23.10.2017,12:43
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
NN Hayat’ta, BES’teki sorunların çözümüne yönelik yeni projeler yolda
NN Hayat ve Emeklilik, Mart 2017’de geleceğin sigorta şirketini bugünden yaratma hedefiyle kurduğu Sparklab İnovasyon Departmanı’yla çalışmalarına tam hız devam ediyor.
 
“Sprint Week” adını verdikleri çalışma ile 5 gün boyunca BomontiAda'daki ofislerinde kampa giren SparkLab ekibi, Google Ventures’in proje süreci olan Sprint metodolojisini kullanarak emeklilik sektöründeki problemler üzerine çalıştı.
 
5 gün süren çalıştayda NN’in Hollanda merkez ofisinden, NN Türkiye çalışanlarından ve fintech ekosisteminden katılımcılar yer aldı.
 
Yeni ürün geliştirme ve mevcut müşteriler ile uzun vadeli ilişkiler kurmak üzerine iki prototipin tasarlanıp, test edildiği kampın ilk gününde emeklilik sektöründeki sorunlara ve bu sorunların çözümüne giden yol için harita belirlemeye odaklanıldı.
 
İkinci günde sorunlara çözümler üreten ekip, üzerinde durdukları tüm süreci tasarlayarak gerçek ve potansiyel müşteriye interaktifbir prototip hazırladı.
 
Üçüncü ve dördüncü gün yoğun geçen 28 müşteri görüşmesinin ardından, son gün tüm tasarım ve çözümler tekrar ele alınarak geliştirildi ve yeni iş modelleri oluşturuldu.
 
Testten geçen projeleri ilgili departmanlarla paylaşan ekiplerin projelerinin önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanıyor.
 
http://www.nnhayatemeklilik.com.tr/
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay