17.03.2018,15:30
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Ecolab Türkiye; turizm, gıda ve enerji gibi hayati sektörlerde iş birliklerine odaklanacak
Dünyanın lider su, hijyen, enerji teknolojileri ve servis şirketi Ecolab, Türkiye’de hedef büyüttü.
 
48 bin çalışanıyla faaliyet gösterdiği 170’den fazla pazarda kurumsal müşterilerine sağlıklı gıda, temiz çevre, hijyen çözümleri, su yönetimi ve enerji kullanımı konusunda çözümler sunan Ecolab, Türkiye’de turizm, gıda ve enerji gibi kritik sektörlerin sürdürülebilir büyümesini mercek altına aldı.
 
Bugün gelinen noktada çevre konusunun giderek hayati bir boyuta ulaştığını kaydeden Ecolab Türkiye Genel Müdürü Hülya İbrahim, “Global bilgi birikimimizi 40 yıldan uzun süredir Türkiye’de edindiğimiz yerel bakış açısı ile birleştirerek, ülkemizdeki çevre sıkıntılarına dikkat çekiyor, hedef sektörlerimize daha sürdürülebilir, çevreye duyarlı iş yapmalarını sağlayacak çözümler yaratıyoruz” dedi. 
 
Önümüzdeki dönemde hedef sektörlere yönelik çalışmalar ve iş birliklerine odaklanacaklarını kaydeden İbrahim, “Türkiye’nin ihtiyacı olan sürdürülebilir, temiz bir gelecek için 2018 yılını milat olarak belirledik” diye konuştu.
 
Hijyen hiç olmadığı kadar hayati oldu
 
Sundukları ürün ve teknolojilerle üretim, turizm, enerji, gıda gibi sektörlerde suyun etkin ve çevreci kullanımını sağlamanın yanı sıra sürdürülebilir hijyen çözümleri ile müşterilerinin verimliliğini artırmayı da hedeflediklerini ifade eden İbrahim, “Artan nüfus ve bunun yarattığı çevre kirliliği su tüketimi ile beraber hijyen konusunu kritik hale getirdi.
 
Hastane, otel, havalimanı, iş yeri gibi kamuya açık yerlerin doğru temizliği hiç olmadığı kadar hayati. Biz de bu noktada üstümüze düşeni yapmaya hazırız” dedi.
 
Ecolab Anios birleşmesi Türkiye’ye yarayacak
 
1991 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Ecolab’ın, Türkiye’de 200’ün üzerinde çalışanı bulunuyor.
 
Global satın almalara büyüyen şirket, geçtiğimiz yıl sağlık sektörü için hijyen ürünleri üreten Anios Laboratuvarları’nı 245 milyon dolara satın almıştı.
Ecolab Türkiye ise;  2017 yılında lider kimya şirketlerinden Deren İlaç Sanayi A.Ş.’yi bünyesine katmıştı. 
 
Hijyenin taviz verilemeyecek kadar kritik önem taşıdığı turizm, gıda ve sağlık sektörlerinde verimlilik artışı ve maliyet kontrolünün müşteri memnuniyeti kadar kritik olduğunu ifade eden Hülya İbrahim, globaldeki büyümenin getireceği dinamizm ile Türkiye pazarında da büyümelerini sürdüreceklerine inandıklarını belirtti.
 
Ecolab geçtiğimiz yıl “Dünyanın En Etik Şirketleri” listesinde ilk sıralarda yer aldı
 
Etik iş yapış biçimlerini belirleyen ve savunan Ethisphere Enstitüsü tarafından belirlenen liste, şeffaflık, etik, uyum, iş yapış biçimlerinde doğruluk kavramları baz alınarak hazırlanıyor. 
Ecolab 11 yıldır listenin ilk sıralarında yer alıyor.
 
-----
 
- Ecolab yıllık olarak dünyada işlenen gıdanın yüzde 27'sini, işlenen sütün yüzde 42'sini sağlıyor.
- Ecolab yılda 45 milyar öğünü temiz mutfaklarda hazırlıyor.
- Ecolab sayesinde yılda 31 milyar el temizleniyor.
- Ecolab yılda 1 milyar otel odasını temizliyor, turizm sektöründe 1.1 milyar misafir için temiz çarşaf ve havlu sağlıyor.
- Ecolab yılda 1.1 trilyon galon suyun ıslah edilmesini sağlıyor. Bu miktar 64 milyon insanın günlük su ihtiyacı, 3.8 milyar insanın yıllık içme su ihtiyacını karşılıyor.
 
Ecolab Hakkında;
 
Dünyanın lider su, hijyen, enerji teknolojileri ve servis şirketi Ecolab, insan sağlığı ve önemli kaynakların en iyi şekilde muhafazası için çalışıyor.
 
Dünya genelinde 170 ülkede 1 milyondan fazla müşterisine sağlıklı gıda, temiz çevre, optimize su & enerji kullanımı ve operasyonel verimlilik sağlayan Ecolab, gıda, sağlık, enerji, turizm ve endüstriyel sektörlere yönelik çözümler sunuyor.
 
Küresel olarak 48 binden fazla çalışanı olan Ecolab’ın 2016 satışları 13 milyar dolar seviyesinde.
 
Türkiye’de ise; 1991 yılından beri faaliyet gösteren şirketin 200’den fazla çalışanı bulunuyor.
 
www.ecolab.comYORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?