22.01.2018,17:05
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
5G'de birden fazla tedarikçinin bir arada çalışabileceği bağlantı sistemi test edildi
Mobil iletişim sektörünün lider şirketlerinden oluşan bir grup, yeni onaylanan 5G NR standardını temel alan önemli bir teknolojik dönüm noktasına imza attı.
 
Ericsson (NASDAQ: ERIC) ve Qualcomm Technologies’in (NASDAQ: QCOM) AT&T, NTT DOCOMO, Orange, SK Telecom, Sprint, Telstra, T-Mobile US, Verizonve Vodafone ile oluşturduğu iş birliği; İsveç’in Kista şehrindeki Ericsson laboratuvarında ve Amerika’nın New Jersey şehrinde bulunan Qualcomm araştırma laboratuvarında düzenlenen canlı gösterimlerde; 3GPP uyumlu 5G NR sisteminde birden fazla tedarikçinin aynı anda çalışabileceğini gösterdi. 
 
Bu başarılı gösterimler, mobil iletişim şirketlerinin 5G standardına uyumlu altyapı ve cihazların ticari lansmanını mümkün kılacak denemeleri zaman kaybetmeden gerçekleştirme konusundaki güç birliğini gözler önüne serdi.
 
Ericsson’un henüz ticarileşmemiş 5G NR baz istasyonları ve Qualcomm Technologies’in 5G NR UE prototipleri, operatörlerin kendi ağlarında canlı testler gerçekleştirmesine olanak sağlayacak.
 
Hem 3.5 GHz, hem de 28 GHz bantlarında çalışan düşük katmanlı veri bağlantıları için IODT* testleri yapıldı.
* Havadan (OtA) Birlikte Çalışma Özelliği Geliştirme Testi
 
Bu yeni standartlaştırılmış katmanlar, 5G NR’nin temel yapı taşları olacak.
 
NSA 5G NR, mevcut LTE radyo sistemini ve evrimleşmiş paket çekirdek ağını, mobilite yönetimi ve kapsama alanı olarak kullanırken; 2019’dan itibaren bazı 5G kullanım senaryolarını mümkün kılmak için yeni bir 5G NR radyo erişimi taşıyıcısını sisteme ekleyecek.
 
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Geçtiğimiz hafta Antalya’da, çeyrek asrı geride bırakan bir organizasyonda bulundum.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?