23.10.2017,12:30
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Gençler iş hayatına, sadece bir mesaj atarak başlayabiliyor
Yenilikçi uygulamalarla işe alım ve çalışan yolculuğu süreçlerine yeni bir perspektif kazandıran Turkcell, başarılı programları nedeniyle üst üste iki ayrı ödüle layık görüldü.
 
Turkcell, Avrupa’nın İK alanında en prestijli organizasyonu olan ve bu yıl Berlin’de sonuçları açıklanan European Excellence Awards in HR’da, GNÇYTNK ile “Kariyer ve İşe Alım” kategorisinde küresel markaları geride bırakarak mükemmellik ödülünü kazandı.
 
Turkcell bu organizasyonda aynı zamanda “İK Analitiği” kategorisinde ilk üçe girdi.
 
Şirket bu gelişmenin hemen ardından Çalışan Yolculuğu programıyla da; Londra’da düzenlenen The Peer Awards for Excellence ödül töreninde “Bölge” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.
 
Turkcell’in attığı her başarılı adımın temelinde insan faktörünün olduğunu belirten Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Seyfettin Sağlam, “İşe alım sürecinden itibaren çalışanlarımıza mükemmel İK deneyimi yaşatmak istiyoruz.
 
Sahip olduğumuz teknoloji gücünün de desteğiyle yeni uygulama ve programları hayata geçiriyoruz.
 
BiP üzerinden yapılan bir mesajla işe başvurmak, ofise gelmeden iş görüşmesi yapabilmek, VR teknolojisiyle eğitim almak, işe başladıktan sonra sunulan olanaklarla zaman ve yer bağımsız çalışabilmek, kişiye özel performans sistemiyle en doğru şekilde değerlendirilmek, ödüllendirilmek ve daha sıralayabileceğimiz pek çok uygulama bugün Turkcell’de hayatta.
 
Bununla birlikte hayata geçirdiğimiz ve sektöre örnek olan programlarımıza olan yoğun ilgi de bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. İkinci dönemini başlattığımız GNÇYTNK programına bu yıl 83 bin kişi başvurdu.
 
Bu, genç yetenekler tarafından tercih edildiğimizin en büyük ispatı.
 
Bu bağlamda uluslararası platformda kazandığımız iki ödül, çalışmalarımızın başarısını bir kere daha tescillemiş oldu. Bu nedenle çok mutluyuz” dedi.
 
İş hayatı GNÇYTNK ile yeniden tanımlanıyor
 
İkinci dönemi başlayan ve aday seçimi aşaması süren GNÇYTNK, gençler için çalışma dünyasını yeniden tanımlıyor.
 
BiP ile başvuru, online oyunlar, video soru gibi uygulamalarla ezber bozan program, bu yıl da gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
 
GNÇYTNK’te başvurular online olarak ya da BiP üzerinden sadece bir mesaj atarak yapılabiliyor.
 
Başvuru sonrası gençler mobil telefon, tablet ya da bilgisayarları üzerinden oynayabilecekleri online oyunlarla kendilerini gösteriyorlar.
 
Oyunu başarıyla tamamlayan adaylara, web tabanlı uygulama üzerinden video sorular gönderiliyor.
 
Adayların çektikleri videoyla bu soruları yanıtlamaları isteniyor.
 
Devamında ise sırasıyla tamamlanan İngilizce testi, grup ve birebir mülakatların ardından gençler Turkcell’de GNÇYTNK olmanın ayrıcalığını yaşamaya başlıyorlar.
 
Daha sonra ise; GNÇYTNK programıyla işe alınan gençler, Turkcell’e uyum sağlamaları amacıyla Turkcell Akademi tarafından hazırlanan eğitim programına dahil oluyorlar.
 
Aynı zamanda Massachusetts Institute of Technology ile gerçekleştirilen öncü işbirliği kapsamında, MIT-Turkcell Innovation & Leadership Bootcamp adlı programa katılıyorlar. 
 
Turkcell “Çalışan Yolculuğu” ile çalışanlarının her zaman yanında
 
Çalışanlarına mükemmel İK deneyimi yaşatmayı amaçlayan Turkcell, standart iş yeri koşullarından çok daha fazlasını sunmak ve çalışanlarının iş yerinden tüm beklentilerini karşılamak için Çalışan Yolculuğu programını hayata geçirdi.
 
Turkcell çalışanlarına sunulan tüm hak ve olanakları bir çatı altında toplayan Çalışan Yolculuğu ile her Turkcell’li işe başladığı ilk günden itibaren kendisine özel sağlanan olanaklardan faydalanmaya başlıyor.
 
Mobil ve esnek çalışma, şirket içi ve dışı sosyal aktiviteler, açık platformlar, ödüllendirme, yenilenme izni ve eğitim organizasyonları bu kapsamda yer alan uygulamalardan sadece birkaçını oluşturuyor.YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dünya bambaşka bir noktaya gidiyor ve bu dönüşüm, aynı zamanda kabullenilmiş gerçekleri de farklılaştırıyor. Özellikle siber güvenlik meselesi artık, yepyeni bir bakış açısının da yansıması olarak ortaya çıkıyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
Ülkemizdeki barajlı santralların yatırım ekonomisi açısından bir felâket olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay