, konfor ve çevre duyarlılığı en üst düzeyde olan, kısacası bir uçakta hayal edilecek her şeyi barındıran AirCanada 787 Dreamliner ile ulaşılabilir lüksü sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
 
Türkiye pazarı 2017 yılında da büyüyeceğimiz bir pazar olacak” diye konuştu. 
 
2017 yılı AirCanada’nın 80. kuruluş yıldönümü
 
Finansal sonuçlar açısından AirCanada’nın global olarak 2016 yılı 3. çeyrek rakamlarının rekor seviyeye ulaştığını hatırlatan Konuksever şunları söyledi:
 
“1 milyar 248 milyon dolarlık EBITDAR rakamımızla bir önceki yılın aynı dönemine göre %16’lık bir büyüme kaydettik. Koşulsuz müşteri mutluluğu, sürdürebilir karlı büyüme ve %100 güvenlik önceliklerimizle sektörde en üst sıralarda yer alan global lider havayolu olma yolunda hızla ilerliyoruz.
 
Uluslararası pazarlarda yakaladığımız büyüme ivmesi de bunun en önemli göstergesi. Grup ortaklarımızla günde ortalama 1.500 tarifeli uçuş gerçekleştiriyor, yılda 41 milyondan fazla yolcu taşıyoruz. Kanada’nın en hızlı büyüyen ve en çok çalışılmak istenen şirketlerinden biri olan AirCanada, 2017 yılında 80. yılını kutlayacak.
 
Dolayısıyla 2017 yılı bizim için özel bir yıl. Bu kapsamda AirCanada olarak filomuzu genişletmeyi ve yeni hatlar açmayı planlıyoruz.”
 
AirCanada Hakkında;
  
Kanada'nın en büyük, ulusal havayolu şirketi AirCanada 5 kıtada 190'dan fazla noktaya tarifeli seferler düzenlemektedir.
ABD, Karayipler, Güney Amerika, Uzakdoğu, Avrupa ve tüm dünyaya tarifeli seferleri bulunmaktadır.
Star Alliance`in kurucu üyelerinden olan AirCanada, AirCanada Express ve AirCanadaRouge şirketleriyle senede 38 milyondan fazla yolcu taşımaktadır.
Merkezi Montreal`de olan AirCanada, 408 yolcu uçağından oluşan bir filoya sahiptir.
Uzun menzilli hatlarda B777, B787, B767, A330 geniş gövdeli uçakları, kısa mesafeli hatlarda ise; Airbus, Bombardier ve Embraer uçakları ile hizmet vermektedir.
Ortak çalıstığı havayolu şirketleri ile beraber AirCanada günde ortalama 1.370 tarifeli uçuş gerçekleştirmektedir.
Skytrax ödüllerinde, en iyi Kuzey Amerika Business Class, en iyi Kuzey Amerika Havayolu, en iyi Kuzey Amerika kabin ekibi, en iyi Kuzey Amerika uçak içi hizmet, dünyanın en iyi havayolu web sitesi ödüllerini senelerdir üst üste kazanmaktadır.
Gözen Air, TGS ve Aviareps, AirCanada’nın Türkiye’deki iş ortaklarıdır. 
 
www.aircanada.comYORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay