23.10.2017,12:49
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Lila Kağıt’ın ihracat yaptığı ülke sayısı; 57’ye yükseldi
Dünya standartlarında temizlik kağıdı üreten, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Lila Kağıt, Maldivler ve Danimarka’ya da ihracat yapmaya başladı.
 
2 ülke ile birlikte Lila Kağıt’ın ihracat yaptığı ülke sayısı 57’ye yükselmiş oldu.
Daha önce sektöründe ihracat şampiyonu olan ve yeni tesis yatırımı yapan Lila Kağıt, 2017 yılında ihracatını % 100 artırmayı hedefliyor.
 
Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü şirketin ihracat performansı ile ilgili şunları söyledi:
 
“2008 yılında kurulan şirketimiz kısa sürede çok büyük başarılara imza atarak Türkiye temizlik kağıtları sektöründe ilk üçte yer almayı ve 2014 yılında sektöründe ihracat şampiyonu olmayı başardı.
 
Çorlu’da yer alan 140 bin metrekarelik üretim tesisimizle Türkiye, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika’nın en büyük kağıt üretim tesisi konumundayız. Bu yıl yeni yatırımımızla birlikte % 200 kapasite artışı ve 200 milyon dolar ciro hedefimiz vardı ve bu hedefimize çok yaklaştık.”
 
Öğücü ihracat yaptıkları ülkeler arasında İngiltere, İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Ukrayna, İsrail, Filistin, Irak, Tunus, Fas, KKTC ve Türki Cumhuriyetlerin ilk sıralarda yer aldığını vurgulayarak şöyle konuştu:
 
“İhracat yaptığımız ülkeler arasına Maldivler ve Danimarka’yı da ekleyerek 57 ülkeye ulaştık. Danimarka bizim için ilk İskandinav ülkesi olma özelliği taşıyor. Diğer taraftan Avusturya, Bulgaristan, Cezayir, Estonya, Letonya, Litvanya ve Romanya ile ihracatla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor.
 
2017 yılında ihracatımızı % 100 artırmayı ve 2023 yılında ise Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer almayı arzu ediyoruz.”
 
http://www.lilakagit.com/YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay