25.11.2017,12:19
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Bereket Döner; Mekke'den sonra, Medine ve Riyad'da
Türk Döneri'nin küresel markası haline gelen Bereket Döner, Suudi Arabistan'ın üç önemli bölgesi için master franchise anlaşmaları yaparak, Arap Yarımadası içinde büyüme stratejisinde önemli bir aşama kaydetti.
 
Yeni franchise programı ile ilk etapta Körfez Ülkeleri, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Balkanların tamamını hedef pazar ilan eden Bereket Döner, en önemli adımı Suudi Arabistan'da attı.
 
Bu ülkeyi 4 ayrı yatırım bölgesine ayıran Bereket Döner, Mekke, Medine ve Riyad'da Master Franchise anlaşmaları imzaladı.
 
Suudi Arabistan'ı en önemli pazarlardan biri olarak ilan eden Bereket Döner, iki farklı ülke ile de prensipte el sıkışarak, karşılıklı niyet mektubu imzaladı.
 
11 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR
 
Türk döner sektörünün en büyük kuruluşu olarak, üretim ve ihracatta yenilikçi fikirler ve zengin ürün konseptiyle 11 ülkeye ihracat yapan Bereket Döner, Kosova ve Suudi Arabistan'da açtığı şubelerle yurt dışı tecrübesini pekiştirdi.
 
Bereket Döner CEO'su Muhammet Nezif Emek; "Büyük bir coğrafyada lezzetimizle, kalitemizle, tüketiciyi gerçek dönerle buluşturacağız. Bereket Döner'in lezzet yolculuğu tüm küreyi saracak" dedi.
 
LEZZETİMİZ, KALİTEMİZ SEKTÖRE ÇEKİ-DÜZEN VERDİ
 
Türkiye ile döner'in tüm dünyada özdeşleştiğini söyleyen Emek; "Ülkemize özgü bu eşşiz ürünü, kendine has tadı ile tüm dünyaya ulaştırmayı hedefliyoruz" dedi.
 
Master Franchise anlaşmalarına büyük önem verdiklerini belirten Emek şunları söyledi;
 
"Bereket Döner'in temelleri 1988 yılında İstanbul Beyoğlu'nda atıldı. Taksim'e gelen milyonlarca insanın tadına bakmadan geçmediği Bereket Döner, kurumsal yapısı ve duruşu ile 30 yılda büyük merhaleler kat etti.
 
Aradan geçen yıllar içinde, kendi lezzetimizi ve markamızı tescil ettirdik. Bereket Döner, Türkiye'nin 81 iline ulaşırken, dünyada 11 farklı ülkeye ihracat yapıyor.
 
Çeyrek asırı geçen üretim ve restoran tecrübemizi Türkiye'deki 120 şubemizle daha da zenginleştirdik.
 
Bereket Döner şimdi Arap ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri için hazırladığı yatırım programı ile genç, dinamik girişimcilerle yeni işbirliklerine girmeye hazırlanıyor."
 
ÜRETİMDEN SOFRAYA KADAR HER AŞAMADA AYNI HASSASİYET
 
Türkiye'de ilk Helal Sertifikası alan üretici kurumlardan biri olan Bereket Döner, sadece üretim hattında değil, tüketicinin sofrasına ulaşana kadar helal üretim ve helal ticaret hassasiyetleri olan bir şirket olarak biliniyor.
 
Bereket Döner'in yatırımcı adayları için hazırladığı iş planı doğrultusunda master franchise haklarını vereceği yatırımcılarla, hedef ülkelerde daha büyük ölçekli, kalıcı yatırımlara yönelmek istiyor.
 
Ceo Emek; "Suudi Arabistan'da dört bölgeden üçünde sözleşme imzaladık ve çok yakında yeni şubelerimizi hizmete açacağız. Diğer taraftan da iki ülke için daha prensip anlaşması yapmış bulunuyoruz.
 
Halen Körfez Ülkeleri, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Balkan ülkelerinden yatırımcı adayları ile görüşmeler sürüyor.
 
Her yeni şubemizde Türk Döneri'nin temsilcisi olmanın sorumluluğunu taşıyoruz."
 
MİLYONLARCA İNSANA TÜRK LEZZETİNİ ULAŞTIRACAK
 
Türkiye'nin doğal bitki örtüsüyle ünlü Tokat Niksar'da kurduğu özel çiftlikte başlayan lezzet yolculuğunun sadece Türkiye'yi değil, ilk etapta Körfez Ülkeleri, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Balkanları ardından tüm dünyayı saracağını söyleyen Emek; "Son yıllarda AR-GE çalışmaları kapsamında geliştirdiğimiz çok sayıda ürünle, hem sofralarda hem de restoranlarımızla markamızı daha da güçlendirdik.
 
Türkiye gibi rekabetin en yoğun olduğu bir ülkede sektörün en büyüğü ve öncüsü olmak bize büyük güç ve enerji kazandırdı.
 
Doğal lezzetimiz, kaliteli ürünlerimiz, genç girişimcilerle kuracağımız franchise zincirleri ile milyonlarca kişiye ulaşacak. Bu sadece Bereket Döner'in değil, Türk döner sektörünün kurumsal olarak çok büyük bir başarısıdır" dedi.YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay