23.10.2017,12:50
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Mutlu olmayan bir kitleden, memnuniyet verici bir netice elde edilemez'
Capital Dergisi tarafından Conrad İstanbul’da düzenlenen “Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması"nın ödül töreninde yüksek performanslarıyla öne çıkan şirketler de ödüllendirildi.
 
Bu yıl 19.'su yapılan araştırmada Türkiye'nin en büyük şirketleri ciro, kârlılık, ihracat ve istihdam rakamlarına göre değerlendirildi ve toplam 8 kategoride 24 şirket ödüle layık görüldü.
 
Türkiye’nin köklü sanayici işadamlarından Kibar Holding’in Kurucusu ve Onursal Başkanı Asım Kibar, İş Dünyası Onur Ödülü’nü aldı.
 
Capital Dergisi’nin iş dünyasının önde gelen şirketlerinin katılımı ile gerçekleştirdiği “Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması" töreninde ödülünü Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı’dan alan Kibar, yıllardır ülkemizde iş dünyasının nabzını tutan Capital ve Ekonomist dergilerine ödül dolayısıyla teşekkür etti.
 
Kibar, iş yaşamında başarı sağlayabilmek için güvenin en değerli unsur olduğuna inandığını, yönetiminde bulunduğu tesislerde ilk olarak güven tesis etmeyi kendine ilke edindiğini belirterek, şunları söyledi:
 
“Mutlu olmayan bir kitleden memnuniyet verici bir netice elde edilemez. Yönetiminde bulunduğum ekiplerde yarattığımız bu güven ortamı sayesinde tesisleri misliyle büyüttük ve tercih edilen beğenilen bir marka olduk. Bizlere güvenerek beraber çalışmayı tercih eden değerli çalışma arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.
 
Çalışma hayatımda dikkat ettiğim en mühim husus beraber çalıştığım iş arkadaşlarımı ailem olarak düşünmemdir. Bu güzel ödülü onlar ve 59 yıldır bana destek olan, 3 çocuğumuzu yetiştiren sevgili eşim Semiha Hanım adına alıyorum.”
 
“Ülkemize katma değer yaratmayı en başından beri kendime hedef edindim”
 
Türkiye’nin gücüne inancını da vurgulayan Kibar, “Biz ülkemize katma değer yaratmayı en başından beri kendimize hedef edindik. Türkiye gelişme potansiyeli büyük bir ülkedir. Bugünkü sıkıntılar geçecek; kısa zamanda gelişmiş ülkeler statüsündeki yerini alacaktır” dedi.
 
Asım Kibar, ticaretten sanayiciliğe uzanan iş yaşamının dönüm noktalarını şöyle anlattı:
 
“1964 yılında Kayseri’de Orta Anadolu Mensucat şirketine fabrikadan sorumlu Yönetim Kurulu Azası olarak seçildim. O dönemde çalışanların üst yönetime, müşterilerin ürünlere güven eksikliği olduğunu tespit ettim ve ilk olarak güven tesis ettik. Mutlu olmayan bir kitleden memnuniyet verici bir netice elde edilemez.
 
Yönetimde bulunduğum 6 yılın sonunda bu güven ortamı sayesinde fabrikayı 2.5 misli büyüttük ve tercih edilen beğenilen bir marka olduk.
 
Bu noktaya gelirken her türlü aktiviteyi yakından takip ettiğim için belli tecrübe ve birikimlere sahip oldum. Sonrasında kendi işimi kurmak üzere şirketteki görevimi teslim edip İstanbul’a geldim. İstanbul’da demir işine başladım. Bir müddet sonra gördüm ki güven çok değerli bir unsur. İş, bu güven sayesinde çok kısa bir zamanda düşünemediğim mertebelere geldi. Daha sonra ticaretten sanayiye ağırlık vermek üzere 1978 yılında Galvaniz fabrikasıyla başladık.
 
Bugün çeşitli sektörlerde güven ve kaliteden taviz vermeden faaliyetlerimize devam ediyoruz. Güven unsurunun getirdiği olanaklarla Hyundai, Hanil, Posco, MSC ve Heritage gibi beynelmilel firmalarla ortaklıklar oluşturduk.”YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay