18.10.2017,01:16
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Son başvuru; 15 Eylül 2017
Garanti Bankası’nın Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist dergisi iş birliğiyle 11'incisini düzenlediği "Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması" için başvurular başladı.
 
Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, son 10 yılda kadın girişimcilerin başarılarının farkına varmasını, kendilerine inançlarının pekişmesini, hikayelerini daha fazla kadına duyurmasını ve cesaret kazanmasını sağlayan "Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması"na 15 Eylül 2017'ye kadar başvurulabilecek.
 
"Türkiye’nin Kadın Girişimcisi" ödülüne layık görülen girişimin sahibinin 30 bin lira kazanacağı yarışmada, "Gelecek Vadeden Kadın Girişimci", "Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci" ve "Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi" kategorilerinin birincilerine ise; 25 bin liralık ödüller verilecek.
 
Yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerle kendi iş alanında fark yaratan ve başarısıyla diğer kadın girişimcilere rol model olmak isteyen adaylar yarışmaya, www.kadingirisimciyarismasi.com sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecek.
 
Yarışmaya, Türkiye’de yaşayan ve hakim ortak olduğu işletmenin yıllık cirosu 40 milyon liranın altında kalan tüm kadın girişimciler katılabilecek.
 
Kriterler kategori bazında farklılaşmakla beraber tüm başvurular, risk alma, cesaret gösterme, istihdam yaratma, sürdürülebilir finansal yapı, pazarlama yöntemlerini etkin olarak kullanması ve çevreye duyarlı olması gibi kriterlere göre değerlendirilecek.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, Garanti Bankası olarak, Türkiye’nin ekonomik hedeflerine ulaşması ve toplumsal refahın artması için kadının iş gücüne ve ekonomiye katılımının desteklenmesinin önemine inandıklarını belirtti.
 
Bu farkındalıkla 2006 yılında harekete geçen Garanti'nin, girişimci kadınları farklı bir segmentte değerlendiren ilk banka olduğunu bildiren Onaran, şunları kaydetti:
 
"Kadınları odağa aldığımız ve onları daha da güçlendirmek üzere çıktığımız bu yolda, 10 yıldan fazla süredir çalışıyoruz.
 
Kadın girişimcilere yönelik çalışmalarımızı; finansmana erişim, cesaret, eğitim ve yeni pazarlara açılma olmak üzere 4 temel alanda yoğunlaştırıyoruz.
 
Kadın girişimcileri cesaretlendirmek amacıyla 2007 yılında hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’yla bugüne kadar 33 bine yakın başvuru aldık.
 
Kadın girişimcilerin başarılara dikkat çekmek ve başka kadınlara ilham vermesi amacıyla hayata geçirdiğimiz yarışmanın çarpan etkisi çok daha fazla oldu.
 
Yarışmaya katılan kadınların yüzde 85’i çevresindeki kadınları girişimcilik konusunda etkiledi.
 
Yarışmada birinci olmuş kadın girişimcilerin cirosunda ise ortalama yüzde 40 artış meydana geldi.
 
İşini büyütmek, cesaretiyle kadınlara rol model olmak isteyen tüm kadın girişimcileri yarışmamıza ve bu büyük ailenin bir parçası olmaya davet ediyoruz."
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonominin patronaji tamamen dağıldı. İroni yaparak durum mu anlatmaya çalışıyor, yoksa gerçeklerle başa çıkamayınca geleneğe uyup hayâller diyarında mı gezmeye karar verdi; açıkçası bundan emin değilim.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay