25.11.2017,12:13
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
UMA, kurumsal uygulamalarını tek çatı altına alacak
2004 yılından beri motosiklet sektöründe faaliyet gösteren Uğur Motorlu Araçlar A.Ş., iş süreçlerini iyileştirmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek için SAP sürecine adım atıyor.
 
UMA, danışman firma Detaysoft ile SAP S/4 HANA 360 derece Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ve Hybris portal dönüşüm projesinin açılışını toplantısını gerçekleştirdi.
 
“KUPA” (Kurumsal Uyum ve Performans Artışı) olarak belirlenen projesi ile Uğur Şirketler Grubunda veri bütünlüğünün sağlanması ve grup şirketleri arasındaki uyumun arttırılması da hedeflenmektedir.
 
UMA, Kurumsal kaynak planlama süreçlerini iyileştirmek, etkin takip, analiz ve planlama fonksiyonlarının yürütmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek adına mevcut ERP programını değiştirmeye karar verdi.
 
Daha kararlı iş fonksiyonları, süreç disiplini, ileri kurumsal yazılım teknolojisi, gerçekçi planlama ve tahminleme yeteneği, etkin üretim fonksiyonları ve kurumsal bilgi güvenliği konularında kazanımlar elde edebilmek için SAP’ye geçiyor.
 
Bu geçiş ile birlikte sipariş yönetimi, planlama, üretim, sevkiyat ve tedarik etkinliğinde ciddi bir ivme kazanacak sistem, Kurumsal Kaynak Planlama sistemi ile organik entegre olacak şekilde Hybris ürünü de projede konumlandırılacaktır.
 
UMA, Hybris ürünü ile de B2B, B2C, CRM, Satış Sonrası Hizmetler portalları ve kurumsal uygulamalarını tek bir çatı altına alarak veri bütünlüğünü sağlamış olacaktır. 
 
UMA SAP Proje Sorumlusu: “Projedeki tüm çalışanlarımıza, Detaysoft firmasına ve destek ekiplerine şimdiden teşekkür eder; proje ile gelecek olan kazanımların müşterilere, çalışanlara, tedarikçilere ve paydaşlara “uğurlu” olmasını temenni ederiz.” dedi.
 
http://www.uma.com.tr/YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay