18.10.2017,01:18
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Honda, mobilite deneyimini fuar ziyaretçileriyle buluşturacak
Yapay zeka, robot ve big-data gibi günümüzün başlıca teknolojik kavram ve yaklaşımlarını harmanlayarak bütünsel bir mobilite deneyimine dönüştürecek olan Honda, Las Vegas’ta gerçekleştirilecek olan CES 2017’de öncülük ettiği “Mobilite Ekosistemi İşbirliği”ni de konuşacak.
 
Honda, mobilite deneyimini yeniden tanımlayan geleceğin teknolojilerini interaktif ve deneyimsel bir konseptle fuar ziyaretçileriyle buluşturacak.
 
Ziyaretçiler trafik sıkışıklığını azaltma yollarının yanı sıra yeni araç içi bağlantı modları gibi insanların hayatlarını kolaylaştırma potansiyeli taşıyan teknolojileri keşfetme ve deneyimleme fırsatı bulacak.
 
Honda’nın standında ayrıca sürücü ile etkileşimde yeni bir dönem başlatacak olan ve hisleri algılayabilen “emotion engine” adlı yapay zekaya sahip elektrikli araç konsepti NeuV da olacak.
 
İnovasyona ve yeni işbirliklerine açık Honda, ayrıca daha üretken ve eğlenceli bir mobilite deneyimi yaratacak yeni şirketler ve küresel markalarla işbirlikleri yapacağını açıklayacak.
 
Honda’nın CES’teki basın toplantısına Honda Ar-Ge Başkanı ve CEO’su Yoshiyuki Matsumoto da katılacak ve basın toplantısında şirketin robot teknolojileri uygulamalarını gözler önüne seren konsept motosikleti tanıtacak.
 
Honda Teknolojileri hakkında;
 
Honda; temiz, güvenli, eğlenceli ve buna bağlı olarak şirketin marka değerini daha da yukarılara taşıyan teknolojiler ve ürünler geliştiriyor.
Markanın çabaları otonom otomobiller, bağlanabilirlik ve düşük karbon salımı gibi alanlarda önemli gelişmeleri beraberinde getiriyor.
Kuzey Amerika’da 300 binin üzerinde otomobil Honda Sensing™ veya AcuraWatch ve sürüş destek sistemleriyle yollara çıkarken 400 binin üzerinde otomobil ise Apple CarPlay™ ve Android Auto™ uyumlu multimedya sistemiyle donatılmış durumda.
Honda aynı zamanda Japonya ve Kuzey Amerika’da araç otomasyon teknolojilerini test ediyor ve 2020 yılında Kuzey Amerika’da pazara sunmayı hedefliyor.
Honda eş zamanlı olarak eğlenceli ve özgür mobilite yaklaşımıyla insanların hayattan keyif alabilecekleri sürdürülebilir bir toplum hayata geçirmek üzere çevre ve güvenlik vizyonu doğrultusunda da emin adımlarla ilerliyor.
Honda, 2030 yılına kadar küresel satışlarının üçte ikisinin yakıt hücresi ve bataryalı elektrikli araçlar da dahil hibrit, plug-in hibrit ve elektrikli araçlardan oluşmasını hedefliyor.
 
*cocoro SB Corp tarafından geliştirilen yapay zeka teknolojileriyle donatılan ”emotion engine”, kendi duygularını yapay olarak üretiyor.
 
https://honda.com.tr/
 
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonominin patronaji tamamen dağıldı. İroni yaparak durum mu anlatmaya çalışıyor, yoksa gerçeklerle başa çıkamayınca geleneğe uyup hayâller diyarında mı gezmeye karar verdi; açıkçası bundan emin değilim.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay