20.01.2018,09:54
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Birkaç dakikada; ister kış, ister yaz lastiği
Lastik şirketi Michelin, dünyanın yeniden doldurulabilir özellikteki ilk lastiği MICHELIN Concept Vision'u 3D yazıcı teknolojisiyle üretti.
 
Michelin'den yapılan açıklamaya göre, şirket, Ar-Ge gücü sayesinde geleceğin teknolojilerini üretmeye ve sürdürülebilir hareketliliğe yön vermeye devam ediyor.
 
Dünyanın yeniden doldurulabilir özellikteki ilk lastiği MICHELIN Concept Vision'u üç boyutlu yazıcı teknolojisiyle üreten şirket, sektörde yeni bir dönemin kapısını açtı.
 
3 boyutlu olarak yazdırılan ve yeniden doldurulabilme özelliğiyle fark yaratan MICHELIN Concept Vision, havayla şişirilmiyor.
Gözenekli, bal peteğine benzeyen iç yapısı sayesinde havaya gerek duymayan lastikler, özel tasarımıyla konfor ve güvenliği bir arada sunuyor.
 
Vision, doğa dostu biyolojik yapısı sayesinde geleneksel lastiklerin dışına çıkıyor
 
Geleneksel bir lastiğin doğada çözünmesi yıllar alırken Vision, biyolojik yapısı ve kullanılan lifler sayesinde doğada kendiliğinden çözünebiliyor, geri dönüştürülebilir yapısıyla çevresel ayak izini minimuma indiriyor.
 
Geleceğin lastiği Vision, sürücülerin ihtiyaçlarına göre; 3D yazıcılarla doldurulabilecek bir lastik sırtı sunuyor.
 
Vision, özel teknolojisiyle hava geçişleri ve zemin yapısına göre gelişen sürücü ihtiyaçlarına uygun olarak, lastik dış yüzeyini birkaç dakika içerisinde 3D yazıcıyla yazdırabiliyor.
 
Sürücüler, yağmurlu bir günde seyahat ettikleri lastiklerini karlı zemine geçerken 3D yazıcıyla hava koşuluna uygun hale getirebiliyor.
 
Sensörlerle donatılan Vision, bağlantılı yapısı sayesinde sürücülerin sürekli olarak lastikleriyle ilgili bilgi almalarını ve evlerinden bile çıkmadan ihtiyaç duyulan sırt desenine göre lastik yazma programını çalıştırabiliyor.
 
Sürücüler, diş derinliği konusunda da bilgi alabiliyor. YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?