17.03.2018,19:24
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Son başvuru; 15 Eylül 2017
Garanti Bankası’nın Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist dergisi iş birliğiyle 11'incisini düzenlediği "Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması" için başvurular başladı.
 
Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, son 10 yılda kadın girişimcilerin başarılarının farkına varmasını, kendilerine inançlarının pekişmesini, hikayelerini daha fazla kadına duyurmasını ve cesaret kazanmasını sağlayan "Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması"na 15 Eylül 2017'ye kadar başvurulabilecek.
 
"Türkiye’nin Kadın Girişimcisi" ödülüne layık görülen girişimin sahibinin 30 bin lira kazanacağı yarışmada, "Gelecek Vadeden Kadın Girişimci", "Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci" ve "Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi" kategorilerinin birincilerine ise; 25 bin liralık ödüller verilecek.
 
Yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerle kendi iş alanında fark yaratan ve başarısıyla diğer kadın girişimcilere rol model olmak isteyen adaylar yarışmaya, www.kadingirisimciyarismasi.com sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecek.
 
Yarışmaya, Türkiye’de yaşayan ve hakim ortak olduğu işletmenin yıllık cirosu 40 milyon liranın altında kalan tüm kadın girişimciler katılabilecek.
 
Kriterler kategori bazında farklılaşmakla beraber tüm başvurular, risk alma, cesaret gösterme, istihdam yaratma, sürdürülebilir finansal yapı, pazarlama yöntemlerini etkin olarak kullanması ve çevreye duyarlı olması gibi kriterlere göre değerlendirilecek.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, Garanti Bankası olarak, Türkiye’nin ekonomik hedeflerine ulaşması ve toplumsal refahın artması için kadının iş gücüne ve ekonomiye katılımının desteklenmesinin önemine inandıklarını belirtti.
 
Bu farkındalıkla 2006 yılında harekete geçen Garanti'nin, girişimci kadınları farklı bir segmentte değerlendiren ilk banka olduğunu bildiren Onaran, şunları kaydetti:
 
"Kadınları odağa aldığımız ve onları daha da güçlendirmek üzere çıktığımız bu yolda, 10 yıldan fazla süredir çalışıyoruz.
 
Kadın girişimcilere yönelik çalışmalarımızı; finansmana erişim, cesaret, eğitim ve yeni pazarlara açılma olmak üzere 4 temel alanda yoğunlaştırıyoruz.
 
Kadın girişimcileri cesaretlendirmek amacıyla 2007 yılında hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’yla bugüne kadar 33 bine yakın başvuru aldık.
 
Kadın girişimcilerin başarılara dikkat çekmek ve başka kadınlara ilham vermesi amacıyla hayata geçirdiğimiz yarışmanın çarpan etkisi çok daha fazla oldu.
 
Yarışmaya katılan kadınların yüzde 85’i çevresindeki kadınları girişimcilik konusunda etkiledi.
 
Yarışmada birinci olmuş kadın girişimcilerin cirosunda ise ortalama yüzde 40 artış meydana geldi.
 
İşini büyütmek, cesaretiyle kadınlara rol model olmak isteyen tüm kadın girişimcileri yarışmamıza ve bu büyük ailenin bir parçası olmaya davet ediyoruz."
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?