21.02.2018,17:48
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Fortinet,dijital dönüşüm sürecindeki güçlüklere getirdiği çözümleri tanıtacak
Mobil Dünya Kongresi’nde sergilenecek Fortinet çözümlerinin odağında; Çevik Güvenlik, İleri Düzey Güvenlik ve Mobil Güvenlik-Yönetilen Güvenlik Hizmetleri yer alıyor.
Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet,
26 Şubat - 1 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde iletişim sektöründeki hizmet sağlayıcılarının ve müşterilerinin karşılaştıkları zorluklara getirdiği çözüm portföyünü sergileyecek.
 
Fortinet, kongrenin ayrı ayrı her gününde vereceği örnekler ve yapacağı sunumlarla, iletişim hizmeti sağlayıcılığı sektörüne yönelik derin uzmanlığını, güçlü liderliğini ve adanmışlığını gösterecek.

  
Sergilenecek Fortinet çözümleri üç alana odaklanıyor:  
 
Çevik Güvenlik: Çeviklik ve otomasyon, gerek iletişim hizmet sağlayıcılarının gerekse yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcılarının (ve müşterilerinin) dijital dönüşümünde kilit taşları. Tüm hizmetlerin temeli olan güvenliğin, bu çevik ve otomatik ekosistemler içine entegre edilmesi gerekiyor. 
 
Bu alanda aşağıdaki örnekler sergilenecek:
 
- Security Zero-Touch’ın hizmete alınması, NFV (ağ fonksiyonları sanallaştırma) ortamında hizmet sunulması ve müşteri self-servisi 
- Güvenli bir SD-WAN çözümü
- TOSCA-tabanlı orkestrasyonlu bir NFV ortamında güvenlik hizmeti
 
İleri Düzey Güvenlik: İletişim hizmeti sağlayıcıları ve yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcıları, katma değer elde etmek, müşteri sadakatini artırmak, yeni ve ilave gelir fırsatları oluşturmak amacıyla müşterilerine ileri düzey güvenlik hizmetleri ve görünürlük sağlamanın yollarını arıyorlar.
 
Fortinet’in Tehdit İstihbarat Hizmetleri (TIS) aracılığıyla müşterilerin, tehditler ve riskler hakkındaki bilgi, kavrayış ve tespit becerileri geliştirilebiliyor.
 
Ayrıca yeni hizmet ve gelir modeli fırsatı ve pazarı olan Nesnelerin İnterneti ekosistemleri ve İşletim Teknolojisi için de güvenlik çözümü sağlıyor.  
 
Bu alanda sergilenecek demolar:
 
- Endüstriyel Kontrol Sistemleri (ICS)/SCADA için aktif güvenlik
- Nesnelerin İnterneti ve Nesnelerin İnterneti ekosistemi için güvenlik hizmetleri.
- Tehdit istihbarat beslemeleri ve hizmet entegrasyonu ile ‘kendi markasıyla güvenlik hizmetlerini sunma’ 
 
Mobil Güvenlik ve Yönetilen Güvenlik Hizmeti (MSS): 5G, hizmetleri yeniden tanımlamayı ve inovasyona hız vermeyi vadediyor.
 
Artan bant genişliği, Çok Kullanıcılı Sistemler ve yüksek bant genişliği bağlantıları, öğrenen makinelere ve yapay zekaya kadar kaydedilen ilerlemeler göz önüne alındığında, mobil operatörlerin altyapılarında güvenliğin şimdiye dek eşi benzeri görülmemiş bir öneme sahip olduğu görülebiliyor.
 
5G’de, mobil operatörlerin LTE’sini ve sanal altyapılarını güçlü, ölçeklenebilir ve çevik bir güvenliğe kavuşturmaları şart.   
 
Dijital dönüşüm geçiren, giderek daha çok sayıda ve her ölçekten kurum ve işletmenin olduğu bir ortamda, tehdit tablosunun karmaşık ve dinamik yapısı ve güvenlik yeteneği eksikleri, yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcıları için bir fırsat oluşturuyor.
 
Böylece katma değerli bir yönetilen güvenlik hizmeti verebiliyor ve müşteriler tasarruf ettirebiliyor ve aynı zamanda dijital dönüşüm evrimlerini güvenle gerçekleştirebiliyorlar. 
 
Bu şekilde hareket etmek isteyen yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcılarının, bu hizmeti daha geniş bir yelpazede, entegre ve otomatik bir şekilde sunmaları için security-fabric (güvenlik mimari) altyapısı kurarak, müşterilerinin taleplerini karşılayacak bir sunum ve tüketim modeli oluşturmaları gerekiyor. 
 
Bu alanda sergilenecek birçok demo arasında şunlar yer alıyor:
 
- LTE ve 5G mobilgüvenlik
- Güvenlik hizmet zinciri 
- Fortinet Security Fabric-tabanlı Yönetilen Güvenlik Hizmetleri 
 
Fortinet’in müşteri ve çözüm ortaklarıyla yaptığı çalışmalardan örnekler 7. Salon, 91.stantta görülebilecek. 
 

Ek kaynaklar

·         Fortinet’i Twitter, LinkedInFacebook ve YouTube üzerinden takip edebilirsiniz.

·         Mobile World Congress blogumuza bakabilirsiniz.

·         Mikro sitemizi ziyaret edebilirsiniz: https://www.fortinet-mwc18.com/

 
Fortinet hakkında;Fortinet Logo
 
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar.
 
Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar.
 
Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir.
 
Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 330 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir.
 
http://www.fortinet.com
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Çok sevdiğim bir atasözü vardır: Herkes gider Mersin’e biz gideriz tersine…
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?