17.12.2017,07:18
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Mercedes-Benz Türk, teknolojiyle bağı olan çalışmaları ödüllendiriyor
Üretime hazır elektrikli konsept aracı Concept EQ ile şimdiden geleceğin otomotiv teknolojisi için mimari oluşturan Mercedes-Benz, mobil sürüş dünyasındaki güçlü rolünü güçlendiriyor.
 
Ana şirketi Daimler AG’nin küresel geliştirme ağı içerisinde, belirli kapsamlar için tüm dünyaya mühendislik hizmeti veren, teknoloji üreten ve ihraç eden “Yetkinlik Merkezi” (Center of Competence) konumunda bulunan Mercedes-Benz Türk de geleceğin otomotiv dünyasını belirleyecek yerel potansiyeli güçlendirme çalışmalarına devam ediyor.
 
Mercedes-Benz Türk, bu kapsamda son olarak İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), ITUARI Teknokent ve Brighter Together’in ortaklığında düzenlenen “Next Mobility Summit” zirvesine sponsor oldu. 
 
İstanbul SwissOtel’de düzenlenen Next Mobility Summit, Ar-Ge, teknoloji ve sanayi profesyonellerini, otomotiv ve teknoloji şirketleri ile tedarikçilerinin üst düzey yönetici ve temsilcilerini, akademisyenleri,  hareketlilik girişimcilerini ve bu alanda politikalara karar verici kamu mercilerinden yetkilileri bir araya getirdi.
 
Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katıldığı zirveye İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ev sahipliği yaptı. 
 
Zirvede düzenlenen oturum ve panellerde “Hareketlilik Endüstrisinin Gelecek Dinamikleri”,  “Araçların Çevrimiçi Yolcuları”, “Elektrikli Araç Teknolojileri”,  “Akıllı Şehirlerde Akıllı Hareketlilik” başlıkları altında geleceğin otomotiv ve hareketlilik endüstrisini şekillendiren ana trendler tartışıldı.
 
Zirvede ayrıca “Otomotiv ve Hareketlilik Kümesi” adı verilen tematik bina lansmanı ile “Hayalindeki Otomobili Tasarla” yarışmasının da lasmanı yapıldı.  
 
Mercedes-Benz geleceğin mobil dünyasında iddialı
 
Next Mobility Summit’e katılan Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Direktörü Şükrü Bekdikhan, “Mercedes-Benz Türk olarak bu yıl Türkiye’deki 50. yılımızı kutluyoruz. Kurulduğumuz 1967 yılından bu yana hedeflerimizden biri de ülkemizin yerel potansiyelini güçlendirmek oldu.
 
Bu kapsamda bu yıl, kamu kurumlarından sektöre, akademisyenlerden genç girişimcilere kadar geniş bir katılımla elektrikli araç ve çevrimiçi sürüş teknolojilerinde trendlerin ele alındığı Next Mobility Summit’e sponsor olduk.
 
Mercedes-Benz olarak geleceğin otomotiv dünyasındaki liderlik iddiamızı bağlanabilirlik, otonom sürüş, paylaşım hizmeti ve elektrikli sürüş özelliklerini kapsayan CASE (Connected, Autonomous, Shared-Services, Electric Drive) stratejimiz ile geçtiğimiz yıl açıkladık.
 
Hâlihazırda bugün bu dört alanda lider bir rol oynuyoruz. Büyüme olgumuzun bir parçası olarak ise bu özelliklerin hepsini kapsayan bir strateji oluşturuyor ve geleceğin mobil dünyasında hâkim rol oynama iddiamızın altını çiziyoruz.
 
Mercedes-Benz Türk olarak da ülkemizde bu alanda çalışan profesyonelleri ve üniversite öğrencilerini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
 
Mercedes-Benz Türk, teknolojiyle bağı olan çalışmaları ödüllendiriyor 
 
Mercedes-Benz Türk’ün 50. kuruluş yılında teknolojiyle bağı olan 50 startup’a destek verdiğini de hatırlatan Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Türkiye Direktörü Şükrü Bekdikhan, “Mercedes-Benz Türk olarak 50 yıldır yenilikçi çözümlerle yalnızca kendi işimize değil, Türkiye’nin geleceğine ve potansiyeline yatırım yapıyoruz.
 
Bu ilkemiz doğrultusunda 50. yılımızda 50 startup’ı destekleme kararı aldık. Projemizin en belirgin ve ayrıştırıcı özelliği bu desteği tamamen bir hibe olarak verecek olmamız. 50 startup’a 500.000 TL’lik destek verirken herhangi bir karşılık beklemiyoruz.
 
Ayrıca seçtiğimiz startup’lara sadece maddi destek vermiyoruz; bunun yanısıra onları eğitim kampına davet ediyor, ihtiyaç duydukları eğitim ve yönlendirmeler ile ellerinden tutmayı hedefliyoruz“ dedi. 
 
Mercedes-Benz Türk, 50 yılında 50 startup’a destek veriyor 
 
Yarım asırdır yatırımlarıyla büyürken aynı zamanda Türkiye’nin yerel potansiyeline ve geleceğine de yatırım yapma ilkesiyle hareket eden Mercedes-Benz Türk, 50. kuruluş yılında 50 startup’a destek veriyor.
 
Mercedes-Benz Türk’ün 14 Mart 2017 tarihinde başlattığı “50. Yılda 50 Startup” projesinde yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirleri destekleyerek topluma ve çevreye fayda sağlayan, pozitif sosyal etkisi olan ve hayatı kolaylaştıran çözümler üreten yaklaşımlara katkıda bulunmak amaçlanıyor.
 
Mercedes-Benz Türk’ün, Yaşama Dair Vakfı, Impact Hub İstanbul ve Startupboothcamp İstanbul işbirliği ile yürüttüğü “50. Yılda 50 Startup” projesine teknolojiyle bağı olan, pazar değeri olan, fikir aşamasını geçmiş, iş planı çalışması yapmış ve prototip aşamasına gelmiş veya prototip üretmiş startup’lar başvuru yapılabilecek.
 
İki aşamalı seçim süreci sonunda belirlenecek 50 startup’a toplamda 500.000 TL’lik para ödülü verilecek.
 
“50. Yılda 50 Startup” projesine başvurular, proje için oluşturulan mikrosite (www.startup50mbt.com) üzerinden yapılacak.
 
Proje süresince tüm duyuru ve aşamalar bu site üzerinden takip edilebilecek. 
 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?