20.04.2018,23:10
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Aksa Akrilik,Okay Temiz’in'Ritim Atölyesi' eğitimlerini Yalovalı öğrencilerle buluşturdu
Proje kapsamında; Çiftlikköy’deki Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu ve Kılıç Ortaokulu ile Altınova’daki Hürriyet Ortaokulu öğrencilerine 3 ay boyunca Okay Temiz tarafından perküsyon eğitimi verildi. 
 
11-13 yaş arasındaki 75 öğrenci, “Okay Temiz ile Ritim Atölyesi” eğitimlerine katıldı.
 
Müzik ve rehber öğretmenlerin desteğiyle seçilen öğrenciler, Raif Dinçkök Kültür Merkezi’ndeki gösteride ailelerinin de aralarında bulunduğu seyircilerin karşısında sahneye çıktı.
 
Okay Temiz eşliğinde hünerlerini sergileyen gençler, klasik caz ritimlerini geleneksel Türk ritimleriyle buluşturan eserlerde başarılı performanslarıyla göz doldurdu.
 
Yalova Belediyesi Başkan Yardımcısı Jülide Güner, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dal, Aksa Akrilik İnsan Kaynakları Kurumsal Gelişim ve Satınalma Direktörü Aydın Fethi Baytan ve Aksa Akrilik çalışanlarının da izlediği gösteri, büyük beğeni topladı.
Katılımcıların ayakta alkışladığı konser sonrası, günün anısına toplu fotoğraf çektirildi.
 
Projenin sürdürülebilir olmasını hedefleyen Aksa Akrilik, çalışmada kullanılan darbuka, marakas, def, ritim çubuğu, agogo bell ve erbane gibi müzik aletlerini okullara bıraktı.
 
Yalovalı çocukları müzikle daha yakından tanıştırmak ve enerjilerini yaratıcı bir alanda kullanmalarına katkı sağlamak amacıyla yola çıkan Aksa, projeyi her yıl değişen etkinliklerle devam ettirecek.
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Akın Ekici... Türkiye’ye gönül vermiş bir avukat. Ama aynı zamanda ressamlık özelliğiyle müthiş işlere imza atıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?