20.04.2018,23:07
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Maslak ofisimizin de Ar-Ge merkezi olması için çalışmalara başlayacağız'
Doğuş Teknoloji'nin Şekerpınar'daki lokasyonu Ar-Ge merkezi olarak faaliyet göstermeye başladı.
 
Doğuş Teknoloji açıklamasına göre, Doğuş Grubu içerisindeki otomotiv, inşaat ve finans sektörlerinde yürütülen yazılım geliştirme faaliyetleriyle edinilen yüksek bilgi ve deneyimle, kurulduğu 2012'den bu yana müşterilerinin stratejik teknoloji çözüm ortağı olma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Doğuş Teknoloji, Ar-Ge merkezi oldu.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğuş Teknoloji Genel Müdürü İlker Kuruöz, Doğuş Teknoloji'nin kısa vadede Türkiye'de, orta vadede ise global ölçekte, lider Ar-Ge ve inovasyon teknoloji şirketi olmayı hedeflediğini belirterek, "Yaklaşık bir yıl önce Ar-Ge ve inovasyon verimliliğimizi yükseltmek, yetkin insan kaynağına daha fazla yatırım yapmak, ulusal ve uluslararası Ar-Ge programlarına katılmak, üniversite iş birliklerini artırmak ve fark yaratan yeni ürünler geliştirmek hedefleriyle Ar-Ge merkezi başvurusu yapma kararı aldık.
 
Şekerpınar ofisimiz için başvuru sürecini başarı ile tamamladık. 2017'nin ikinci yarısında ise Maslak ofisimizin de Ar-Ge merkezi olması için çalışmalara başlayacağız." ifadelerini kullandı.
 
Bu karar ile şirket içinde 4 aşamadan oluşan Ar-Ge Merkezi Programı başlatıldığını bildiren Kuruöz, şunları kaydetti:
 
"İlk projemiz Ar-Ge Merkezi yetkinlik modelinin kurulması oldu. Şirketi rekabetçi bir Ar-Ge, inovasyon, teknoloji şirketi haline getirmeyi hedefleyen bu yetkinlik modelinin tüm yapı taşlarına ilişkin alt projeler çalışıldı.
 
İkinci projemiz, Ar-Ge merkezi yapısını, uçtan uca, hiç el değmeden, dijital platformda yönetmeyi sağlayan IT altyapısının kurulmasıydı.
 
Ar-Ge personelinin Ar-Ge merkezine giriş yaptığı andan itibaren bina içerisinde geçirdiği zamanı izleyen, proje yönetim sistemi ile entegre çalışan ve tüm verilerin bordro ve finansal sistemlere otomatik aktığı, tüm raporların otomatik çekildiği ve gerçek zamanlı izlenebilen bir altyapı kuruldu."
 
Fiziksel olarak yapılan hazırlıkların IT altyapısı ile birleştirilerek tüm sisteme entegrasyonunun sağlanmasının üçüncü aşama olduğunu belirten Kuruöz, bakanlığa yapılan Ar-Ge merkezi başvuru dosyasının hazırlanmasıyla da başvuru sürecini tamamladıklarını duyurdu.YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Akın Ekici... Türkiye’ye gönül vermiş bir avukat. Ama aynı zamanda ressamlık özelliğiyle müthiş işlere imza atıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?