25.11.2017,12:15
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
WavinPilsa'da; ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’nde 0’a yolculuk’ hedefi
Bağımsız uluslararası derecelendirme kuruluşu DNV-GL, kalkınma ve gelişime katkı sağlamak için yapılan denetimlerine devam ediyor.
 
DNV-GL, iş sağlığı ve güvenliğinin öncülerinden Frank Bird tarafından 1978 yılında tasarlanan ve 38 yıldır geliştirilen güvenlik derecelendirme sistemi ISRS (Uluslararası Güvenlik Derecelendirme Sistemi) ile iş güvenliği açısından şirketleri değerlendirerek başarılarını tescilliyor.
 
Temeli 1,75 milyon kazanın nedeni üzerine yapılan araştırmalara dayanan ISRS, incelemelerini 20 başlık altında gerçekleştiriyor.
 
Kuruluşları 10 olgunluk seviyesinde değerlendiren sistem, 126 alt başlık ve 650 sorudan oluşuyor.
 
Sistemin en önemli parçasını çalışanlar ile yapılan mülakatlar ve fiziksel durum turu oluşturuyor.
 
-----
 
Türkiye’nin önde gelen firmalarından WavinPilsa’nın da bağlı olduğu Mexichem Group’un 2015 yılında tüm iştirakleri için 2017 yılının sonuna kadar koyduğu 7. seviyeye ulaşmaları hedefi kapsamında, WavinPilsa, bu hedefi bir adım öne taşıdı.
 
DNV-GL tarafından yapılan denetim sonucunda, iş güvenliği derecelendirme sisteminde 8. seviyeye ulaşan WavinPilsa, sektöründe Türkiye’de ilk ve Avrupa’daki sayılı kuruluşlardan biri oldu.
 
18 ay gibi kısa bir sürede iş kazalarını yüzde 60 oranında azaltan WavinPilsa, geçtiğimiz günlerde tamamlanan denetimle birlikte hedeflerini, bir adım daha öteye taşıyarak beklenenden daha kısa bir sürede bu süreci tamamladı.
 
Şirket olarak gurur duydukları bu başarılarını çalışanlara borçlu olduklarının altını çizen WavinPilsa Genel Müdürü Fatih Asal, “Şirketimizin en önemli varlığı çalışanlarımızdır. Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği her şeyden daha önemlidir. Sadece iş güvenliği değil, aynı zamanda evde güvenlik, trafikte güvenlik, yolda güvenlik ve seyahatte güvenlik tedbirlerimiz sayesinde tüm WavinPilsa çalışanlarının her zaman ve her yerde güven içinde olmaları bizim temel önceliğimizdir.
 
Şunu önemle belirtmek isterim ki, bu başarının mimarı işini özveriyle yapan ve hedefine odaklanan WavinPilsa ailesidir. Başta İSG ekibimiz olmak üzere, tüm arkadaşlarımın gayretli çalışmasıyla hedeflenen zamandan bir sene önce, üstelik en üst derecelendirmeye layık görülmemiz, bizler için müthiş bir gelişme oldu.
 
Bağlı olduğumuz Mexichem’in 30’dan fazla ülkede faaliyet gösterdiğini düşündüğümüzde, örnek başarı öykümüzle ülkemizin bayrağını en yukarılarda dalgalandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
 
18 ay gibi kısa bir sürede iş kazalarını yüzde 60 oranında azaltan şirketimiz, ‘Önce İnsan’ yaklaşımını ve ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’nde 0’a yolculuk’ hedefini bundan sonra da istikrarlı şekilde sürdürecektir” dedi.
 
http://pilsa.wavin.com/web/wavin-turkiye.htm
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay