26.02.2018,02:01
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Gulfstream uçaklarının Türkiye ticari satış temsilcisi; Kaan Air
Kaan Air, iş jeti üreticilerinden ABD'li General Dynamics'in iştiraki Gulfstream'in uçaklarının Türkiye ticari satışlar temsilcisi oldu.
 
İş birliği kapsamında Türkiye'ye ilk kez getirilen, Gulfstream uçaklarının en çok tercih edilen 3 modeli G280, G550 ve G650ER jetleri Kaan Air tarafından satılacak.
 
Başarı Holding ve Kaan Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Ferda Yıldız, iş birliğine ilişkin düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Gulfstream markasını Türk pazarına sunmaktan sevinç duyduklarını ifade etti.
 
Yıldız, 2002 yılından itibaren helikopter satışı, kiralama, VIP taşımacılık, hava taksi, havadan fotoğraf ve film çekim faaliyetlerinin dışında, devlet ve özel sektöre gerçekleştirdiği projelerle pazardaki varlığını büyüten Kaan Air'in, 22 dönümlük Türkiye'nin ilk büyük heliportu ve helikopter bakım merkezi yatırımlarına sahip olduğunu anlattı.
 
Sürekli yeni iş modelleri geliştirmeyi ve liderliklerini korumayı başardıklarını ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:
 
"Günümüze dek dünyanın önde gelen farklı kategorilerindeki helikopter üreticilerinin exclusive distribütörlüğünü üstlendik ve bugün de bu faaliyetlerimize devam ediyoruz.
 
Cirosu 2014'te 6,9 milyar dolar, 2015'te 7,1 milyar dolar ve geçen yıl 6,6 milyar dolar olan Gulfstream'in, 2017'de yeni gelecek modeli G500 ve 2018'de gelecek olan modeli G600 ile satışlarını artıracağı öngörülmektedir."
 
Yıldız, iş birliği kapsamında Gulfstream'in G280, G550 ve G650ER olmak üzere 3 modelini Türkiye’de ilk defa sergilediklerini bildirdi.
 
Kaan Air Genel Müdürü Kemal Süler de, sergilenen 3 modelin fiyatının 25 milyon dolar ila 70 milyon dolar arasında olduğunu bildirdi.
 
Süler, Kaan Air'in, helikopter alanında kendi kategorisinde en yüksek performansa sahip olduğunu belirterek, "Helikopter distribitörlüğünün yanı sıra aynı şekilde uçak kategorilerinde en yüksek kapasiteli uçakların Türkiye satış temsilcisi olması ve bütün büyük firmaları Türkiye'ye getirmesinin mutluluğunu yaşıyoruz." ifadesini kullandı.
 
Gulfstream Bölge Kıdemli Başkan Yardımcısı Trevor Esling ise; Türkiye pazarında Kaan Air ile birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, sınıfının "lider" uçakları ile burada bulunduklarını söyledi.
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
7 Temmuz 2017
http://www.hurriyet.com.tr/video/kargodan-gelen-havlama-sesi-40512493YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye ekonomik anlamda onbirinci kez kalkınma planı yapıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?