20.01.2018,09:58
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Görme engelli çocuklar, Oda Parfümü tasarladı
Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği'nin Liv Hospital Klinik Aromaterapi uzmanı Aslı Yazıcıoğlu desteğiyle görme engelli çocuklarla birlikte tasarladıkları ‘Parıltı’ oda parfümü bir ilke imza attı.
 
Kokunun ilham verici ve şifalandırıcı gücünden yola çıkarak 7-17 yaş arası Parıltı çocukları hayal ettiler, çalıştılar ve başardılar.
 
Hayallerinin kokusunu yaratan çocuklar portakal, turunçgil, tarçın, gül, yasemin, misk, adaçayı gibi kokulardan uyarlayarak oluşturdukları oda parfümünü ev dekorasyon merkezi addresistanbul’un ev sahipliğinde düzenlenen lansmanda tanıttılar.
Özlem Süer ve Ayşe Arman Parıltı Çocuklarını Yalnız Bırakmadı
 
addresistanbul ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Parıltı’ oda parfümü lansmanında ünlü modacı Özlem Süer ve Ayşe Arman da gerçekleştirdikleri söyleşi ile çocuklara destek oldular.
 
Görme engelli parıltı çocuklarının tasarladıkları oda parfümünü çok beğenen Özlem Süer ve Ayşe Arman çocuklar ile yakından ilgilendi.
Ayşe Arman; Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği Başkanı Hale Bacakoğlu, başkan yardımcısı Neşe Gönül, derneğin gurur kaynaklarından Duygu Kayaman ve Parıltı Derneği çocuklarıyla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.
 
Parıltı çocuklarının oda kokularını oluşturma süreçlerini, kokuları seçerken neler hissettiklerini, nasıl bir koku yarattıkları üzerine Parıltı çocuklarına sorular yöneltti.
 
Parıltı çocuklarından Çağrı; ‘ Kokular bana anılarımı hatırlatıyor. Hiç görmediğim bir nesneyi veya bir kişiyi kokusundan tanıyabiliyorum. Bu proje beni çok heyecanlandırdı çünkü hissettiklerimizi bu parfümle herkese biraz olsun anlatabileceğiz.’ dedi.
 
Zehra; ‘ Görmesem de kokular, zihnimde o şeylerle ilgili canlandırma yapmama yardımcı oluyor. Koku bizim için önemli, umarım herkes bizim kadar beğenir.’ diyen çocuklar kendileri gibi görme engeli bulunan arkadaşlarına yardım edecek olmanın mutluluğunu da yaşadıklarını dile getirdiler.
 
‘Parıltı’ oda parfümünü tanıtan çocuklar anlamlı konuşmaları ile herkese azmin ve hayal gücünün zaferini göstermiş oldu.
Lansman sonunda desteklerinden dolayı Liv Hospital, addresistanbul, Ayşe Arman ve Özlem Süer’e plaket verildi.
 
Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği;
 
Görme engelli çocukların kendine güvenen, çevresi ile uyumlu ve bağımsız bireyler olarak yetişmesi ve ailelerine destek amacıyla 2003 yılında kuruldu.
 
Görmeyen, az gören ve görmenin yanı sıra başka engelleri de olan çocukları, doğumlarından eğitimleri tamamlanana kadar her alanda yaşıtlarıyla aynı seviyeye getirme amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.
 
Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği, çocukların kendisi ile barışık, meslek sahibi ve toplumda saygın yeri olan mutlu bireyler olmaları için var gücüyle çalışıyor ve gerekli her türlü desteği sağlıyor.
 
https://www.facebook.com/parilti.dernegi/YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?