18.10.2017,01:23
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Türkiye’nin ilk online PR servisi: BültenGönder.in
Basın iletişimi hizmeti veren BültenGönder.in, medyada sesini duyurmakta zorlanan kişi ve kurumlara, online PR hizmeti sunuyor.
 
İletişim çalışmalarını kurum bünyesinde yürüten orta ve büyük ölçekli şirketlerin yanı sıra, bir PR ajansıyla çalışacak kadar bütçesi olmayan start-up, mikro işletme ve girişimler, “bir servis olarak” (as a service) sunulan hizmetten faydalanabiliyor.
 
İnternet üzerinden alınan talepler, BültenGönder.in ekibi tarafından değerlendirilerek, haber değeri taşıyan bir içeriğe sahipse onaylanıyor.
 
Ardından basın bülteni yazılıyor, uygun mecralara gönderiliyor ve yayınlanan haberlerin takibi yapılarak raporlanıyor.
 
Ülkemizin ilk online PR Servisi olan BültenGönder.in üzerinden, 81 ildeki 33 binin üzerindeki gazeteciye, 95 farklı kategorideki 6 bin yayına erişilebiliyor.
 
İsteyenlere özel haber seçenekleriyle daha kapsamlı hizmet verebilen sistem, tamamen insan odaklı çalışıyor. Bugüne kadar 50’den fazla şirkete, kullandığı sistem kapsamında standart ve kurumsal paket seçenekleri sunuldu.
 
İletişim sektöründe nitelikli içerik üretmeye yönelik bir girişim bulunmadığını, var olan az sayıda servisin de sadece basın listelerini kullanıma sunduğunu belirten BültenGönder.in Kurucu Ortağı A. Seçkin Canan, “Sektörde gördüğümüz bu açık doğrultusunda, bir servis olarak basın bülteni yazımı, dağıtımı ve raporlaması hizmeti veren, özel haber çalışmaları için aracı olan; en küçükten en büyüğe tüm kişi ve kurumların fayda sağlayabileceği bir servis oluşturma kararı aldık.
 
Basın veritabanı için Medya Takip Merkezi’yle iş birliği yaptık. Ardından basın iletişimi alanında tecrübeli bir ekip kurduk. Kasım 2016’da beta yayınına başlayan servis, Şubat 2017 itibarıyla canlı yayına geçti.” dedi.
 
İçeriklerin haber değeri taşımasına özen gösterdiklerini vurgulayan Canan, “Gazetecilerin çalışma alanına saygı duyuyor, gelen her içeriği paylaşmıyoruz. Kişi ve kurumların basına ulaşmasına aracı olurken, haber niteliği taşımayan konuları eliyoruz.
 
Uzman ekibimiz, nitelikli ancak zayıf bir içerikle karşılaştığında, önerilerle kapsamı zenginleştirerek, haber değeri taşıması için destek veriyor.” dedi.
 
http://bultengonder.in/YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonominin patronaji tamamen dağıldı. İroni yaparak durum mu anlatmaya çalışıyor, yoksa gerçeklerle başa çıkamayınca geleneğe uyup hayâller diyarında mı gezmeye karar verdi; açıkçası bundan emin değilim.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay