18.02.2018,21:11
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
UMA, kurumsal uygulamalarını tek çatı altına alacak
2004 yılından beri motosiklet sektöründe faaliyet gösteren Uğur Motorlu Araçlar A.Ş., iş süreçlerini iyileştirmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek için SAP sürecine adım atıyor.
 
UMA, danışman firma Detaysoft ile SAP S/4 HANA 360 derece Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ve Hybris portal dönüşüm projesinin açılışını toplantısını gerçekleştirdi.
 
“KUPA” (Kurumsal Uyum ve Performans Artışı) olarak belirlenen projesi ile Uğur Şirketler Grubunda veri bütünlüğünün sağlanması ve grup şirketleri arasındaki uyumun arttırılması da hedeflenmektedir.
 
UMA, Kurumsal kaynak planlama süreçlerini iyileştirmek, etkin takip, analiz ve planlama fonksiyonlarının yürütmek, finansal ve operasyonel verilerini daha verimli yönetebilmek adına mevcut ERP programını değiştirmeye karar verdi.
 
Daha kararlı iş fonksiyonları, süreç disiplini, ileri kurumsal yazılım teknolojisi, gerçekçi planlama ve tahminleme yeteneği, etkin üretim fonksiyonları ve kurumsal bilgi güvenliği konularında kazanımlar elde edebilmek için SAP’ye geçiyor.
 
Bu geçiş ile birlikte sipariş yönetimi, planlama, üretim, sevkiyat ve tedarik etkinliğinde ciddi bir ivme kazanacak sistem, Kurumsal Kaynak Planlama sistemi ile organik entegre olacak şekilde Hybris ürünü de projede konumlandırılacaktır.
 
UMA, Hybris ürünü ile de B2B, B2C, CRM, Satış Sonrası Hizmetler portalları ve kurumsal uygulamalarını tek bir çatı altına alarak veri bütünlüğünü sağlamış olacaktır. 
 
UMA SAP Proje Sorumlusu: “Projedeki tüm çalışanlarımıza, Detaysoft firmasına ve destek ekiplerine şimdiden teşekkür eder; proje ile gelecek olan kazanımların müşterilere, çalışanlara, tedarikçilere ve paydaşlara “uğurlu” olmasını temenni ederiz.” dedi.
 
http://www.uma.com.tr/YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bertolt Brecht’in 120 yaşı dolayısıyla Zeliha Berksoy müthiş bir oyun sahneye koydu: İnsan neyle yaşar?
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?