17.12.2017,18:35
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Honda, mobilite deneyimini fuar ziyaretçileriyle buluşturacak
Yapay zeka, robot ve big-data gibi günümüzün başlıca teknolojik kavram ve yaklaşımlarını harmanlayarak bütünsel bir mobilite deneyimine dönüştürecek olan Honda, Las Vegas’ta gerçekleştirilecek olan CES 2017’de öncülük ettiği “Mobilite Ekosistemi İşbirliği”ni de konuşacak.
 
Honda, mobilite deneyimini yeniden tanımlayan geleceğin teknolojilerini interaktif ve deneyimsel bir konseptle fuar ziyaretçileriyle buluşturacak.
 
Ziyaretçiler trafik sıkışıklığını azaltma yollarının yanı sıra yeni araç içi bağlantı modları gibi insanların hayatlarını kolaylaştırma potansiyeli taşıyan teknolojileri keşfetme ve deneyimleme fırsatı bulacak.
 
Honda’nın standında ayrıca sürücü ile etkileşimde yeni bir dönem başlatacak olan ve hisleri algılayabilen “emotion engine” adlı yapay zekaya sahip elektrikli araç konsepti NeuV da olacak.
 
İnovasyona ve yeni işbirliklerine açık Honda, ayrıca daha üretken ve eğlenceli bir mobilite deneyimi yaratacak yeni şirketler ve küresel markalarla işbirlikleri yapacağını açıklayacak.
 
Honda’nın CES’teki basın toplantısına Honda Ar-Ge Başkanı ve CEO’su Yoshiyuki Matsumoto da katılacak ve basın toplantısında şirketin robot teknolojileri uygulamalarını gözler önüne seren konsept motosikleti tanıtacak.
 
Honda Teknolojileri hakkında;
 
Honda; temiz, güvenli, eğlenceli ve buna bağlı olarak şirketin marka değerini daha da yukarılara taşıyan teknolojiler ve ürünler geliştiriyor.
Markanın çabaları otonom otomobiller, bağlanabilirlik ve düşük karbon salımı gibi alanlarda önemli gelişmeleri beraberinde getiriyor.
Kuzey Amerika’da 300 binin üzerinde otomobil Honda Sensing™ veya AcuraWatch ve sürüş destek sistemleriyle yollara çıkarken 400 binin üzerinde otomobil ise Apple CarPlay™ ve Android Auto™ uyumlu multimedya sistemiyle donatılmış durumda.
Honda aynı zamanda Japonya ve Kuzey Amerika’da araç otomasyon teknolojilerini test ediyor ve 2020 yılında Kuzey Amerika’da pazara sunmayı hedefliyor.
Honda eş zamanlı olarak eğlenceli ve özgür mobilite yaklaşımıyla insanların hayattan keyif alabilecekleri sürdürülebilir bir toplum hayata geçirmek üzere çevre ve güvenlik vizyonu doğrultusunda da emin adımlarla ilerliyor.
Honda, 2030 yılına kadar küresel satışlarının üçte ikisinin yakıt hücresi ve bataryalı elektrikli araçlar da dahil hibrit, plug-in hibrit ve elektrikli araçlardan oluşmasını hedefliyor.
 
*cocoro SB Corp tarafından geliştirilen yapay zeka teknolojileriyle donatılan ”emotion engine”, kendi duygularını yapay olarak üretiyor.
 
https://honda.com.tr/
 
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?