17.12.2017,18:30
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Son başvuru; 15 Eylül 2017
Garanti Bankası’nın Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist dergisi iş birliğiyle 11'incisini düzenlediği "Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması" için başvurular başladı.
 
Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, son 10 yılda kadın girişimcilerin başarılarının farkına varmasını, kendilerine inançlarının pekişmesini, hikayelerini daha fazla kadına duyurmasını ve cesaret kazanmasını sağlayan "Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması"na 15 Eylül 2017'ye kadar başvurulabilecek.
 
"Türkiye’nin Kadın Girişimcisi" ödülüne layık görülen girişimin sahibinin 30 bin lira kazanacağı yarışmada, "Gelecek Vadeden Kadın Girişimci", "Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci" ve "Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi" kategorilerinin birincilerine ise; 25 bin liralık ödüller verilecek.
 
Yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerle kendi iş alanında fark yaratan ve başarısıyla diğer kadın girişimcilere rol model olmak isteyen adaylar yarışmaya, www.kadingirisimciyarismasi.com sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecek.
 
Yarışmaya, Türkiye’de yaşayan ve hakim ortak olduğu işletmenin yıllık cirosu 40 milyon liranın altında kalan tüm kadın girişimciler katılabilecek.
 
Kriterler kategori bazında farklılaşmakla beraber tüm başvurular, risk alma, cesaret gösterme, istihdam yaratma, sürdürülebilir finansal yapı, pazarlama yöntemlerini etkin olarak kullanması ve çevreye duyarlı olması gibi kriterlere göre değerlendirilecek.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, Garanti Bankası olarak, Türkiye’nin ekonomik hedeflerine ulaşması ve toplumsal refahın artması için kadının iş gücüne ve ekonomiye katılımının desteklenmesinin önemine inandıklarını belirtti.
 
Bu farkındalıkla 2006 yılında harekete geçen Garanti'nin, girişimci kadınları farklı bir segmentte değerlendiren ilk banka olduğunu bildiren Onaran, şunları kaydetti:
 
"Kadınları odağa aldığımız ve onları daha da güçlendirmek üzere çıktığımız bu yolda, 10 yıldan fazla süredir çalışıyoruz.
 
Kadın girişimcilere yönelik çalışmalarımızı; finansmana erişim, cesaret, eğitim ve yeni pazarlara açılma olmak üzere 4 temel alanda yoğunlaştırıyoruz.
 
Kadın girişimcileri cesaretlendirmek amacıyla 2007 yılında hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’yla bugüne kadar 33 bine yakın başvuru aldık.
 
Kadın girişimcilerin başarılara dikkat çekmek ve başka kadınlara ilham vermesi amacıyla hayata geçirdiğimiz yarışmanın çarpan etkisi çok daha fazla oldu.
 
Yarışmaya katılan kadınların yüzde 85’i çevresindeki kadınları girişimcilik konusunda etkiledi.
 
Yarışmada birinci olmuş kadın girişimcilerin cirosunda ise ortalama yüzde 40 artış meydana geldi.
 
İşini büyütmek, cesaretiyle kadınlara rol model olmak isteyen tüm kadın girişimcileri yarışmamıza ve bu büyük ailenin bir parçası olmaya davet ediyoruz."
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?