21.03.2018,03:58
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Türkiye’nin ilk online PR servisi: BültenGönder.in
Basın iletişimi hizmeti veren BültenGönder.in, medyada sesini duyurmakta zorlanan kişi ve kurumlara, online PR hizmeti sunuyor.
 
İletişim çalışmalarını kurum bünyesinde yürüten orta ve büyük ölçekli şirketlerin yanı sıra, bir PR ajansıyla çalışacak kadar bütçesi olmayan start-up, mikro işletme ve girişimler, “bir servis olarak” (as a service) sunulan hizmetten faydalanabiliyor.
 
İnternet üzerinden alınan talepler, BültenGönder.in ekibi tarafından değerlendirilerek, haber değeri taşıyan bir içeriğe sahipse onaylanıyor.
 
Ardından basın bülteni yazılıyor, uygun mecralara gönderiliyor ve yayınlanan haberlerin takibi yapılarak raporlanıyor.
 
Ülkemizin ilk online PR Servisi olan BültenGönder.in üzerinden, 81 ildeki 33 binin üzerindeki gazeteciye, 95 farklı kategorideki 6 bin yayına erişilebiliyor.
 
İsteyenlere özel haber seçenekleriyle daha kapsamlı hizmet verebilen sistem, tamamen insan odaklı çalışıyor. Bugüne kadar 50’den fazla şirkete, kullandığı sistem kapsamında standart ve kurumsal paket seçenekleri sunuldu.
 
İletişim sektöründe nitelikli içerik üretmeye yönelik bir girişim bulunmadığını, var olan az sayıda servisin de sadece basın listelerini kullanıma sunduğunu belirten BültenGönder.in Kurucu Ortağı A. Seçkin Canan, “Sektörde gördüğümüz bu açık doğrultusunda, bir servis olarak basın bülteni yazımı, dağıtımı ve raporlaması hizmeti veren, özel haber çalışmaları için aracı olan; en küçükten en büyüğe tüm kişi ve kurumların fayda sağlayabileceği bir servis oluşturma kararı aldık.
 
Basın veritabanı için Medya Takip Merkezi’yle iş birliği yaptık. Ardından basın iletişimi alanında tecrübeli bir ekip kurduk. Kasım 2016’da beta yayınına başlayan servis, Şubat 2017 itibarıyla canlı yayına geçti.” dedi.
 
İçeriklerin haber değeri taşımasına özen gösterdiklerini vurgulayan Canan, “Gazetecilerin çalışma alanına saygı duyuyor, gelen her içeriği paylaşmıyoruz. Kişi ve kurumların basına ulaşmasına aracı olurken, haber niteliği taşımayan konuları eliyoruz.
 
Uzman ekibimiz, nitelikli ancak zayıf bir içerikle karşılaştığında, önerilerle kapsamı zenginleştirerek, haber değeri taşıması için destek veriyor.” dedi.
 
http://bultengonder.in/YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkesin dilinde aynı soru: Dolara ne oluyor? Aslına bakarsanız güncel gelişmeler her zaman, günlük şaşkınlıkları da beraberinde getiriyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?