18.10.2017,01:16
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
İngiltere Türkiye İş Forumu; 2 Aralık
Türk-İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası (Turkish-British Chamber of Commerce and Industry (TBCCI)) Başkanı Emma Edhem, 2 Aralık 2016'da İstanbul'da gerçekleşecek olan 7. İngiltere-Türkiye İş Forumu'nu duyururken, Türk ekonomisinin gücünün ve direncinin, Türk-İngiliz ikili ticaretine ve yatırımına karşı ilginin ve bunlardaki gelişimin kesintisiz bir hızla kendini gösterdiğini söyledi.
 
TBCCI Başkanı Emma Edhem, Türkiye'deki kümülatif İngiltere yatırımının 21 milyar ABD dolarına ulaşmış olduğunu ve iki ülkenin karşılıklı ticaretinin son yıllarda artmayı sürdürdüğünü belirtti.
 
2012'de İngiltere ile Türkiye arasındaki ticaret 14,3 milyar ABD doları iken, 2013'te 15,0 milyar ABD doları, 2014'te ise; 15,8 milyar ABD doları oldu.
 
2015'te 16,1 milyar ABD dolarına ulaşan karşılıklı ticaret, iki ülke arasındaki en yüksek hacmine ulaşmış oldu.
 
Edhem, ticaret hacminin, 2016'nın ilk sekiz aylık dönemi olan Ocak-Ağustos ayları arasındaki dilimde %9'luk bir artışla 11,7 milyar ABD dolarına ulaştığını ekledi.
 
Emma Edhem, Türk-İngiliz ikili ticari faaliyetlerine ilginin ve bunun gelişim hızının sürdürülebilir olarak görüldüğünü ifade etti.
 
Edhem, TBCCI'ın İngiltere-Türkiye iktisadi ilişkilerinin gelişimine olan katkısının seminerler, davetler, iş çevresi geliştirme, sektör forumları ve raporları ile sınırlı kalmayıp, Genç Girişimciler ve Profesyoneller Platformu, Genç Şehir Finansörleri Platformu ve TBCCI Brexit Komitesi gibi girişimleri de içerdiğini açıkladı.
 
TBCCI aynı zamanda sigorta, finans, hukuk, teknoloji, danışmanlık ve daha pek çok sektördeki profesyonellerle karşılıklı bilgi alışverişi, yönlendirme ve çevre edinme platformu sunarak, şirketlere katma değer sağlamaya yardımcı oluyor.
 
Bu hizmetlerin, İngiltere-Türkiye ikili iş dünyasındaki birçok farklı sektöre olanaklar sağlaması amaçlanıyor.
 
TBCCI Başkanı, 2 Aralık 2016'da İstanbul'daki Swissotel The Bosphorus'ta TBCCI'ın organize edeceği İngiltere-Türkiye İş Forumu'nun anlam ve önemine dikkat çekti.
 
Bunun, İstanbul'daki yedinci Forum olacak olmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirtti.
 
Edhem, bu forumu diğer etkinliklerden ayıran şeyin ne olduğunu açıklarken, bu forumun, önem arz eden iş konularının Türkiye-İngiltere ülke-eşleşmeli tarzdaki bir içerikle yansıtıldığı ve her iki ülkenin de gerçek uluslararası uzmanlığının rol oynayacağı tek etkinlik olduğunu söyledi.
 
Katılımcılar ve konuşmacılar, küresel sektör uzmanlarını ve resmi yetkilileri dinleyecek, onlarla bağlantılar kuracak ve her iki ülkeden geniş yelpazedeki temsilcilerle tanışacaklar.
 
Konuşmacılar arasında Türk ve İngiliz Büyükelçileri, İstanbul'daki İngiltere Konsolosu, Londra Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Belediye Başkan Vekili, DEIK, HSBC, ISPAT, Rolls-Royce, BAE, BP, Arçelik, No5 Chambers, IBM, KoçSistem, ODTÜ Teknokent, Zenium Technology, Ernst & Young, APCO Worldwide, London and Partners, RadcliffesLeBrasseur, Shakespeare Martineau, Legal Attorney & Counsellors ve Rational Foreign Exchange yer alıyor.
 
Derneklerin, şirketlerin, profesyonellerin, resmi yetkililerin, akademisyenlerin ve Türkiye ile İngiltere arasında ticari faaliyetlerde bulunan veya bulunmak isteyen bireylerin bu büyük davete katılmaları tavsiye ediliyor.
 
www.tbcci.orgYORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonominin patronaji tamamen dağıldı. İroni yaparak durum mu anlatmaya çalışıyor, yoksa gerçeklerle başa çıkamayınca geleneğe uyup hayâller diyarında mı gezmeye karar verdi; açıkçası bundan emin değilim.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay