20.01.2018,09:46
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Vodafone, Sağlık Bilimleri Ünv.'ne sanal sunucu hizmeti sunmaya başladı
Üniversitenin sunucularını bulut altyapısına taşıyan ve tek bir yerde toplayan hizmet sayesinde kurumun iş süreçlerindeki verimlilik yüzde 70 arttı.
 
Vodafone Türkiye'den yapılan açılamaya göre, uygulama, kurumlara ait bilgileri, uygulamaları ve IT bileşenlerini Vodafone Net Veri Merkezi'nde bulunan sunuculardan oluşan yedekli bulut altyapısı üzerine inşa ediyor.
 
Kurumlara özel disk alanı ile IP adresi, hafıza kapasitesi, uygulama ve konfigürasyon dosyalarına ekonomik tarifelerle ulaşma imkanı sağlayan sanal sunucu, ihtiyaca göre değişebilen kapasite özelliğiyle öne çıkıyor, sunucuları replike etme ve yedeğe alma imkanı tanıyor.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıldağ, sadece şirketlerin değil vatandaşlara doğrudan hizmet ulaştıran tüm kamu kurumlarının da dijitalleşmesi gerektiğine inandıklarını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:
 
"Kurumların verimliliklerini artıracak birçok akıllı çözüm sunuyor, bu çözümler sayesinde kurumların iş yapış şekillerini iyileştiriyoruz.
 
Bu kapsamda; İş Ortağım çatısı altında sunduğumuz bu hizmetle SBÜ'nün farklı lokasyonlardaki fiziksel sunucularını bulut teknolojisini kullanarak sanal bir ortama taşıdık ve önemli bir oranda verimlilik artışı sağladık.
 
Önümüzdeki dönemde de sunduğumuz akıllı çözümlerle kurumları yarının teknolojileri ile donatmaya devam edeceğiz."
 
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise; üniversitelerin kaliteli bir bilimsel çalışma ortamı yakalayabilmeleri için iyi bir teknolojik alt yapıya sahip olmaları gerektiğini belirterek, bunu sağlamak için bütün güçleriyle çalıştıklarını aktardı.
 
Üniversitede restorasyon süreci olduğundan bahseden Erdöl, "Bu süreçte hizmetlerde kesinti yaşanmaması ve hızla büyüyen üniversitemizin teknolojik alt yapı ihtiyaçlarının yeni teknolojilere uygun bir şekilde karşılanması adına Vodafone ile iş birliğine gittik.
 
Bu iş birliği ile aynı zamanda siber tehditler karşısında güvenlik altyapımızı da güçlendirmiş olacağız." ifadelerini kullandı.YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?