17.12.2017,18:35
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Türkiye’nin ilk online PR servisi: BültenGönder.in
Basın iletişimi hizmeti veren BültenGönder.in, medyada sesini duyurmakta zorlanan kişi ve kurumlara, online PR hizmeti sunuyor.
 
İletişim çalışmalarını kurum bünyesinde yürüten orta ve büyük ölçekli şirketlerin yanı sıra, bir PR ajansıyla çalışacak kadar bütçesi olmayan start-up, mikro işletme ve girişimler, “bir servis olarak” (as a service) sunulan hizmetten faydalanabiliyor.
 
İnternet üzerinden alınan talepler, BültenGönder.in ekibi tarafından değerlendirilerek, haber değeri taşıyan bir içeriğe sahipse onaylanıyor.
 
Ardından basın bülteni yazılıyor, uygun mecralara gönderiliyor ve yayınlanan haberlerin takibi yapılarak raporlanıyor.
 
Ülkemizin ilk online PR Servisi olan BültenGönder.in üzerinden, 81 ildeki 33 binin üzerindeki gazeteciye, 95 farklı kategorideki 6 bin yayına erişilebiliyor.
 
İsteyenlere özel haber seçenekleriyle daha kapsamlı hizmet verebilen sistem, tamamen insan odaklı çalışıyor. Bugüne kadar 50’den fazla şirkete, kullandığı sistem kapsamında standart ve kurumsal paket seçenekleri sunuldu.
 
İletişim sektöründe nitelikli içerik üretmeye yönelik bir girişim bulunmadığını, var olan az sayıda servisin de sadece basın listelerini kullanıma sunduğunu belirten BültenGönder.in Kurucu Ortağı A. Seçkin Canan, “Sektörde gördüğümüz bu açık doğrultusunda, bir servis olarak basın bülteni yazımı, dağıtımı ve raporlaması hizmeti veren, özel haber çalışmaları için aracı olan; en küçükten en büyüğe tüm kişi ve kurumların fayda sağlayabileceği bir servis oluşturma kararı aldık.
 
Basın veritabanı için Medya Takip Merkezi’yle iş birliği yaptık. Ardından basın iletişimi alanında tecrübeli bir ekip kurduk. Kasım 2016’da beta yayınına başlayan servis, Şubat 2017 itibarıyla canlı yayına geçti.” dedi.
 
İçeriklerin haber değeri taşımasına özen gösterdiklerini vurgulayan Canan, “Gazetecilerin çalışma alanına saygı duyuyor, gelen her içeriği paylaşmıyoruz. Kişi ve kurumların basına ulaşmasına aracı olurken, haber niteliği taşımayan konuları eliyoruz.
 
Uzman ekibimiz, nitelikli ancak zayıf bir içerikle karşılaştığında, önerilerle kapsamı zenginleştirerek, haber değeri taşıması için destek veriyor.” dedi.
 
http://bultengonder.in/YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?