18.10.2017,01:23
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Uluslararası kara taşımacılığında kullandığımız tırların hepsi, belli normlardadır'
Dünyanın önde gelen posta ve lojistik şirketi Deutsche Post DHL Group’un “sürdürülebilirlik yönetimi” alanında kaydettiği gelişmeler kurumsal sorumluluk derecelendirme kuruluşları tarafından bir kez daha onaylandı.
 
2015'te kaydedilen güçlü sonuçlarından yola çıkarak, kurumsal sosyal sorumluluk performansını daha ileri noktalara taşımayı başaran şirket, tedarikçi platformları EcoVadis ve Elektronik Endüstrisi Vatandaşlık Koalisyonu tarafından verilen en iyi skorlara sahip oldu.
 
Deutsche Post DHL Grubu’nun CEO’su Dr. Frank Appel, son birkaç yıldır kârlılığı ve sürdürülebilirliği birleştirmek için çok çalıştıklarını söyledi.
 
Appel, “Maddi konulara odaklanmanın yanı sıra kurumsal sorumluluğa sistematik, şeffaf ve ölçülebilir bir şekilde yaklaşmak için grup genelinde çok çalıştık. Kurumsal sorumluluk derecelendirme kuruluşları tarafından yapılan dış değerlendirmelerle birlikte tedarikçi değerlendirmelerinin sonuçları - bizim ve paydaşlarımız için – kurumsal sorumluluk yönetimimizin gidişatını izlemek ve yönetmek için önemli araçlar. 
 
Bu derecelendirmeler ne kadar ilerlediğimizi yansıtıyor. Deutsche Post DHL Group’un kurumsal sorumluluk performansının bir kez daha önemli ölçüde geliştiğini görmek bizim için cesaret verici oldu" diye konuştu.
 
DHL Freight Karbon Salınımını Azaltıyor
 
DHL Freight Güneydoğu Avrupa Bölge CEO’su Selçuk Boztepe ise; sürdürülebilirlik yönetiminde dünyanın lider derecelendirme kuruluşlarından en iyi notları alarak daimi bir başarı gösterdiklerini vurguladı.
 
Boztepe, DHL Freight’ın karbon salınımı çalışmalarına dikkat çekerek şunları söyledi:
 
“Grubumuz çatısı altında DHL Freight Türkiye olarak uluslararası kara taşımacılığında kullandığımız tırların hepsi belli normlardadır, EURO 5 ve EURO 6 sınıfındaki araçları, çevreye bıraktığımız karbonu minimize etmek için tercih ediyoruz.
 
Malların taşınması sırasında zararlı CO2 salınımlarını ve çevre üzerindeki diğer etkileri azaltmak için özel projeler üretiyoruz.
 
Kara taşımacılığındaki uzmanlığımız ve küresel düzeyde faaliyet göstermemiz müşterilerimize “GoGreen” başlığı altında çok çeşitli yeşil ürün ve hizmetler sunmamızı mümkün kılıyor.''
 
Deutsche Post DHL Group’un 2016 Sürdürebilirlik Puanları
 
Deutsche Post DHL Group sürdürülebilirlik konusunda 2016 yılında farklı kuruluşlar tarafından değerlendirildi.
 
Şirket bu kuruluşlar arasında MSCI'den bir kez daha maksimum AAA derecesi aldı.
 
Geçmiş yıllarda olduğu gibi, Deutsche Post DHL Group sektöründe bu kategoride en üst dereceyi alan tek şirket oldu.
 
Grup, RobecoSam yüzde 100 sıralamasında 93'e yükselerek, RobecoSam değerlendirmesi grup performansı tüm boyutlarda önemli ölçüde arttı.
 
Sustainalytics Research, Deutsche Post DHL Group’u "Endüstri Lideri" olarak değerlendirdi;
 
142 şirket arasında ikinci sırada yer aldı. Grubun yüzdelik sıralaması 99'a çıktı.
 
Deutsche Post DHL Group, FTSE4Good Indices derecelendirmesinin tüm bireysel kategorilerinde iyileşme gösterdi ve 4.1 puan aldı ve FTSE4Good Endekslerinde yenilenen listelemeye girdi.
 
Tedarikçinin sürdürülebilirlik derecelendirmesi için EcoVadis platformu, 2016 yılı için gruba en yüksek "altın" standart notunu bir kez daha kazandırdı.
 
Grup, Elektronik Endüstrisi Vatandaşlık Koalisyonu sıralamasında ise; 100 üzerinden 97 puanla en yüksek notu aldı.
 
Oekom Research ise Deutsche Post DHL Grubuna C + Prime Standart puanı verdi.
 
Kurumsal Sorumluluk Nedir?
 
Kurumsal sorumluluk derecelendirme kuruluşları ve derecelendirme platformları, şirketleri çevresel sorumluluk, sosyal sorumluluk ve kurumsal yönetişim kategorilerindeki performanslarıyla değerlendirir.
Değerlendirmeler bağımsız olarak ve ilgili kurum veya platform tarafından öngörülen ilke ve kurallara göre yapılır.
Derecelendirme, uyumluluk, çevre, veri gizliliği, çalışan ilişkileri, insan hakları, sağlık, iş güvenliği ve tedarikçi yönetimi gibi alanlarda şirket uygulamalarına odaklanmaktadır
 
www.linkedin.com/company/dhl-freight-turkey
 
DHL – Dünyanın Lojistik Şirketi;
 
DHL, lojistik sektörünün lider markası
 
Çeşitli birimlerden oluşan DHL ailemiz, ulusal ve uluslararası parsiyel taşımacılıktan e-ticaret nakliyat ve tedarik çözümlerine, uluslararası ekspres, kara, hava ve deniz taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine kadar emsalsiz lojistik hizmetler sunuyor.
220’den fazla bölge ve ülkedeki 340 bin çalışanıyla DHL, kişilerle işletmeleri güvenle hatasız bir şekilde birleştiriyor, global ticaret akışını sağlıyor.
 
Teknoloji, ilaç, sağlık, enerji, otomotiv ve perakende dahil, büyümekte olan pazarlar ve endüstriler için özel geliştirilmiş çözümler, kendini kanıtlamış kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ve gelişmekte olan pazarlardaki rakipsiz konumuyla DHL “Dünyanın lojistik şirketi”.
 
DHL, Deutsche Post DHL Group’un çatısı altında faaliyet gösteriyor.
Grup 2015 yılında 59 milyar euronun üzerinde gelir elde etti.
 
http://www.dhl.com.tr/tr.htmlYORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonominin patronaji tamamen dağıldı. İroni yaparak durum mu anlatmaya çalışıyor, yoksa gerçeklerle başa çıkamayınca geleneğe uyup hayâller diyarında mı gezmeye karar verdi; açıkçası bundan emin değilim.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay