23.10.2017,12:50
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Birkaç dakikada; ister kış, ister yaz lastiği
Lastik şirketi Michelin, dünyanın yeniden doldurulabilir özellikteki ilk lastiği MICHELIN Concept Vision'u 3D yazıcı teknolojisiyle üretti.
 
Michelin'den yapılan açıklamaya göre, şirket, Ar-Ge gücü sayesinde geleceğin teknolojilerini üretmeye ve sürdürülebilir hareketliliğe yön vermeye devam ediyor.
 
Dünyanın yeniden doldurulabilir özellikteki ilk lastiği MICHELIN Concept Vision'u üç boyutlu yazıcı teknolojisiyle üreten şirket, sektörde yeni bir dönemin kapısını açtı.
 
3 boyutlu olarak yazdırılan ve yeniden doldurulabilme özelliğiyle fark yaratan MICHELIN Concept Vision, havayla şişirilmiyor.
Gözenekli, bal peteğine benzeyen iç yapısı sayesinde havaya gerek duymayan lastikler, özel tasarımıyla konfor ve güvenliği bir arada sunuyor.
 
Vision, doğa dostu biyolojik yapısı sayesinde geleneksel lastiklerin dışına çıkıyor
 
Geleneksel bir lastiğin doğada çözünmesi yıllar alırken Vision, biyolojik yapısı ve kullanılan lifler sayesinde doğada kendiliğinden çözünebiliyor, geri dönüştürülebilir yapısıyla çevresel ayak izini minimuma indiriyor.
 
Geleceğin lastiği Vision, sürücülerin ihtiyaçlarına göre; 3D yazıcılarla doldurulabilecek bir lastik sırtı sunuyor.
 
Vision, özel teknolojisiyle hava geçişleri ve zemin yapısına göre gelişen sürücü ihtiyaçlarına uygun olarak, lastik dış yüzeyini birkaç dakika içerisinde 3D yazıcıyla yazdırabiliyor.
 
Sürücüler, yağmurlu bir günde seyahat ettikleri lastiklerini karlı zemine geçerken 3D yazıcıyla hava koşuluna uygun hale getirebiliyor.
 
Sensörlerle donatılan Vision, bağlantılı yapısı sayesinde sürücülerin sürekli olarak lastikleriyle ilgili bilgi almalarını ve evlerinden bile çıkmadan ihtiyaç duyulan sırt desenine göre lastik yazma programını çalıştırabiliyor.
 
Sürücüler, diş derinliği konusunda da bilgi alabiliyor. YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay