20.01.2018,09:51
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
NN Hayat’ta, BES’teki sorunların çözümüne yönelik yeni projeler yolda
NN Hayat ve Emeklilik, Mart 2017’de geleceğin sigorta şirketini bugünden yaratma hedefiyle kurduğu Sparklab İnovasyon Departmanı’yla çalışmalarına tam hız devam ediyor.
 
“Sprint Week” adını verdikleri çalışma ile 5 gün boyunca BomontiAda'daki ofislerinde kampa giren SparkLab ekibi, Google Ventures’in proje süreci olan Sprint metodolojisini kullanarak emeklilik sektöründeki problemler üzerine çalıştı.
 
5 gün süren çalıştayda NN’in Hollanda merkez ofisinden, NN Türkiye çalışanlarından ve fintech ekosisteminden katılımcılar yer aldı.
 
Yeni ürün geliştirme ve mevcut müşteriler ile uzun vadeli ilişkiler kurmak üzerine iki prototipin tasarlanıp, test edildiği kampın ilk gününde emeklilik sektöründeki sorunlara ve bu sorunların çözümüne giden yol için harita belirlemeye odaklanıldı.
 
İkinci günde sorunlara çözümler üreten ekip, üzerinde durdukları tüm süreci tasarlayarak gerçek ve potansiyel müşteriye interaktifbir prototip hazırladı.
 
Üçüncü ve dördüncü gün yoğun geçen 28 müşteri görüşmesinin ardından, son gün tüm tasarım ve çözümler tekrar ele alınarak geliştirildi ve yeni iş modelleri oluşturuldu.
 
Testten geçen projeleri ilgili departmanlarla paylaşan ekiplerin projelerinin önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanıyor.
 
http://www.nnhayatemeklilik.com.tr/
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?